מנוע התריס התקלקל, מה עושים?

מנוע לתריס חשמלי זה עסק לא זול בכלל. למי פונים במידה והמנוע התקלקל, איזה מנוע מומלץ להתקין ולמה חשוב לשים לב לפני ובמהלך העבודה? כל התשובות במדריך הבא.

עוד במדריך
סוגי תקלות בתריס חשמלי המנוע התקלקל, למי פונים? איזה מנוע חשמלי מומלץ להתקין? למה כדאי לשים לב במהלך ההתקנה?

תיקון מנוע חשמלי או החלפה שלו, עלולים לגרום לכם להוציא המון כסף מהכיס. זה נכון שהחברות היצרניות נותנות בדרך כלל 5 שנות אחריות, אך רוב הבעיות צצות לאחר תום תקופת האחריות.

למי פונים במקרה של תקלה, איזה מנוע מומלץ להתקין ולמה חשוב לשים לב לפני ובמהלך ההתקנה? כל התשובות במדריך הבא.

סוגי תקלות בתריס חשמלי

התריס תקוע למעלה

התריס תקוע למעלה, המנוע עובד אבל התריס לא זז? במידה ואתם שומעים את המנוע, יתכן שיש קרע ברצועות התריס. תפקיד הרצועות הוא להרים ולהוריד את התריס, כך שאם אחת מהרצועות קרועה או השתחררה ממקומה, התריס ישאר תקוע למרות שהמנוע עובד. מתקן תריסים מקצועי יחזיר את הרצועה למקומה או יחליף אותה במידת הצורך.

התריס נופל

תריס שנופל מעיד בדרך כלל על תקלה במנוע. אם התריס מחליק מטה ללא התערבות שלכם, ייתכן כי הבעיה המנוע סיים את דרכו בעולם. אם התריס ממשיך לרדת בעקבות לחיצה על כפתור ולא נעצר - לרוב מדובר בבעיה שיכולה להיפתר לאחר כיוון מקצועי של מנוע התריס.

התריס החשמלי מקצר

במידה ולחצתם על מתג ההפעלה והתריס מקצר, יש לבדוק את מקור הבעיה. לעיתים הסיבה לכך היא שהמסילה נוגעת בחוט חשמלי המחובר למנוע ושוחקת אותו. אל תנסו לפתור זאת לבד. מדובר בתקלה חשמלית שמצריכה התערבות של בעל מקצוע.

המנוע התקלקל, למי פונים?

ללא קשר לחמש שנות האחריות שהיצרן נותן בתעודה, המתקין אמור להיות אחראי על 12 החודשים הראשונים, לדאוג לכם למנוע חדש ולהתקינו ללא עלות נוספת.

כשמתקין מתחמק מהאחריות הזו, זה אומר שהוא לא סומך על המלצתו. לכן, חשוב מאד לדרוש מהמתקין חשבונית כתובה, שעליה מצוין שהוא אחראי על 12 החודשים הראשונים.

במידה ועברו 12 חודשים מיום ההתקנה, תוכלו עדיין לפנות לבעל המקצוע על מנת שיחליף את המנוע, אך סביר להניח שהוא יגבה ממכם תשלום על הביקורים, ביקור אחד עבור בדיקת המנוע המקולקל וביקור נוסף עבור התקנת המנוע.

אל תשכחו, לבעל המקצוע אין מצבור של מנועים חשמליים ברכב, הוא צריך לפנות לחברה היצרנית על מנת שזו תקבע שהמנוע יצא מכלל עבודה ותספק לו מנוע חדש.

לא תמיד מנוע כזה נמצא במלאי, כך שקחו בחשבון שתצטרכו להעביר ימים ארוכים מבלי להשתמש בתריס.

איזה מנוע חשמלי מומלץ להתקין?

אורך חיים ממוצע של מנוע סיני הוא 3 שנים, ואילו אורך חיים ממוצע של תריס תוצרת צרפת, איטליה או גרמניה הוא 10 שנים.

על כן, הימנעו מהתקנת מנוע תוצרת סין ודרשו מנוע איכותי, לדוגמא של החברות סומפי וסימו הצרפתיות. גם אם זה יעלה לכם יותר, זה כמובן ישתלם לכם לאורך זמן.

למה כדאי לשים לב במהלך ההתקנה?

לפני שבעל המקצוע מתחיל בעבודה, דרשו לראות את תעודת האחריות הרשמית של המנוע וודאו שתוקף האחריות מצוין עליה.

בנוסף, על גבי המנוע עצמו מופיעה מדבקת האחריות עם תאריך היצור, כך תוכלו לדעת אם קיבלתם מנוע חדש או משומש.

חשוב לציין – מתקין מקצועי ואמין שממליץ ללקוח שלו על מנוע, אמור להיות אחראי עליו באופן אישי. מתקין שממליץ על מנוע מסוים ולא נותן אחריות אישית, אינו מאמין בהמלצה שלו.

תיקון ידיות בתריס הזזה: כל השלבים והמידע

צריכים עזרה עם תיקון ידיות בתריס הזזה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מתקן התריסים, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תיקון ידיות בתריס הזזה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תריס הזזה תקוע: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס תקוע? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה עושים כשהתריס נתקע, איך מתנהלים מול מתקן התריסים וכמה עולה תיקון תריס תקוע? כל התשובות בפנים.

שלבים שבורים או חסרים בתריס הזזה: כל השלבים עד לפתרון

צריכים החלפת שלבים שבורים או חסרים? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם החלפת שלבים שבורים או חסרים? כל התשובות לפניכם.

התריס החשמלי מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס החשמלי מקצר? אל תדאגו, אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה עולה תיקון תריס מקצר? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow