תריס הזזה: מהתקנה ועד תקלות נפוצות

אלו סוגי תריסי הזזה קיימים ואיך מתנהלים מול המתקין, האם אפשר לתקן לבד תריס הזזה עם שלבים שבורים/חסרים, תריס תקוע או תריס שידיות המנוף שלו התעקמו או נשברו? במדריך הבא נסביר כל מה שחשוב לדעת על תריס הזזה

עוד במדריך
איך מתקינים תריס הזזה? תקלה 1: שלבים שבורים או חסרים בתריס הזזה תקלה 2: תריס הזזה תקוע תקלה 3: ידיות שבורות בתריס הזזה

תריס הזזה אמנם נחשב למיושן יחסית, בטח לעומת תריסי הגלילה הידניים והחשמליים, אבל הוא עדיין חי ובועט בהרבה בתים.

במדריך הבא נסביר מה חשוב לדעת על התקנת תריס הזזה, איך מתמודדים עם שלבים שבורים או חסרים בתריס הזזה, ומה עושים כשתריס ההזזה נתקע או יש תקלה בידיות?

איך מתקינים תריס הזזה?

אלו סוגי תריסי הזזה קיימים?

חלון הזזה עם כנפיים – חלון שכולל זוג כנפיים או יותר שניצבים זה לצד זה או אחד מאחורי השני. כנפי החלון נעים על מסילה כאשר צד אחד פתוח וצד שני סגור, מה שאומר שלא ניתן לפתוח אותו באופן מלא. חלון הזזה נחשב לנפוץ ומשתלם, הוא עמיד, בטיחותי ונוח לשימוש.

חלון הזזה עם כיס – חלון שנחשב ליקר יותר, הוא מתאפיין בפתיחה לכיוון אחד על-גבי מסילה לתוך כיס ייעודי. חלון זה מאפשר פתיחה ואוורור מקסימליים, אבל זה גם הופך את התחזוקה והניקוי של התריס למורכבים יותר ופחות נוחים.

איך מתנהלים מול מתקין תריסים?

דרשו ביקור מקדים – כדי שנוכל לקבל הצעת מחיר מסודרת, דרשו שמתקין התריסים יגיע למדוד את החלון ולהתאים את סוג התריס המתאים. אם המתקין מסרב להגיע לביקור מקדים או דורש דמי ביקור, זה צריך להדליק אצלכם נורה אדומה. אגב, במקרה שהוא דורש דמי ביקור ומסביר שזה יתקזז מהמחיר המלא של ההתקנה והתריס, זה בסדר גמור.

חשוב לציין – שימו לב שבהצעת המחיר שהמתקין שולח נכלל המע"מ, כך לא תופתעו במועד ההתקנה.

ודאו שיש אחריות על התריס – על תריס הזזה נהוג לקבל בין 5-7 שנות אחריות, תלוי לרוב בחברה ממנה רוכשים את החלון. רק שימו לב שיש חברות, כמו קליל, שמתנות את האחריות בכך שמתקין מטעמם מבצע את ההתקנה.

תקלה 1: שלבים שבורים או חסרים בתריס הזזה

נסו להחליף את השלבים לבד – כל שלב בתריס הזזה מוחזק על-ידי זוג שלות (תופסנים עשויים מפלסטיק או ניילון) שמחוברים לפרופיל החלון. כשהשלות תקינות ומקובעות למסגרת, ניתן להחליף שלבים שבורים או להתקין שלבים חסרים בקלות יחסית, אפילו בכוחות עצמכם.  

אלו הפעולות שצריך לנקוט כדי להחליף  לבד שלבים שבורים או חסרים:

1. שלפו בעדינות את השלב השבור מהשלות.

2. רכשו שלב חדש (שלב 8 סטנדרטי) בכל חנות לתחזוקת הבית, היעזרו בשלב הישן

3. השחילו את השלב בשלה באחד הצדדים, לאחר מכן השחילו לצד השני (ניתן לכופף את השלב)

טיפ: במקרה שמדובר בהחלפת שלב בודד, מומלץ להחליף גם את השלבים הסמוכים אליו.

שלחו למתקין תמונה של השלבים השבורים – החלטתם לקבל סיוע ממתקין תריסים? כדי הוא יידע אלו שלבים להביא וכמה, שלחו לו תמונה ברורה של השלבים השבורים או החסרים. לפי התמונה המתקין גם ייתן לכם הצעת מחיר מסודרת.

התריס ישן במיוחד וחצי מהשלבים שבורים או חסרים? תשקלו רכישת תריס חדש, כך גם תקבלו אחריות על המוצר ויהיה לכם שקט לזמן רב.

תקלה 2: תריס הזזה תקוע

מה עושים כשהתריס תקוע?

תריס הזזה נע על מסילה בעזרת גלגלים קטנים שנמצאים בחלקו התחתון וזה מאפשר תנועה חופשית של פתיחה וסגירה. במקרה שהגלגלים נשברים/נסדקים וכשיש הפרעה במסילה, התריס לא יוכל לזוז כמו שצריך.

במצב כזה, חשוב לא לנסות לפתוח או לסגור את התריס בעוצמה, זה עלול לגרום לנזק גדול יותר לגלגלים או למסילה. ההמלצה היא להזמין מתקן תריסים שיאתר את מקור הבעיה ויחליף את הגלגלים התקולים.

שלחו סרטון של התריס התקוע – כדי שמתקן התריסים יוכל להתאים את סוג הגלגלים ואולי גם לאתר את מקור התקלה, שלחו סרטון של התריס התקוע ונסו להזיז אותו כמה שמתאפשר. לפי זה הוא ייתן לכם הערכת מחיר.

תקלה 3: ידיות שבורות בתריס הזזה

נסו לתקן את הידיות לבד – תיקון ידיות המנוף בתריס הזזה הוא פשוט יחסית במקרה שהן מתעקמות או תקועה, אבל זה מצריך קצת התעסקות, כלי עבודה וידיים טובות. לשם כך צריך לרכוש ניטים ומסמרר שאיתו מקבעים את הניטים, וכמובן ידיות חדשות במקרה הצורך.

אם הידית רק התעקמה מעט, תוכלו ליישר אותה בעצמכם באמצעות פלייר שיש לכל אחד בבית. רק שימו לב שאתם לא שוברים את הידית.

שלחו למתקן תמונה של הידיות התקולות – אם לא בא לכם להתעסק לבד עם החלפת הידיות, הזמינו מתקן תריסים ושלחו לו תמונה של הידיות התקולות כדי שיוכל להביא את הרכיבים המתאימים לחלון שלכם.

תיקון ידיות בתריס הזזה: כל השלבים והמידע

צריכים עזרה עם תיקון ידיות בתריס הזזה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מתקן התריסים, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תיקון ידיות בתריס הזזה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תריס הזזה תקוע: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס תקוע? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה עושים כשהתריס נתקע, איך מתנהלים מול מתקן התריסים וכמה עולה תיקון תריס תקוע? כל התשובות בפנים.

שלבים שבורים או חסרים בתריס הזזה: כל השלבים עד לפתרון

צריכים החלפת שלבים שבורים או חסרים? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם החלפת שלבים שבורים או חסרים? כל התשובות לפניכם.

התריס החשמלי מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס החשמלי מקצר? אל תדאגו, אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה עולה תיקון תריס מקצר? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

האם ניתן להחליף שלבים לבד?
החלפת שלבים חסרים או שבורים בתריס הזזה היא עניין פשוט יחסית שלא מחייב המנת מתקן תריסים מקצועי. בתנאי שהשלות (תופסנים) תקינות, ניתן להחליף את השלבים בדרך הבאה: שלפו את השלב השבור ורכשו אחד חדש בחנות לתחזוקת הבית, השחילו את השלב בתוך השלה באחד הצדדים וכעת הכניסו לצד השני תוך כדי כיפוף. 
מה גורם לתריס ההזזה להיתקע?
תריס ההזזה, שנע על מסילה באמצעות גלגלים קטנים שמצאים בחלקו התחתון, יכול להיתקע במקרה שהגלגלים שבורים/סדוקים או כשעצם זר (צעצוע, אבנים קטנות) חוסם את הפתיחה והסגירה. כדי לא לגרום לנזק גדול יותר לגלגלים או למסילה, עדיף לא לפתוח את התריס בעוצמה ולהמתין למתקן תריסים שיחליף את הרכיב שגורם להפרעה.