הסורג שלכם רופף? כך תמנעו אסון

במידה והסורג שלכם רופף, מדובר בסכנה של ממש. הסורג עשוי ליפול מטה, לסכן את העוברים ושבים, וגם את הילדים שלכם שעשויים חלילה ליפול. במדריך הבא נסביר מה לעשות כשהסורג רופף.

עוד במדריך
כך תפעלו עד שיגיע מסגר כך מסגר מקצועי יקבע את הסורג לקיר כך תוודאו שהסורג בטיחותי לשימוש איך יודעים מתי הסורג רופף?

סורג רופף הוא סכנה של ממש. הוא עשוי ליפול למטה, עוברים ושבים עלולים להיפגע, ואם יש לכם ילדים קטנים בבית, רגע אחד של חוסר תשומת לב יכול להיגמר באסון גדול.

במדריך הבא נסביר מה עליכם לעשות כשהסורג רופף, איך למנוע אסון עד שיגיע מסגר, ואיך לוודא שמסגר מקצועי מקבע את הסורג שלכם, או סורג חדש במידת הצורך, בצורה הטובה ביותר.

כך תפעלו עד שיגיע מסגר

קשרו את הסורג

חשוב שתעשו זאת רק אם אתם לא מסכנים את עצמכם. במידה ואין לכם את הידע או את הכלים לקשור את הסורג לאלמנט קבוע עד שיגיע מסגר, אל תעשו זאת.

פנו עוברים ושבים 

וודאו שעד שיגיע מסגר לקבע את הסורג, לא עוברים מתחת לסורג אנשים, שכן ישנה סכנת נפילה.

הזמינו מסגר

אל תתמהמהו, שכן מדובר בסכנת לחיים, על אחת כמה וכמה כשמדובר בחלון בקומה גבוהה. הסכנה היא הן לעוברים ושבים, והן לילדיכם.  

כך מסגר מקצועי יקבע את הסורג לקיר

זמן התקנת הסורג

תהליך העבודה של המסגר הוא פשוט יחסית, ולא צריך לקחת יותר מדי זמן.

במידה ואתם מבקשים לקבע את אותו הסורג, העבודה תסתכם בקידוח חורים חדשים, התאמת הדיבלים, וקיבוע הסורג.

בדיקת מצב הסורג

מסגר מקצועי יבדוק את מצב הסורג, את החיבורים שלו, ויבדוק אם הסיבה לכך שהסורג רופף היא בשחיקת הברגים או בשחיקת הסורג עצמו. קיבוע של אותו סורג מחדש אפשרי רק כשמקור הבעיה הוא בברגים ולא בסורג.

התקנת אותו סורג מחדש

במידה והסורג שלכם רופף, ייתכן והחורי הקיבוע שלו כבר חלודים ושחוקים, ולהתקין את אותו סורג מחדש יסכן את ילדיכם ואת העוברים ושבים, שכן סכנת הנפילה עדיין קיימת.

אופן קיבוע הסורג

בין אם מדובר בסורג חדש ובין אם מדובר בסורג שלכם, אופן הקיבוע הוא אותו אופן. ההבדל הוא בין סורג בטיחות לסורג מיגון.

את סורגי הבטיחות מקבעים באמצעים קלים יחסית (ברגים ודיבלים) לתוך הקיר, אך זהו קיבוע יציב וחזק. את סורגי המיגון מקבעים עם ברגי ג'מבו לחלק החיצוני של הקיר.

במחירון המומלץ תוכלו לדעת כמה התקנת הסורג תעלה לכם, ולקבל טיפים להתנהלות מול בעל המקצוע.

כך תוודאו שהסורג בטיחותי לשימוש

תו תקן

בכל הנוגע להתקנת סורגים, יש תו תקן לא מחייב של מכון התקנים. המשמעות היא שתו התקן הוא בגדר המלצה בלבד, שכן אין חובה בחוק שמחייבת מסגריות לעמוד בתו התקן. כדי להיות רגועים ושקטים בכל הנוגע לסורג שלכם, וודאו בכל זאת שהוא עומד בתו התקן של המכון.

מיגון מול בטיחות

סורג שעומד בתו התקן מחוייב לרמת מיגון ובטיחות גבוהה. בשונה מחו"ל, בארץ אין הפרדה בין תקן הבטיחות לתקן המיגון, ועליכם לדעת מה מטרתו העיקרית של הסורג אותו אתם רוצים להתקין – מניעת נפילה, או מניעת פריצה.

חומר הסורג

על הסורגים להיות עשויים מפלדה כשעובי המוט הוא המבדיל בין סורג בטיחות למיגון. כאשר מדובר בסורג בטיחות נהוג להסתפק בעובי של 4.5 מ"מ למוט לעומת אפילו 14 מ"מ בסורגי המיגון.

ריתוך מקצועי

דבר נוסף שמשפיע על חוזק הסורגים שלכם הוא אופן הריתוך ביניהם והחיבור לקיר. למרות שיהיה לכם קשה להבחין בכך, נסו לחפש את סדקים או חיבור לא נקי בין הסורגים, שעשוי להעיד על ריתוך לא מקצועי.

בטיחות

מהבחינה הזו תו התקן עוסק ברמת העומסים אותו יכול לשאת הסורג, ובמרחקים שצריכים להיות בין מוט למוט. העומס המינימאלי על פי התקן צריך להיות 65 ס"מ. המרחק בין שני המוטות צריך להיות קטן מ10 ס"מ, כדי שראש הילד לא ייתקע בין המוטות.

בנוסף, התקן ממליץ כי לא יהיה פתח בסורג שקטן מ – 3 ס"מ. זאת כדי למנוע מידו של ילד להיתקע בפתח קטן.

איך יודעים מתי הסורג רופף?

במקרים רבים התרופפות הסורג היא הדרגתית ואינה נראית לעין. התפוררות בטון מסביב לבורגי הסורג, חלודה בנקודות החיבור של הסורג לקיר, שברים בסורג, כל אלה אינם סובלים דיחוי. זיהיתם תקלות כאלה? יש להזמין מסגר מקצועי שיתקן את הסורג או יתקין עבורכם סורג חדש.

מחירון סורגים

המחירים כוללים מע”מ

התקנת סורגים: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין סורגים? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים בתהליך ההתקנה. איך בוחרים סורגים, איך מתנהלים מול המסגר לפני העבודה וכמה עולה התקנת סורגים? כל התשובות בפנים.

תיקון וחידוש סורגים: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון וחידוש סורגים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם לאורך כל הדרך. מתי צריך תיקון וחידוש סורגים, איך מתנהלים מול המסגר וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

שיפוץ כולל של הבית: כל השלבים והמידע 

צריכים עזרה עם שיפוץ בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שיפוצניק, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה שיפוץ כללי של הבית? כל מה שחשוב לדעת.

שיפוץ חלקי בבית: כל השלבים והמידע בדרך לשיפוץ

צריכים עזרה עם שיפוץ בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שיפוצניק, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה שיפוץ חלקי בבית? כל מה שחשוב לדעת.

לכל התקלות ועבודות

arrow