הניאגרה מתמלאת לאט: מהם הגורמים ואיך מתמודדים?

הניאגרה מתמלאת לאט? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה מאוד. במדריך זה נסביר מה הגורמים לכך שהניאגרה מתמלאת לאט ובאילו מקרים תצטרכו להזמין אינסטלטור מקצועי שיאתר את התקלה ויתקן אותה.

עוד במדריך
מצוף ניאגרה סתום: הגורם הכי נפוץ לתקלה סתימה בברז הניל: לא נפוץ אבל קורה סתימה בצינור המים של הניאגרה: תוכלו להחליף בעצמכם מצוף הניאגרה לא מכוון: תוכלו לפתור את זה לבד ניאגרה סמויה מתמלאת לאט: מה עושים?

מילוי איטי של מיכל ההדחה הינו תופעה שכיחה אשר עלולה להצביע על ליקויים במערכת האינסטלציה. תופעה זו אינה רק מטרד, אלא עשויה גם להעיד על בעיות משמעותיות יותר הדורשות התייחסות.

במדריך זה נסביר מה הגורמים לכך שהניאגרה מתמלאת לאט ובאילו מקרים תצטרכו להזמין אינסטלטור מקצועי שיאתר את התקלה ויתקן אותה.

מצוף ניאגרה סתום: הגורם הכי נפוץ לתקלה

אם מפלס המים באסלת הניאגרה עולה לאט לאחר ההדחה, ייתכן שהבעיה נעוצה במצוף. המצוף הוא רכיב חיוני במערכת הניאגרה, שתפקידו לווסת את כמות המים הנכנסת למיכל. כאשר המים מתמלאים, המצוף עולה ולבסוף סוגר את שסתום הכניסה, ובכך מונע גלישת מים.

הסיבות האפשריות לתקלה במצוף:

סתימה: לכלוך, אבנית או חלודה עלולים להצטבר בתוך המצוף או בשסתום הכניסה, ולמנוע מהם לפעול בצורה תקינה.

בלאי: עם הזמן, המצוף עלול להיסדק או להתבלות, מה שיגרום לו לאבד את יכולת הציפה שלו ולמנוע ממנו לעלות לגובה הנדרש.

אבנית: הצטברות אבנית על גבי המצוף או השסתום עלולה להכביד עליהם ולפגוע בתפקודם.

מה עושים במצב כזה?

האמת היא שאין לכם כל כך ברירה אלא להזמין אינסטלטור מקצועי שיחליף לכם את המצוף. תמיד תוכלו לנסות להחליף את המצוף בעצמכם, אך במיוחד בניאגרה סמויה מדובר בעבודה מורכבת מאוד.

סתימה בברז הניל: לא נפוץ אבל קורה

ברז הניל הוא הברז שאחראי למעשה על מילוי הניאגרה במים. הברז הזה מותקן על הקיר, במסוך לניאגרה, וממנו יוצא צינור מים המחובר למיכל הניאגרה.

עם הזמן וכתוצאה מבלאי טבעי, מצטברת אבנית בברז הניל שפשוט גורמת לסתימה שלו. במצב כזה, זרימת המים תהיה חלשה מאוד ולכן הניאגרה תתמלא לאט.

אז מה עושים במצב כזה?

אינסטלטור מקצועי שיגיע אליכם יוכל לפתוח את סתימת האבנית שבתוך הברז. יחד עם זאת, במידה והברז ישן וחלוד, אנחנו ממליצים לכם להשקיע את הכסף שלכם בברז חדש ולא לבזבז אותו על ברז שיצור תקלות נוספות בעתיד.

סתימה בצינור המים של הניאגרה: תוכלו להחליף בעצמכם

כפי שציינו, מברז הניל שמותקן על הקיר יוצא צינור שתפקידו להוביל את המים לתוך המיכל של הניאגרה. לפעמים קורה שגוף זר כזה או אחר נתקע בתוך הצינור וגורם לסתימה. בנוסף, יתכן וצינור המים מקופל, מה שמקשה על המים לנוע לעבר מיכל הניאגרה.

מה עושים במצב כזה?

את צינור המים של הניאגרה תוכלו להחליף בעצמכם במהירות ובקלות. סגרו את ברז הניל על מנת לעצור את זרימת המים והדיחו את הניאגרה על מנת לרוקן את הצינור לגמרי.

לאחר מכן, הבריגו החוצה את הצינור גם מהצד של ברז הניל וגם מהצד של הניאגרה. קחו את הצינור ביחד אתכם לחנות ובקשו צינור זהה. הבריגו את הצינור החדש, פתחו את ברז הניל ובדקו אם הניאגה מתמלאת.

מצוף הניאגרה לא מכוון: תוכלו לפתור את זה לבד

יתכן מאוד שמצוף הניאגרה תקין לחלוטין, אך הוא פשוט יצא מכיוון. המצוף הזה אחראי למעשה על קצב מילוי המים בניאגרה ועל כמות המים הנכנסת אליה.

אם תביטו על המצוף מלמעלה, תוכלו לראות צופציק קטן שניתן לסובב. סובבו אותו על מנת להרים מעט את המצוף למעלה, כך יכנסו יותר מים לניאגרה וקצב המילוי שלה יעלה.

מה עושים אם הפעולה לא עזרה?

יכול מאוד להיות שמצוף הניאגרה עשה כבר את שלו, עליכם להזמין אינסטלטור מקצועי שיאתר את התקלה במצוף ויחליט האם צריך להחליף אותו.

ניאגרה סמויה מתמלאת לאט: מה עושים?

בכל הקשור לניאגרה סמויה, אנחנו ממש ממליצים לכם לא לנסות לתקן את התקלה לבד ולהזמין אינסטלטור מקצועי שיבצע את העבודה. נכון, אומנם לא צריך לשבור את הקיר כדי לגשת לרכיבים הפנימיים של הניאגרה, אך בהחלט מדובר בעבודה מורכבת מאוד.

אינסטלטור מקצועי שיגיע אליכם יפרק את פנל הדחת המים. מאחורי הפנל הזה מסתתרת הכניסה למיכל המים, זו כניסת שירות שמאפשרת לבעלי לאינסטלטורים לבצע תיקונים שונים.

לאחר שהאינסטלטור יסיר את הפנל הוא יבצע את התיקון דרך פתח השירות, עבודה מורכבת למדי כי לא תמיד יש גישה נוחה לכל הרכיבים השונים. אגב, זו בדיוק הסיבה שבגינה תיקון כזה יהיה יקר יותר, בדרך כלל בשיעור של 20% ביחס לניאגרה רגילה.

פתיחת סתימה: כל מה שחשוב לדעת

סתימות באזורים שונים בבית מהוות מטרד שמחייב טיפול מיידי. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה בכיור: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה בכיור היא תקלה מטרידה מאד, בטח אם מדובר בכיור של המטבח. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה באמבטיה: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה באמבטיה היא תקלה לא נעימה בכלל, במיוחד אם יש לכם רק אמבטיה אחת בבית. אנחנו נסייע לכם לפתוח את הסתימה ואם לא תצליחו, נלווה אתכם ונעזור לכם להתנהל מול האינסטלטור שתזמינו.

פתיחת סתימה באסלה: כל מה שחשוב לדעת

אין ספק שסתימה באסלה היא לא תקלה נעימה, בלשון המעטה. קבלו את כל הטיפים שיסייעו לכם לפתוח את הסתימה בעצמכם ולהתנהל נכון מול האינסטלטור שתזמינו.

לכל התקלות ועבודות

arrow