איך יודעים אם נזילה רטיבות מהבריכה היא בגלל כשל באיטום או באינסטלציה?

בדירה של השכן שלי יש רטיבות בתקרה. לטענתו, הרטיבות היא מצינורות הבריכה המשותפת של הבניין. רציתי לדעת מה הסבירות שזו הסיבה כדי שנדע איזה בעל מקצוע להזמין. תודה.

נועם 31.05.2021

תשובה

השאלה הראשונה שצריך לשאול היא האם הרטיבות היא תמידית ומתמשכת, או שהיא התפתחה בצורה איטית והדרגתית. במהלך בניית הבריכה, האינסטלטור מכין נקזים עם צינור המחובר לנקז הראשי, מה שיוצר חיבור מושלם בין הניקוז לבין האיטום. 

המים צריכים להגיע תמיד לתוך הצינור. אם יש לנו כשל בחיבור בין הנקז לבין מערכת האיטום, תהיה רטיבות תמידית. במידה והכשל הוא בשכבת האיטום או בבטון, הרטיבות היא הדרגתית ואיטית יותר.

בהצלחה!
 

like עזר (0) dislike לא עזר (0)
מומחי המקצוענים 01.06.2021

שאלות נוספות בנושא איטום

איך בריכת שחייה נבנית בצורה ישרה?

בבית הקודם שגרתי בו, בנו בריכה עם שיפוע לא ישר. עם השנים זה יצר עומס על צד אחד של הבטון, ובסופו של דבר נוצרו נזקי רטיבות לבטון הבריכה וזה עלה לנו הון תועפות. עכשיו אנחנו בונים בריכה בבית חדש, והייתי רוצה לדעת איך אפשר לוודא שמי שבונה את הבריכה יעשה את זה הפעם ישר. תודה.

תומר 21.06.2021

לתשובה המלאה

arrow
איך בודקים אם יש כשל באיטום הבריכה בזמן הבנייה?

קניתי בית בבניין שבונה חברת בנייה, והיא זו שאחראית גם על בניית הבריכה המשותפת בבניין. הדירה שלי היא שתי קומות מתחת לבריכה, ואני פוחד שהם יעשו עבודה איטום לא טובה ושאני אסבול מנזקי רטיבות כבדים. מה אני צריך לוודא שהם עושים, עוד לפני שהבניין מאוכלס, כדי לדעת שאין תקלות כאלה?

איך אוטמים את הרווחים שבין האריחים בבריכה?

רציתי לדעת האם הרובה של האמבטיה מתאימה גם למילוי הרווחים בין האריחים בבריכה?

לירון 15.06.2021

לתשובה המלאה

arrow
איך מזהים כשלים באיטום בריכה?

אני גר קומה מתחת לבריכה משותפת של הבניין. איך אני יכול לדעת אם יש כשלים באיטום של הבריכה שמעליי? פוחד מאוד מנזקי רטיבות. תודה.

יעקב 22.06.2021

לתשובה המלאה

arrow
באיזה דבק משתמשים להדבקת קרמיקה בבריכה?

שבוע הבא מתחילים להדביק את ריצוף הקרמיקה בבריכה שאני בונה. לקחתי על עצמי לספק את החומרים ורציתי לדעת איזה דבק הכי חזק ויכול לעמוד ברטיבות קבועה של בריכה?

ליאל 25.06.2021

לתשובה המלאה

arrow

שלמה איטום בגובה

שלמה אלקיים

100%

הגעה בזמן

100%

מקצועיות

100%

מחיר הוגן

100%

הגעה בזמן

100%

מקצועיות

100%

מחיר הוגן

100%

הגעה בזמן

100%

מקצועיות

100%

מחיר הוגן

מדריכים בנושא איטום

מה חשוב לדעת על איטום בריכות?

איטום בריכות שחייה זה אולי המרכיב החשוב ביותר בבניית בריכות. איטום נכון שומר על הבריכה, ולא פחות חשוב, על המבנה, מנזקי רטיבות כבדים. אז מה חשוב לדעת על עבודת איטום הבריכה?

המדריך לזיהוי ותיקון כשלי איטום בבריכה

כשלים באיטום הבריכה יכולים לגרום לנזקים כבדים למבנה הבריכה ולמבנה כולו. איך מזהים כשלי איטום בבריכה וכיצד מטפלים בהם?

איטום ביריעות ביטומניות 4 מ"מ – מתי זה מומלץ?

יריעות ביטומניות מתחלקות לשני סוגי עוביים. הפופולריות ביותר הן יריעות 5 מ"מ אולם גם ליריעות 4 מ"מ תפקיד חשוב לא פחות. מתי נזדקק ליריעות אלו ומדוע הן עדיפות יותר במקרים מסוימים?

תיקון מקומי באיטום הגג: כל מה שחשוב לדעת

חושבים להזמין קבלן איטום שיתקן את הנזילה מהגג? במדריך הבא נעסוק בכל מה שקשור לתיקון מקומי בגג עם יריעות ביטומניות, איך קבלן איטום מקצועי יבצע את התיקון והאם יש אחריות? כל התשובות בפנים.

אפליקציית המקצוענים
arrow-icon