פתיחת סתימות ולחץ מים נמוך: השאלות הנפוצות

סתימה בצנרת בדרך כלל לא מופיעה סתם ויכולה להוביל גם ללחץ מים נמוך. במדריך הבא נסביר איך נוצרות סתימות בצנרת, האם מומלץ להשתמש בחומרים לפתיחת סתימות, מה הגורם ללחץ מים נמוך ואיך מתקנים לחץ מים נמוך?

עוד במדריך
איך נוצרות סתימות בצנרת? האם מומלץ להשתמש בחומרים לפתיחת סתימות? מה הגורם ללחץ מים נמוך? איך מתקנים לחץ מים נמוך?

לחץ המים במקלחת ירד? הכיור סתום ומפלס המים לא יורד? ייתכן ואתם סובלים מסתימה חלקית או מלאה בצנרת וצריך לטפל בה.

במדריך הבא נסביר איך נוצרות סתימות בצנרת, האם מומלץ להשתמש בחומרים לפתיחת סתימות, מה הגורם ללחץ מים נמוך ואיך מתקנים לחץ מים נמוך?

איך נוצרות סתימות בצנרת?

חדירת עצם זר לצנרת - בחדר האמבטיה, הסתימות נוצרות לרוב משערות, לכלוך וחול הנשטפים אל פתח הניקוז. בכיור במטבח, הצנרת נסתמת בעקבות השלכת שאריות מזון לכיור.

שירותים נסתמים ברוב המקרים מהשלכה של דברים שאינם נייר טואלט, כגון שיער, מגבון לח או מוצרי היגיינה שונים.

היווצרות אבנית ובלאי - סתימות מהסוג הזה קורות לרוב במבנים ישנים עם צנרת ישנה. הבעיה העיקרית של הצנרות שהותקנו בעבר היא הצטברות של אבנית שמונעת מעבר תקין של מים.

האם מומלץ להשתמש בחומרים לפתיחת סתימות?

חנויות לתחזוקת הבית מציעות מגוון חומרים לפתיחת סתימות. על גבי האריזה מובטחת פתיחה מהירה וקלה של הסתימה, אך השימוש בחומרים כימיים אינה מומלצת ממספר סיבות עיקריות:

יעילות מוגבלת - חלק גדול מהחומרים פותחים סתימות קלות בלבד, ובאופן חלקי. החומרים הכימיים יסייעו רק ביצירת פתח צר בסתימה, כך שהצנרת צפויה להיסתם שוב לאחר זמן קצר.

נזק לצנרת - הרכיבים הפעילים של החומרים לפתיחת סתימות עשויים להזיק לצנרת עצמה, לעקם אותה ואף להוביל להתפוררות של הצינורות.

סכנה בריאותית - החומרים לפתיחת סתימות עלולים להוביל לנזק חמור במקרה של מגע עם עור חשוף.

מה הגורם ללחץ מים נמוך?

ברז ראשי - לחץ מים נמוך עלול להיווצר במידה שהשיבר סגור בחלקו.

סתימה בצנרת הביתית - מדובר באחד הגורמים השכיחים ביותר ליצירת בעיות בלחץ המים. הזמינו בעל מקצוע שיאתר את הסתימה, ושחררו את לחץ המים.

סתימה בצנרת האזורית - אם לחץ המים חלש גם בבניינים שלידכם, מדובר ככל הנראה בסתימה בצנרת האזורית.

צנרת זו נמצאת באחריות העירייה או המועצה המקומית, ולכן יש להתריע ולדרוש מהרשות המקומית לטפל בבעיה.

סתימה בברז או בראש הברז - לחץ מים נמוך עשוי להיווצר מהצטברות של אבנית או לכלוך אחר בברז מסוים, או אפילו רק בראש הברז. ראשי מקלחות נוטים לסבול מבעיה שכזו.

בעיה במשאבה - סיבה זו שכיחה בבניינים רבי קומות, בהם מתוקנת משאבת לחץ המספקת מים לקומות הגבוהות של הבניין.

איך מתקנים לחץ מים נמוך?

ניקוי או החלפה של ברז\ראש ברז - אם לחץ המים הנמוך נובע מסתימה בראש המקלחת, אפשר בהחלט לפתור את הבעיה לבד על ידי טבילתו בתרכובת של מים חמים וחומץ למשך כשעה. לחילופין, ניתן לרכוש נוזל להמסת אבנית בחנות לחומרי בניין.

שטיפה בלחץ גבוה - אחת השיטות לפתיחת הסתימה שהובילה ללחץ מים הנמוך היא הזרמת מים בלחץ גבוה על מנת לדחוק החוצה את הלכלוך שסתם את הצנרת.

סירקולציה הפוכה - עוד שיטה לניקוי הצנרת היא הזרמת מים בכיוון ההפוך לכיוון זרימת המים.

מעקף צנרת - במקרים בהם הבעיה בלחץ המים נובעת מצנרת במצב גרוע אותה לא ניתן לתקן, האינסטלטור יתקין צנרת חדשה שתעקוף את הצנרת הישנה במיקום הרלוונטי.

התקנת משאבת מים - בחלק מהמקרים, בעיקר בבניינים גבוהים או בעלי צנרת ישנה, יש להתקין משאבה מיוחדת שתפקידה להגביר את לחץ המים.

פתיחת סתימה: כל מה שחשוב לדעת

סתימות באזורים שונים בבית מהוות מטרד שמחייב טיפול מיידי. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה בכיור: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה בכיור היא תקלה מטרידה מאד, בטח אם מדובר בכיור של המטבח. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה באמבטיה: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה באמבטיה היא תקלה לא נעימה בכלל, במיוחד אם יש לכם רק אמבטיה אחת בבית. אנחנו נסייע לכם לפתוח את הסתימה ואם לא תצליחו, נלווה אתכם ונעזור לכם להתנהל מול האינסטלטור שתזמינו.

פתיחת סתימה באסלה: כל מה שחשוב לדעת

אין ספק שסתימה באסלה היא לא תקלה נעימה, בלשון המעטה. קבלו את כל הטיפים שיסייעו לכם לפתוח את הסתימה בעצמכם ולהתנהל נכון מול האינסטלטור שתזמינו.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

איך פותחים סתימה בכיור? 
לפני שמזמינים אינסטלטור, יש שתי דרכים עיקריות לפתוח את הסתימה לבד. הראשונה היא בעזרת פומפה: מלאו את הכיור במים עד שיכסו את פתח הניקוז ופמפמו ישירות על הפתח עד שייווצר ואקום חזק שיפתח את הסתימה. הדרך השנייה היא ניקוי הסיפון: הניחו דלי מתחת לסיפון כדי שהמים לא יישפכו, הבריגו את החלק התחתון של הסיפון החוצה ונקו את הלכלוך.
מה גורם ללחץ מים נמוך בברז?
הגורם העיקרי ללחץ מים נמוך בברז הוא הצטברות אבנית בפילטר של ראש הברז. הגורמים האחרים הם הצטברות לכלוך או חלודה בצנרת והצטברות אבנית בידיות או במנגנון הברז.