כל התקלות (והתיקונים) בדלת הממ"ד: המדריך המלא

דלת הממ"ד היא דלת שונה מדלת הכניסה או שאר הדלתות בבית. עליה לעמוד בתקנים מחמירים ותקלות שונות שמתגלות בה, הופכות אותה ללא תקנית ולא בטיחותית.

עוד במדריך
מגנה עליכם במצבי חירום: חשיבותה של דלת הממ"ד יש לכם רצפת פרקט? תצטרכו לקצר את דלת הממ"ד לשונית הדלת נתקעת? לא יהיה מנוס מפריצת הדלת דלת הממ"ד לא נפתחת? החלפת הידית תפתור את הבעיה הדלת שקעה? הפתרון נמצא באיזון הדלת ובכיוונה מחדש קטנה אך חשובה: החלפת גומיית דלת הממ"ד

בזמני שגרה ובחיי היומיום, חדר הממ"ד משמש כחדר אורחים או חדר ילדים ולכן, כאשר מתגלות בו תקלות, אנחנו לא ממהרים לתקן אותן.

תיקונים בדלת הממ"ד חשובים מאוד ומומלץ לטפל בהן עוד לפני שהן מחמירות. התיקונים יהיו יקרים ומורכבים יותר ולכן, ככל שתחכו יותר כך ההוצאה והמורכבות יגדלו גם הן. כל מה שחשוב לדעת על התקלות (והפתרונות) בדלת הממ"ד, במדריך הבא.

מגנה עליכם במצבי חירום: חשיבותה של דלת הממ"ד

הייחודיות של דלת הממ"ד היא האפשרות להגן עלינו מפני הדף וחדירה של גזים לתוך החדר. מסביב לכל דלת הממ"ד מורכבת גומיית אטם ייעודית שגורמת לדלת להיות אטומה. הגומייה היא בעצם חתיכה אחידה של ברזל, ללא חיתוכים והיא הופכת את הדלת לכבדה הרבה יותר מדלת רגילה.

לדלתות הממ"ד שני סוגים עיקריים: דלתות ממ"ד חדשות ודלתות ממ"ד ישנות. הסיבה לחלוקה, טומנת בתוכה את סוג התיקון והמורכבות שלו.

בעוד שהתיקונים בדלת הממ"ד הישנה יהיו מורכבים יותר כיוון ויהיה צורך בהוצאת הדלת ממקומה. הדלתות הישנות, מורכבות על צירים מקובעים ולכן, התיקון וההחלפה שלהן הופכים להרבה יותר קשים לביצוע.

לעומת זאת, בדלתות הממ"ד החדשות, התיקונים הופכים להרבה יותר קלים כיוון והדלת מורכבת על משקוף ייעודי בצורה שהיא קלה יותר לשחרור ולתיקון.

יש לכם רצפת פרקט? תצטרכו לקצר את דלת הממ"ד

רצפת פרקט היא רצפה שמעניקה מראה יוקרתי לבית והיא נוחה מאוד בקרב ילדים ומבוגרים כאחד. אולם, רצפת הפרקט מתנגשת עם דלת הממ"ד וברוב המקרים, יהיה צורך בקיצור הדלת כדי שהיא תוכל להיסגר בצורה טובה.

את קיצור הדלת יעשה מתקין דלתות ממ"ד בעזרת ניסור מיוחד של החלק התחתון. לפני תחילת הניסור הוא יפרק את הדלת ויסמן אותה.

בהנחה שיש לכם רצפת פרקט בבית, חשוב לקחת בחשבון שניסור הדלת מורידה את החלק התחתון ואת הגומייה התחתונה שאחראי על איטום החלל מפני גזים. ולכן, במקרי חירום מהסוג הזה, הדלת לא תוכל לחסום את כניסת הגזים לחדר.

מחיר העבודה יותאם למשקל הדלת ומורכבות העבודה שכוללת את הוצאת ה מהמשקוף והחזרתה.

לשונית הדלת נתקעת? לא יהיה מנוס מפריצת הדלת

שימוש יומיומי בדלת הממ"ד עלול להוביל לתקלה שבה הלשונית שבמנעול נתקעת ולא מצליחה להיכנס פנימה כשמורידים את הידית. הפתרון למצב הזה, הוא פריצה של הדלת על ידי מנעולן מוסמך ומקצועי.

אפשרות נוספת, היא תקלה במנעול עצמו, מה שידרוש את החלפתו ללא פריצת הדלת. עם זאת, חשוב לשים לב, שבמהלך פריצת הדלת, ייתכן שהמנעול ייפגע ולכן, תצטרכו להוסיף לעבודה גם את החלפת המנעול.

דלת הממ"ד לא נפתחת? החלפת הידית תפתור את הבעיה

ניסיתם לפתוח את הדלת של הממ"ד ואתם מרגישים שהידית תקועה או שהיא לא נפתחת עד הסוף? ייתכן שהידית התיישנה והגיע הזמן להחליף אותה.

ברוב המקרים כדאי להחליף ידית דלת הממ"ד מאשר לתקן אותה כיוון ותיקון שלה יוביל לתקלה חוזרת.

הידית החדשה, תהיה מותאמת לממ"ד ולא תהיה כמו שאר הידיות בבית מה שאומר, שעליה להיות חזקה מספיק כדי להכיל את משקל הדלת והסגירה שלה צרכיה להיות הרמטית.  

המחיר הממוצע עבור החלפת ידית בדלת הממ"ד נע בין 250-400 ₪ והוא כולל בתוכו את הידית שהיא ידית כפולה המותקנת בשני צידי הדלת.

הדלת שקעה? הפתרון נמצא באיזון הדלת ובכיוונה מחדש

בהנחה שחדר הממ"ד שלכם ישן יחסית, ייתכן שדלת הממ"ד תשקע ותשפשף מעט את הרצפה בעת הפתיחה והסגירה שלה.

במצב כזה, תצטרכו להזמין מתקין דלתות מקצועי שיגיע לאזן את הדלת ולכוון אותה מחדש. במסגרת העבודה, יחזיר בעל המקצוע את הדלת למקומה הנכון ויאזן את הצירים כך שהפתיחה והסגירה יהיו קלים ונוחים בדיוק כמו בהתקנה חדשה.

איזון דלת הממ"ד עתידה לפתור את התקלה ותעלה בממוצע בין 250-750 ₪. המחיר ישתנה במידה ויהיה צורך בהחלפת צירים או תיקון תקלה נוספת.

קטנה אך חשובה: החלפת גומיית דלת הממ"ד

החלק הקטן אבל החשוב ביותר בדלת הממ"ד הוא הגומייה שסובבת את כל שטח הדלת. גומייה זו, אחראית על איטום הדלת ועל מניעת כניסה של גזים רעילים לתוך הממ"ד בשעת חירום.

הגומייה היא חלק בלתי נפרד מהדלת והיא תו תקן אותו קבע פיקוד העורף. לכן, במידה שהגומייה נשחקה או נקרעה חשוב להחליף אותה בהקדם כדי להמשיך ולהשתמש בצורה תקינה בממ"ד ולהבטיח את ביטחון השימוש.

התקנת דלת ממ"ד: כל השלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת דלת בממ"ד? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של דלת סטנדרטית בממ"ד? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

התקנת דלת הזזה בממ"ד: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם התקנת דלת הזזה בממ"ד? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של דלת הזזה בממ"ד? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

התקנת דלת פנים בממ"ד: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם התקנת דלת פנים בממ"ד? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של דלת פנימית בממ"ד? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

קיצור דלת ממ"ד: כל מה שצריך לדעת

צריכים עזרה עם תיקון דלת הממ"ד? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה תיקון של דלת הממ"ד? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

לכל התקלות ועבודות

arrow