התקנת מצלמות אבטחה: מדריך מלא

מצלמות אבטחה הן אמצעי פשוט ויעיל שמשלים את מערכת האזעקה וניתן לשליטה מהאפליקציה. במדריך הבא נסביר מהם היתרונות של התקנת מצלמות אבטחה, מהם סוגי מצלמות האבטחה הנפוצים ואיך מתנהלים מול מתקין מצלמות האבטחה?

עוד במדריך
מהם היתרונות של התקנת מצלמות אבטחה? מהם סוגי מצלמות האבטחה הנפוצים? איך צריך להתנהל מול מתקין מצלמות אבטחה?

מצלמות אבטחה הן כלי יעיל לשמור ולהגן על הבית והחצר, במיוחד כשהטכנולוגיה רק משתכללת ואפשר לפקח ולשלוט על הנעשה דרך האפליקציה בנייד. 

במדריך הבא נסביר מהם היתרונות של התקנת מצלמות אבטחה, מהם סוגי מצלמות האבטחה הנפוצים ואיך מתנהלים מול מתקין מצלמות האבטחה?

מהם היתרונות של התקנת מצלמות אבטחה?

התקנת מצלמות אבטחה בבית ובחצר, שמתבצעת על-ידי בעל מקצוע שמתעסק גם בהתקנת מערכות אזעקה, יעילה מכמה סיבות: יצירת הרתעה מפני פריצות, פיקוח בזמן אמת דרך אפליקציה ייעודית, בקרה על המטפלת של הילד. 

כיום קיים מגוון אצל מצלמות האבטחה, הן יכולות להיות גלויות או נסתרות, מותקנות בפנים או בחוץ, מסוגלות לכסות את כל שטח הבית או רק אזורים מסוימים. זה בעיקר תלוי בתקציב ובצורכי האבטחה של הבית.

יחד עם זאת, תמיד ניתן לשדרג את מצלמות האבטחה ולהוסיף פונקציית אינפרא אדום לראיית לילה, מצלמה אנטי-ונדלית שעשויה מברזל עמיד ומיועדת להתקנה בחוץ, התקנת מערכת הקלטה (כלו במצלמה קווית), ואפילו מיקרופון מובנה בתוך המצלמה.

מהם סוגי מצלמות האבטחה הנפוצים?

מצלמה אבטחה דיגיטלית (IP) - קלות להתקנה, מתחברות לאינטרנט של הבית ומספקות תמונה ברורה וחדה באיכות HD, כולל יכולת לזיהוי פנים או מסםר לוחית רישוי. דבר חשוב שצריך לקחת בחשבון: מצלמות אלה צרכניות אינטרנט כבדות ויכול להיות שתצטרכו להגדיל או לשנות את נפח הגלישה. 

מצלמת אבטחה קווית (אנלוגית) - נחשבות למצלמות אבטחה מהדור הישן, אך הן עדיין נפוצות ויעילות וגם פחות יקרות. ההתקנה מתבצעת על-ידי קידוח בקירות והעברה של חוטי חשמל שמתחברים למכשיר הקלטה (DVR). בשנים האחרונות המצלמות אף שודרגו לתמונה באיכות HD.

מצלמת אבטחה ממונעת - אלה מצלמות אבטחה מתקדמות ומשוכללות המאפשרות שליטה ופיקוח על הפעולות דרך אפליקציה: הזזה לכיוונים שונים, שינוי הפוקוס בעדשה, הקטנה והגדלה של הזום ועוד. מצלמות אלה גם נחשבות יקרות יותר מהסוגים האחרים. 

איך צריך להתנהל מול מתקין מצלמות אבטחה?

דרשו ביקור מקדים - כדי שבעל המקצוע יוכל להתאים לכם את סוג המצלמה, הכמות הנחוצה של המצלמות והציוד הנלווה, מומלץ שיגיע לבית לביקור מקדים. לאחר מכן הוא יגיש הצעת מחיר מבוססת. 

ודאו שיש אחריות על המצלמות - ברוב המקרים, על התקנת מצלמות אבטחה נהוג לקבל אחריות לשנה שלמה, חשוב לוודא מראש כדי שזה יצוין על החשבונית. האחריות מכסה את המצלמות, מערכת ההקלטה והאביזרים הנלווים. 

דרשו הסבר על תפעול המצלמות - אחרי שבעל המקצוע מסיים את ההתקנה, דרשו ממנו הסבר ברור ומפורט לגבי תפעול המצלמות דרך האפליקציה ועל תפעול מערכת ההקלטה, כולל הדגמה בזמן אמת. אין סיבה שתהיו תלויים בחוברת הוראות ארוכה ומלאה בהסברים טכניים לא ברורים. 

התקנת מצלמות אבטחה: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להתקין מצלמות אבטחה? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליכי ההתקנה. איך מתנהלים מול מתקין מצלמות האבטחה לפני וכמה עולה העבודה? כל התשובות בפנים.

מצלמה אבטחה לא עובדת או מרצדת: כל השלבים עד לפתרון

מצלמה האבטחה לא עובדת? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה עושים רגע לפני שמזמינים טכנאי מלצמות אבטחה, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה התיקון? כל התשובות לפניכם.

התקנת מערכת אזעקה: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת מערכת אזעקה? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לדעת על התקנת מערכת אזעקה, איך מתנהלים מול הטכנאי ומה המחיר של התקנת מערכת אזעקה? כל התשובות.

פריצת דלת פלדלת: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים פריצת דלת פלדלת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. באלו מקרים צריך פריצת דלת פלדלת, איך מתנהלים מול המנעולן במהלך העבודה וכמה תעלה פריצת דלת פלדלת? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

האם יש אחריות על מצלמות אבטחה?
על התקנת מצלמות אבטחה נהוג לקבל לרוב אחריות לשנה שלמה, לפעמים לשנתיים. האחריות מכסה את המצלמות, מערכת ההקלטה והאביזרים הנלווים. היא לא מכסה נזקים שנגרמו כתוצאה משימוש לא נכון ונזקי מזג האוויר.
איפה כדאי להתקין מצלמות אבטחה בבניין משותף?  
האחריות על התקנת מצלמות אבטחה בבניין מוטלת על ועד הבית או חברת הניהול. המקומות המומלצים להתקין מצלמות אבטחה הם בשטחים המשותפים העיקריים: לובי הכניסה, מחוץ לדלתות הכניסה לבניין, באזור המעליות, באזור תיבות הדואר, באזור חדרי האופניים והעגלות ובחניונים.