הדברה אלקטרונית: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להימנע מהדברה כימית שפוגעת במזיקים ומחפשים אלטרנטיבה? נסו הדברה אלקטרונית, שיטה שמתבססת על תדרי קול ורק משתכללת עם הזמן. במדריך הבא נסביר מה זה הדברה אלקטרונית, מה היתרונות של הדברה אלקטרונית, אלו מזיקים ניתן להרחיק עם הדברה אלקטרונית והאם הדברה אלקטרונית יעילה?

עוד במדריך
מה זה הדברה אלקטרונית? מהם היתרונות של הדברה אלקטרונית? אלו מזיקים ניתן להרחיק עם הדברה אלקטרונית? האם הדברה אלקטרונית יעילה?

הדברה כימית עם מדביר מקצועי, שנחשבת להדברה הסטנדרטית, היא הבחירה המומלצת להיפטר ממזיקים בבית ובחצר, אבל זה לא אומר שאין אלטרנטיבה הומנית ובטוחה יותר. פה נכנסת הדברה אלקטרונית, שיטה שמבוססת על הרחקת מזיקים באמצעות תדרי קול.

במדריך הבא נסביר מה זה הדברה אלקטרונית, מה היתרונות של הדברה אלקטרונית, אלו מזיקים ניתן להרחיק עם הדברה אלקטרונית והאם הדברה אלקטרונית יעילה?

מה זה הדברה אלקטרונית?

הדברה אלקטרונית היא שיטה הומנית להרחקת מזיקים באמצעות מכשירים הפועלים על תדרי קול (אולטרסאונד או גלים אלקטרומגנטיים) כך שהם לא מתקרבים לאזור. התדרים הללו מיועדים למזיקים ואינם מפריעים לטווח השמיעה האנושי. מכשירים אלה פועלים באופן רציף באמצעות חשמל או סוללות, אינם פולטים קרינה ומתאימים לשימוש פנימי וחיצוני בחצר או במרפסת.

שיטה נוספת היא מכשיר שמשבש שדות אלקטרומגנטיים על-ידי שידור תנודות, רעידות וגלי קול חזקים ומתאימה למזיקים שנמצאים מתחת לקרקע. אופציה נוספת של הדברה אלקטרונית היא שימוש בתאורה שמסנוורת את המזיקים ומופעלת על-ידי חיישנים שמזהים תנועה.

גלי הקול של המכשיר יכולים לכסות שטח של 100-120 מ"ר ורדיוס של 260 עד 360 מעלות, תלוי בתנאי השטח (ללא קירות או עצמים שחוסמים את השידור) ובאיכות המוצר. הדברה אלקטרונית מתאימה לא רק לבתים פרטיים, אלא גם למפעלים, בתי עסק, מוסדות, שטחים חקלאיים ועוד.

מהם היתרונות של הדברה אלקטרונית?

היתרון העיקרי של הדברה אלקטרונית נעוץ בעובדה שמדובר בשיטה הומנית אשר אינה פוגעת במזיק או לוכדת אותו בכלוב, אלא מרחיקה אותו מהאזור הרלוונטי. מדובר בהדברה ירוקה ובטוחה שאינה מזיקה לסביבה, לבני האדם, לחיות ולצמחים, זאת בניגוד להדברה כימית עם חומרים רעילים, מה שמחייב הכנה מוקדמת ויציאה מהבית.

בנוסף, את ההדברה האלקטרונית ניתן לבצע באופן עצמאי על-ידי רכישה באינטרנט או בחנות לתחזוקת הבית. ההתקנה קלה ופשוטה וכל אחד יכול לעשות זאת. אמנם המחיר של המכשיר אינו זול, בעיקר אם יש צורך בכמה פריטים, אך מדובר בהוצאה חד-פעמית. לצד זאת, יש לא מעט חברות רציניות שמתמחות בהדברה אלקטרונית (למשל מגנור) באמצעות מערכות מתקדמות, כולל תו תקן ואחריות.

אלו מזיקים ניתן להרחיק עם הדברה אלקטרונית?

ברוב המקרים, נעשה שימוש בהדברה אלקטרונית כדי להרחיק מכרסמים כמו חולדות ועכברים. גלי הקול הגבוהים שיוצאים מהמכשיר מרחיקים את המכרסמים מהאזור וכך נמנע שימוש בפיזור רעלים או בהנחת מלכודות (כלוב או קפיץ) – שיטות יעילות אך כאלו שמאלצות פינוי פגרים ושחרור במיקום מרוחק.

הדברה אלקטרונית מתבצעת גם להרחקת מזיקים מעופפים כמו יונים, עטלפים וציפורים. אצל העטלפים למשל, גלי האולטרסאונד משבשים להם את מערכת הסונאר ויכולות הניווט ומבריחה אותם מהאזור.

לגבי תיקנים, נמלים וחרקים, הדברה אלקטרונית יכולה לשבש שדות אלקטרומגנטיים וליצור ויברציות מתחת לאדמה, מה שפוגע בהתמצאות שלהם בשטח, אבל חשוב לסייג לגבי מידת היעילות של הדברה זו במזיקים הללו.

כך נראה רישיון מדביר לדוגמה: 

האם הדברה אלקטרונית יעילה?

הדברה אלקטרונית יעילה לרוב בתור אמצעי מניעה בלבד. אם החולדה או העכבר הגיעו לפתח ביתכם או לחצר, מומלץ להשתמש בהדברה רגילה ולהזמין מדביר מקצועי שיציב מלכודות. אם הדברה הומנית ככל האפשר נמצאת בראש מעיינכם וחשוב לכם לא לפגוע או להפריע למזיק, אז כדאי להשתמש בהדברה אלקטרונית. נזק, כידוע, זה לא יכול לעשות ומקסימום תבזבזו כמה מאות שקלים על המכשיר.

אגב, בהרבה מקרים הדברה אלקטרונית אכן עובדת בהתחלה, אבל עם הזמן המזיקים מתרגלים לרעש שהמכשיר מוציא וחוזרים לבית. לכן, ההמלצה הכללית היא לשלב את ההדברה האלקטרונית עם ההדברה הכימית, במקרה הצורך כמובן, וכן להתייעץ עם מדביר מקצועי לגבי סוג המכשיר והיעילות שלו מול המזיק בתוואי השטח.

מחירון הדברה

המחירים כוללים מע”מ

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

הדברת פשפש המיטה: כל מה שצריך לדעת

סובלים מעקיצות פשפש המיטה? אין ספק שמדובר בתופעה מציקה ומטרידה ולכן אנחנו רוצים ללוות אתכם בכל שלב עד לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מדביר וכמה תעלה לכם ההדברה? כל התשובות.

הדברת פרעושים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם פרעושים בבית? אנחנו בטוחים שמדובר במטרד לא נעים ולכן חשוב לנו ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. מה חשוב לבדוק עם המדביר לפני שמזמינים, איך מכינים את הבית להדברה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow