שלב אחר שלב: איך להחליף שלות בתריסי הזזה?

אם שלבי התריסים שלכם רופפים או חסרים, זה ככל הנראה בגלל שהשלות התפוררו או התבלו. במדריך הבא נסביר מה זה שלות בתריס הזזה, אלו סוגי שלות קיימים ואיך מתקן תריסים מקצועי יחליף שלות בתריס הזזה?

עוד במדריך
מה זה שלות? אלו סוגי שלות קיימים? איך מתקן תריסים ומקצועי יחליף שלות?

התריסים הנפוצים בישראל הם עדיין תריסי הזזה סטנדרטיים, אלו שכולנו גדלנו עליהם. אבל פעמים רבות ניתן להבחין בשלבי תריס רופפים או חסרים, מה הסיבה העיקרית לכך? מדובר לרוב בשלות (מחזיקי תריס) שבורים או בלויים שצריך להחליף.

במדריך הבא נסביר מה זה שלות בתריס הזזה, אלו סוגי שלות קיימים ואיך מתקן תריסים מקצועי יחליף שלות בתריס הזזה?

מה זה שלות?

שלות הן תופסני פלסטיק לבנים או שחורים המחזיקים את שלבי התריסים משני הצדדים.

השלות מקובעות גם למסגרת התריס וגם נכנסות אל תוך חורים שממוקמים על פני ציר אנכי (פלח) שזז למעלה ולמטה, בהתאם לפתיחה/סגירה של ידית התריס ששולטת עליו.   

אלו סוגי שלות קיימים?

קיימים שני סוגי שלות: שלות מפלסטיק ושלות מניילון. ההבדל העיקרי בין סוגי השלות הוא האיכות וכושר העמידות של המוצר לאורך שנים.

שלות מפלסטיק מחזיקות בממוצע שלוש שנים עד אשר הפלסטיק מתחיל להתפורר, בעוד שלות מניילון עמידות יותר ומחזיקות לאורך שנים רבות.

לא ניתן להבחין חיצונית בהבדלים בין שני סוגי השלות. על כן, השיטה הטובה ביותר לגילוי סוג השלות היא להכניס אותן לתוך כוס מים או דלי. השלה שצפה היא שלת הפלסטיק, אם היא שוקעת מדובר בשלת ניילון איכותית.

איך מתקן תריסים ומקצועי יחליף שלות?

השלות מגיעות בזוגות ומיועדות לכל שלב בתריס. בכל זוג שלות יש שני פינים שממוקמים בצידה האחורי.

בעל המקצוע יכניס פין אחד לציר האנכי (הפלח) ופין שני למסגרת התריס. לאחר מכן, הוא ישחיל את שלב התריס עצמו אל השלה הראשונה ויניח את השלה השנייה על גבי שלב התריס.

על מנת להכניס את השלה השנייה של שלב התריס בצורה טובה בצדו השני, על בעל המקצוע להכניס באלכסון או לכופף מעט את השלב עד אשר השלה השנייה תיכנס גם היא לחור מסגרת התריס.

ישנם בעלי מקצוע שיתמחרו את העבודה לפי כמות השלות שהם מחליפים, אולם רוב בעלי המקצוע לא יגבו תוספת תשלום על זוג נוסף.

לכן, אנו ממליצים לכם לנצל את ההזדמנות שבעל המקצוע כבר נמצא אצלכם ולהחליף שלות שעומדות להתפורר, זה ישתלם לכם יותר מאשר להזמין שוב את בעל המקצוע.

תיקון ידיות בתריס הזזה: כל השלבים והמידע

צריכים עזרה עם תיקון ידיות בתריס הזזה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מתקן התריסים, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תיקון ידיות בתריס הזזה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תריס הזזה תקוע: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס תקוע? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה עושים כשהתריס נתקע, איך מתנהלים מול מתקן התריסים וכמה עולה תיקון תריס תקוע? כל התשובות בפנים.

שלבים שבורים או חסרים בתריס הזזה: כל השלבים עד לפתרון

צריכים החלפת שלבים שבורים או חסרים? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם החלפת שלבים שבורים או חסרים? כל התשובות לפניכם.

התריס החשמלי מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס החשמלי מקצר? אל תדאגו, אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה עולה תיקון תריס מקצר? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

איך מחליפים לבד שלבים בתריס הזזה? 
במקרה שהשלות תקינות והשלבים שבורים או חסרים, ניתן להחליף אותם לבד יחסית בקלות. קודם כל, שלפו בעדינות את השלב השבור ולכו איתו לחנות לתחזוקת הבית כדי לרכוש אחד זהה. אחר כך השחילו את השלב בתוך השלה באחד הצדדים ואז השחילו לצד השני תוך כדי כיפוף אלכסוני.