סתימה באסלה: כל מה שחשוב לדעת

סתימה באסלה, במיוחד אם אין שירותים נוספים, היא בעיה מטרידה שצריך לפתור בהקדם האפשרי. במדריך הבא נסביר מה גורם לסתימה באסלה, מה כדאי לעשות עד שהאינסטלטור מגיע, איך אינסטלטור יפתח סתימה באסלה, האם יש אחריות על פתיחת סתימה באסלה ואיך נמנעים מסתימה באסלה?

עוד במדריך
מהם הגורמים לסתימה באסלה? מה כדאי לעשות עד שהאינסטלטור מגיע? איך אינסטלטור יפתח סתימה באסלה? האם יש אחריות על פתיחת סתימה באסלה? איך מונעים סתימה באסלה?

סתימה באסלה היא מבאסת וגורמת לעיתים לריח לא נעים בחדר האמבטיה, במיוחד אם אין לכם שירותים נוספים ואתם חייבים לפתור את הבעיה בהקדם האפשרי. 

במדריך הבא נסביר מה גורם לסתימה באסלה, מה כדאי לעשות עד שהאינסטלטור מגיע, איך אינסטלטור יפתח סתימה באסלה, האם יש אחריות על פתיחת סתימה באסלה ואיך נמנעים מסתימה באסלה?

מהם הגורמים לסתימה באסלה?

סתימה באסלה נגרמת כתוצאה מהשלכת מוצרי היגיינה החודרים לעומק הצנרת, כמו שערות ממברשת השיער, מגבונים, טמפונים, תחבושות ועוד.

ישנם מקרים בהם הסתימה נגרמת כתוצאה מהתנהלות לא תקינה דווקא של השכנים שלכם, עקב זריקת מוצרי היגיינה וסתימת הצינור הראשי של הבניין.

מה כדאי לעשות עד שהאינסטלטור מגיע?

קודם כל, נסו לפתוח את הסתימה בעצמכם באמצעות פומפה. אם מדובר בסתימה קלה, ודאי תצליחו לפתוח אותה בעצמכם ותוכלו לחסוך דמי ביקור של אינסטלטור.

במידה וזה לא הצליח, תצטרכו להזמין אינסטלטור מקצועי שיאתר את מוקד הסתימה ויפתח אותה. מה עושים עד שהאינסטלטור מגיע?

צרו לאינסטלטור סביבת עבודה נוחה ונקייה על מנת לקבל שירות טוב ומהיר יותר. ככל שסביבת העבודה תהיה נגישה יותר לאינסטלטור, כך תימנעו מתוספת תשלום על מורכבויות שאינן קשורות בעבודה עצמה ושעלולות לגזול זמן יקר לבעל המקצוע.

בנוסף, אנו ממליצים לרפד את אזור רצפת האסלה בסמרטוטים לפני הגעתו, זאת כדי לשמור על אזור עבודה נקי, מסודר ויבש.

חשוב לציין – אם לא מדובר במקרה חירום, אנו ממליצים לכם להזמין את האינסטלטור בשעות העבודה המקובלות, על מנת להימנע מתוספת תשלום על ביקור בשעות לילה, חג, שבת וכדומה. לכן, במידה ויש לכם עוד שירותים בבית, העבודה אינה דחופה.

כמו כן, גם אם אתם מחליטים לנסות ולפתוח את הסתימה בעצמכם, הימנעו מדחיפת גורמים זרים לאסלה ושימוש בחומרים כימיקליים, אתם עלולים לגרום נזק לצנרת הביוב.

איך אינסטלטור יפתח סתימה באסלה?

ראשית, האינסטלטור יסגור את ברז הניל שאחראי על אספקת המים לניאגרה, נמצא בקיר הסמוך לאסלה. לאחר מכן, האינסטלטור ירוקן את המים באסלה בעזרת דלי וינסה לפתוח את הסתימה עם קפיץ ספירלה מיוחד המכוסה בשכבת פלסטיק, כדי להגן על האסלה משריטות. את הספירלה הוא יכניס לאסלה וינסה לדוג את מה שסותם את הצנרת.

במידה והסתימה לא משתחררת, ייתכן והגורם לסתימה עבר את הצנרת המקומית של האסלה וחדר לעומק צנרת הביוב. במצב כזה,הוא יצטרך לפתוח את הסתימה דרך קופסת הביקורת שנמצאת בדרך כלל ברצפת המקלחת.

האינסטלטור ינקה את הלכלוך הרב שהצטבר בקופסת הביקורת ויכניס את הקפיץ החשמלי לעומק הצנרת כדי לפתוח את הסתימה. בתום העבודה, האינסטלטור ימלא את הניאגרה ויוריד את המים כדי לוודא שהסתימה השתחררה.

האם יש אחריות על פתיחת סתימה באסלה?

ברוב המקרים לא מקובל לתת אחריות על פתיחת סתימה, בשל העובדה שהאינסטלטור לא אחראי על התנהלות היומיומית שלכם, הדברים שנזרקים לאסלה, ואף לא על איכות צנרת הביוב של הבניין.

עם זאת, אם הסתימה חוזרת אחרי מספר ימים, הציפייה היא שהאינסטלטור ייקח אחריות וישוב לטפל בה.

איך מונעים סתימה באסלה?

הדברה הכי חשוב הוא הימנעות מהשלכת מוצרי היגיינה כמו מגבונים, טמפונים ובעצם כל דבר שהוא לא נייר טואלט רגיל.

כמו כן, אנו ממליצים לא לשפוך שמן בישול לאסלה, מכיוון שהוא יכול לגרום לסתימות מורכבות בעומק צנרת הביוב.

בנוסף, אם יש לכם ילדים קטנים בבית הקפידו להשאיר את מכסה האסלה סגור. לעיתים, הילדים נכנסים עם הצעצועים שלהם לחדר השירותים ומפילים אותם ללא כוונה לאסלה.

פתיחת סתימה: כל מה שחשוב לדעת

סתימות באזורים שונים בבית מהוות מטרד שמחייב טיפול מיידי. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה בכיור: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה בכיור היא תקלה מטרידה מאד, בטח אם מדובר בכיור של המטבח. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה באמבטיה: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה באמבטיה היא תקלה לא נעימה בכלל, במיוחד אם יש לכם רק אמבטיה אחת בבית. אנחנו נסייע לכם לפתוח את הסתימה ואם לא תצליחו, נלווה אתכם ונעזור לכם להתנהל מול האינסטלטור שתזמינו.

פתיחת סתימה באסלה: כל מה שחשוב לדעת

אין ספק שסתימה באסלה היא לא תקלה נעימה, בלשון המעטה. קבלו את כל הטיפים שיסייעו לכם לפתוח את הסתימה בעצמכם ולהתנהל נכון מול האינסטלטור שתזמינו.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

איך פותחים לבד סתימה באסלה?
ישנן שתי שיטות לפתיחה סתימה באסלה באופן עצמאי. השיטה הראשונה היא בעזרת פומפה, פשוט פמפמו ישירות על פתח הניקוז עד שהסתימה תשתחרר. לא עבד? נסו לפתוח את הסתימה באמצעות קפיץ לפתיחת סתימות שניתן לרכוש בכל חנות לתחזוקת הבית: מכניסים אותו לפתח הניקוז של האסלה, דוחפים בתנועות סיבוביות ומנסים לחלץ את הגורם לסתימה. 
מהם הגורמים לסתימה באסלה?
הגורם העיקרי לסתימה באסלה הוא מוצרי היגיינה שנתקעים בעומק הצנרת, כמו מגבונים, טמפונים, תחבושות ועוד. גורמים נוספים שעלולים לגרום לסתימה באסלה הם בעיות בצנרת הראשית בבניין, במקרה הזה השכנים אשמים, וכן שפיכת שמן בישול לאסלה.