סמויה ועדינה: איך מחליפים גומייה בניאגרה סמויה?

אפילו החלפת גומייה בניאגרה רגילה, שנחשבת לתיקון קליל ומהיר יחסית, תדרוש מיומנות של אינסטלטור מקצועי, כשמדובר בניאגרה סמויה. מה יכול לקרות אם תנסו לתקן בעצמכם, מה אמור לעשות אינסטלטור ומה חשוב לבדוק מולו בשיחה הטלפונית? כל התשובות במדריך.

עוד במדריך
הסיבות להחלפת הגומייה סוגי הגומיות בניאגרה סמויה איך מחליפים גומייה בניאגרה סמויה? להחליף לבד או בעזרת בעל מקצוע: מה עדיף? כך תשמרו על תקינות הניאגרה

התקנת ניאגרה סמויה משפרת את מראה חדר השירותים או חדר הרחצה, והופכת אותו לאלגנטי במיוחד. אך אין טוב בלי רע, וצריך להבין שבשונה מניאגרה גלויה, התיקונים בניאגרה הסמויה יכולים להיות מורכבים יותר ולכן לעלות יותר כסף לתחזוקה של המנגנון הזה.

מהן הסיבות להחלפת הגומייה בניאגרה, אילו הבדלים קיימים בין התיקונים והאם בכל זאת תוכלו להחליף את הגומייה בעצמכם ולדלג על הזמנת האינסטלטור? לפניכם, המדריך המלא. 

הסיבות להחלפת הגומייה

המצבים שידרשו מכם להחליף את גומיית האטם בניאגרה יהיו כשמגלים סימני נזילת מים. איך תזהו את התקלות? תקבלו חשבון מים מנופח ותבחינו בשינויים בריצוף וברובה סביב האסלה.

גם בלאי טבעי או הצטברות אבנית ועובש על הגומייה שעלולים לגרום לקריעתה יצריכו את החלפת הגומייה. זאת, גם אם עדיין לא נתגלו סימנים המעידים על כשל ביכולת האיטום של הגומייה.

סוגי הגומיות בניאגרה סמויה

בניאגרה סמויה, ישנן שתי גומיות אטם. האחת, גומיית המצוף. השנייה, גומיית הפעמון, שנמצאת בחלק שעולה ומשחרר את המים בעת הורדת המים.

אם התקרבתם לניאגרה ושמעתם רעש של זרימת מים, ייתכן שאחת הגומיות נשחקה או נקרעה וגרמה לנזילה. על מנת לדעת באיזו גומייה מדובר, תצטרכו להזמין אינסטלטור מקצועי שיפתח את הניאגרה ויבחן את המנגנון שבתוכה.

במקרה שבו גומיית המצוף היא זאת שנשחקה, האינסטלטור יציע לכם להחליף את כל המצוף ולא רק את הגומייה. זאת, ולמנוע תקלות חוזרות ונישנות, ועל מנת להבטיח לכם שקט לטווח ארוך.  

אם יש צורך בהחלפת גומיית הפעמון, תוכלו להסתפק רק בהחלפתה, מבלי להחליף רכיבים נוספים במנגנון.

איך מחליפים גומייה בניאגרה סמויה?

בשונה ממה שנהוג לחשוב, כדי לתקן ניאגרה סמויה לא תצטרכו לשבור את הקיר, אלא רק לפתוח את לוח כפתורי ההדחה ולחשוף את המערכת הפנימית.

בשלב הראשון ואחרי שחשפתם את מערכת ההדחה הפנימית, תצטרכו לתאר לאינסטלטור את התקלה שאתם חווים תוך מתן פרטים מזהים על הניאגרה כמו הסוג שלה, הגודל והחברה כדי שהוא יוכל להגיע עם הכלים והגומיות המתאימים.

בשלב השני, יאתר האינסטלטור את מקור הנזילה ויבצע החלפה של הגומייה או המצוף. ההחלפה, תיעשה עם גומייה שהוא יביא איתו מראש בהתאם לסוג הניאגרה.   

להחליף לבד או בעזרת בעל מקצוע: מה עדיף?

בשונה מהחלפת גומייה בניאגרה גלויה, שנחשבת להחלפה קלילה ומהירה יחסית, בניאגרה סמויה ההחלפה תהיה מורכבת יותר כיוון שמדובר במנגנון עדין מאוד שמצריך ידע ומיומנות.

במידה שתחליטו לבצע את ההחלפה בעצמכם, תצטרכו להיות עדינים מאוד עם החלקים השונים של הניאגרה שעלולים להיסדק או להישבר ולהוביל אתכם לתיקון הרבה יותר גדול ויקר בהמשך.

העבודה אומנם לא מורכבת במיוחד, אך יש שיעדיפו את המיומנות והמהירות של האינסטלטור ולא להתמודד עם ההחלפה בעצמם. הבחירה היא שלכם, אך בשונה מתיקוני עשה זאת בעצמך אחרים לבית, כאן אתם מסתכנים בהגדלת הנזק.

כדי לתמחר נכון את העבודה, חשוב לקחת בחשבון גם תקלות נוספות שעלולות לצוץ עם פירוק הניאגרה כמו החלפת ברז ניל והחלפת המצוף כולו.

את המחיר המלא, תוכלו לקבל רק אחרי פירוק לחצני ההדחה שיחשפו את המערכת הפנימית של הניאגרה (ואת התקלות שלה).

כך תשמרו על תקינות הניאגרה

בחירה בניאגרה סמויה כוללת בתוכה פעולות תחזוקה חשובות שמומלץ ליישם אחת לשבוע. למשל, ניקיון יסודי עם חומרים איכותיים יסייעו במניעת תקלות שונות בהמשך.

איך תעשו את זה? על ידי פירוק של לחצני ההדחה וניקיון החלקים הפנימיים של הניאגרה. חשוב להקפיד על פירוק עדין והרכבה מדויקת כדי לוודא שלא יהיו נזילות או תקלות בהדחת המים.

במקרים שבהם הגיע אליכם אינסטלטור לצורך החלפה או תיקון קטן, בקשו ממנו לערוך בדיקה כללית לניאגרה ולוודא שאין חלקים בלויים נוספים שיכולים לגרום לתקלות עתידיות וכך, תוכלו גם למנוע קריאה חוזרת של האינסטלטור.

זקוקים לתיקון? לאינסטלטור בפיקוח שלנו לחצו כאן

למידע על תקלות נוספות בתחום האינסטלציה לחצו כאן

פתיחת סתימה: כל מה שחשוב לדעת

סתימות באזורים שונים בבית מהוות מטרד שמחייב טיפול מיידי. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה בכיור: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה בכיור היא תקלה מטרידה מאד, בטח אם מדובר בכיור של המטבח. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה באמבטיה: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה באמבטיה היא תקלה לא נעימה בכלל, במיוחד אם יש לכם רק אמבטיה אחת בבית. אנחנו נסייע לכם לפתוח את הסתימה ואם לא תצליחו, נלווה אתכם ונעזור לכם להתנהל מול האינסטלטור שתזמינו.

פתיחת סתימה באסלה: כל מה שחשוב לדעת

אין ספק שסתימה באסלה היא לא תקלה נעימה, בלשון המעטה. קבלו את כל הטיפים שיסייעו לכם לפתוח את הסתימה בעצמכם ולהתנהל נכון מול האינסטלטור שתזמינו.

לכל התקלות ועבודות

arrow