איך בוחרים מקרר חדש? מדריך מלא

רוצים לרכוש מקרר חדש ולא יודעים מאיפה להתחיל? במדריך הבא נסביר מתי מומלץ להחליף מקרר, איך להתאים את המקרר לצרכים, איך להתאים את המקרר לעיצוב, איך לבדוק את צריכת החשמל ואיך לבדוק את תנאי האחריות?

עוד במדריך
מתי מומלץ להחליף מקרר? איך להתאים את המקרר לצרכים? איך להתאים את המקרר לעיצוב? איך לבדוק את צריכת החשמל? איך לבדוק את תנאי האחריות?

בחירת מקרר חדש היא עניין לא פשוט, יש כל כך הרבה אפשרויות והמכשירים רק משתכללים עם השנים, שלא לדבר על הפן העיצובי שכן המקרר הוא לב המטבח.

במדריך הבא נסביר מתי מומלץ להחליף מקרר, איך להתאים את המקרר לצרכים, איך להתאים את המקרר לעיצוב, איך לבדוק את צריכת החשמל ואיך לבדוק את תנאי האחריות?

מתי מומלץ להחליף מקרר?

כשלא משתלם לתקן – כשיש תקלות שמחייבות החלפת כרטיס פיקוד או החלפת מדחס, עבודות שעשויות להגיע ל-50 אחוזים מערך המקרר, כדאי לשקול רכישת מכשיר חדש. גם אם מדובר במקרר ישן (10 שנים ומעלה) שנוטה להתקלקל, אין טעם לתקן אותו שוב ושוב ועדיף להתחדש.

כשעושים שיפוץ גדול – שיפוץ גדול קומפלט או שיפוץ במטבח בלבד הוא הזדמנות להיפטר ממכשירי החשמל הישנים ולהתחדש במקרר גדול עם שתי דלתות, אופציה שלא הייתה קיימת לאור הנישה הקטנה שכעת עוברת שדרוג.

כשעוברים דירה – מקרר הוא מכשיר חשמלי כבד מאוד שיחסית קשה להעביר, במיוחד אם מדובר בבניין ללא מעלית ועם חדר מדרגות צר, ולכן התמחור שלו יקר. בנוסף, אם יש צורך לפרק את דלת המקרר כדי להוציא או להכניס אותו דרך פתח הבית, זה יקפיץ את מחיר העבודה.

איך להתאים את המקרר לצרכים?

מקררים מגיעים כיום בגדלים וסוגים שונים: דלת לצד דלת, שלוש או ארבע דלתות, מקפיא עליון או תחתון, מקרר חכם ותוספות כמו אייס מייקר או קיוסק. אבל לפני שרצים לבחור מקרר יקר ומתקדם, חשוב להתאים אותו לצרכים בבית ולגודל הנישה במטבח.

קיבולת המקרר – הדבר החשוב ביותר בבחירת מקרר הוא קיבולת המקרר או הנפח שנמדד בליטרים. זה המדד הראשון לפיו בוחרים מקרר והוא תלוי במספר הנפשות בבית ובהיקף השימוש. בעיקרון, לזוג מתאים מקרר עד 500 ליטר, משפחה בת ארבע נפשות תסתפק במקרר בין 500 ל-700 ליטר ומשפחה גדולה יותר צריכה מקרר של 700 ליטר ומעלה.

הנפח אינו מספיק בבחירת המקרר, שכן צריך לוודא שגדם החלוקה תואמת את הצרכים: מה גודל תא ההקפאה ביחס לתא הקירור? האם המקפיא עליון או תחתון? האם למקרר יש מגירות או מדפים?

נישת המקרר – מבחינת המקום המיועד למקרר, חשוב קודם כל להתאים למידות הרוחב והעומק הקיימים ולהשאיר 15 ס"מ מאחור לאוורור ובין 3-5 ס"מ בצדדים לפתיחה נוחה של הדלתות.

הרוחב הסטנדרטי של הנישה נע בין 80 ל-100 ס"מ, בעוד למקרר גדול עם שתי דלתות נדרש רוחב של 120 ס"מ. זה כמובן פחות רלוונטי כשמשפצים את המטבח ובונים נישה ייעודית למקרר גדול.

איך להתאים את המקרר לעיצוב?

עבור הרבה אנשים המקרר הוא לא רק למטרות פונקציונליות של קירור והקפאה, אלא חלק מהותי מעיצוב המטבח. למזלנו, מקררים מגיעים כיום בשלל עיצובים, צבעים, מידות וידיות, ואת כל זה ניתן להתאים לעיצוב הכללי.

אם רוצים להתקדם צעד נוסף, ניתן לצפות את דלת המקרר בחומר זהה לזה של ארונות המטבח (לרוב עץ או פורמייקה), זה נקרא חצי-אינטגרלי ודומה לאופן בו מתאימים את המדיח למטבח. בעיצוב אינטגרלי מלא, המקרר הוא חלק מהארון כך שהדלת החיצונית צמודה לדלת המקרר.

איך לבדוק את צריכת החשמל?

ככל שהדירוג האנרגטי של המקרר גבוה יותר (A או B), כך צריכת החשמל שלו נמוכה יותר ותוכלו לחסוך כסף לאורך זמן. בחלק מהמקררים כיום המדחס פועל בטכנולוגיית אינוורטר (בדומה למזגן) שמפחיתה את צריכת החשמל ב-30 אחוזים.

עם זאת, גם לנפח המקרר יש משמעות: מקרר 500 ליטר עם דירוג A צורך פחות חשמל ממקרר 800 ליטר בעל אותו דירוג. כלומר, מומלץ לבחור במקרר שמתאים לצרכים ולאו דווקא את זה שמחזיק בדירוג גבוה יותר. דברים נוספים שמגדילים את צריכת החשמל הם תוספות כמו בר מים או בר קרח.

טיפ: אל תמקמו את המקרר בסמוך למכשירים פולטי חום כמו תנור או טוסטר אובן, זה משפיע על צריכת החשמל.

איך לבדוק את תנאי האחריות?

לפי החוק להגנת הצרכן, תקופת האחריות על מכשירים חשמליים, ומקרר ביניהם, עומד על שנה מלאה. חלק מהיצרנים נותנים תקופת אחריות ארוכה יותר, בין 3 ל-5 שנים, אך צריך לבדוק מהם התנאים של האחריות: האם זה כולל החלפת רכיבים יקרים כמו מדחס, כרטיס פיקוד ומאווררים או רק חלקי פלסטיקה.

כמו כן, לא מעט יצרניות מציעות הרחבת אחריות תמורת תשלום שנתי שנע בין 90 ל-120 שקלים. ברוב המקרים זה כולל תיקון שקשור במדחס ואינו כולל בעיות אלקטרוניות ובפלסטיקה, כך שלא בטוח שהרחבת האחריות משתלמת.

נזילה מהמקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם נזילה מהמקרר? אנחנו נלווה אתכם שלב אחר שלב בדרך לפתרון. מה עושים כשיש נזילה מהמקרר ואיך מתנהלים מול טכנאי המקררים? כל התשובות לפניכם.

מקרר מרעיש: כל השלבים בדרך לפתרון

המקרר שלכם מרעיש? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה מאד. המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מקררים, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

הצטברות קרח במקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

לא מצליחים להיפטר מהקרח שמצטבר במקרר? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר מה הגורמים להצטברות קרח, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מקררים וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה.

המקרר לא מקרר: כל השלבים בדרך לפתרון

המקרר שלכם הפסיק לקרר? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה מאוד. רגע לפני שאתם מזמינים טכנאי, יש כמה פעולות שאנחנו רוצים שתעשו. מזמינים טכנאי? אנחנו נעזור לכם להתנהל מולו כמו שצריך ונלווה אתכם עד לפתרון התקלה.

לכל התקלות ועבודות

arrow