החלפת שלבים בתריס אלומיניום

שלבי התרים נפתחים, נסגרים, מסתובבים ומורמים ולאחר תקופה, נשחקים. הבעיה הנפוצה ביותר בתריסים היא בשלבים שלו. מה ניתן לעשות ואיך מחליפים שלב בתריס? כל התשובות.

עוד במדריך
מדוע שלבי התריס נופלים? אילו סוגי שלות קיימים? איך נחליף שלות בתריס אלומיניום? מהן שלות פטנט?

ישנם סוגים שונים של תריסי שלבים כאשר התריסים הנפוצים ביותר בארץ הם תריסי הרפפה. תריסים בעלי שלבים שנפתחים ונסגרים על גבי ציר. השלבים עשויים פלסטיק ואלומיונים. 

אחת הבעיות המוכרות והנפוצות הן כאשר יש תקלה בשלות, אותם תופסנים שנמצאים מצידי השלבים של התריס ואחראים על הקיבוע שלו לציר. 

מדוע שלבי התריס נופלים?

התריס בנוי ממספר חלקים כאשר החלק הרגיש ביותר הוא השלות (התופסנים). השלות עשויות לרוב מפלסטיק ואחראיות לתזוזת התריס מעלה ומטה. הן ממוקמות בשני צדי השלבים של התריס ומחברת אותם למוט ייעודי שנמצא לאורך התריס.

בעוד שבתריס פלסטיק ניתן לכופף את השלבים ולשלוף אותן החוצה, בתריס אלומיניום, השלבים לא ניתנים לכיפוף בשל אופי החומר הנוקשה יותר שלהם. במקרה בו כמה מהשלות יצאו ממקומן ומדובר על תריס אלומיניום, ניתן יהיה להחליפם על ידי הזמנת בעל מקצוע בלבד.

אילו סוגי שלות קיימים?

התאמת השלות לדגם התריס: ישנם סוגים שונים של שלות המותאמות למגוון דגמי תריסים, פלסטיק זכוכית או אלומיניום. השלות המוכרות והנפוצות ביותר, הן שלות שלב 8 המתאימות לשלבי תריס סטנדרטיים בעובי 8 מ"מ. ההמלצה היא לבחור בשלות מניילון כיוון והן נשמרות לתקופת ארוכה של מספר שנים טובות. 

השלות בתריס מתחלקות לארבע צורות, כאשר השוני ביניהם הוא במיקום הפינים שעל גביהן. מיקום הפינים קובע איזה שלות יתאימו לשני צדי שלב התריס. שלות מספר 4 ו – 2 מיועדות להיכנס לתריס עם ידית פתיחה בצד ימין ואילו שלות מספר 1 ו – 3 לתריס עם ידית פתיחה מצד שמאל. בכל סוגי השלות ישנם שני צירים, ציר הסיבוב וציר התנועה השולטים על התנועה והסיבוב של שלב התריס. 

איך נחליף שלות בתריס אלומיניום?

תחילה, חשוב לסגור את כל התריס על מנת לאפשר את הוצאתו ממסילת החלון עליה הוא ממוקם. לאחר מכן, יהיה ניתן להרים את התריס כלפי מעלה ולשלוף אותו החוצה לצורך תיקונו. חשוב לשים לב, כי במידה ומדובר על תריס מאלומיניום, לא ניתן יהיה לכופף את שלביו כיוון והם לא גמישים כמו שלבי הפלסטיק. 

בצדי חלון האלומיניום מצויים ברגים השולטים על קיבוע מסגרת התריס. אם נבחר באחד מצדי החלון ונפתח את הברגים הממוקמים בצדו, נוכל להוציא אותו מהמסגרת. במצב כזה, כאשר אחד מצדי המסגרת פתוח, ישנו רווח שנוצר ומאפשר לשלוף את כל שלבי התריס החוצה, להחליפם בשלבים חדשים או רק להחליף את השלות המחזיקות אותם.

מהן שלות פטנט?

כאשר אחד החסרונות הבולטים של תריסי האלומניום הוא חוסר היכולת של שלבי התריס להתגמש ולהתכופף, זה מצריך הזמנה של בעל מקצוע על מנת לפתור את התקלות מצדי התריס ולהחליף את השלות הפגומות. 

עם זאת, קיימות גם שלות מיוחדות, הקרויות "שלות פטנט" המאפשרות החלפה של שלבי תריס ללא כל צורך בפתיחה של אחד מצדי מסגרת התריס. הרעיון העומד מאחורי שלות הפטנט הוא שהפין המצוי בה, הוא בעל יכולת דחיפה פנימית ומסוגל להיכנס אל תוך חור הציר. כך שכל שיש לעשות הוא לחתוך בזהירות עם סכין יפנית את צירי השלב הפגום, להוציא אותו ממקומו, להכניס את שלות הפטנט ולהחזיר את השלב למקומו, כל זה ללא כל צורך בפתיחת מסגרת התריס.

תיקון ידיות בתריס הזזה: כל השלבים והמידע

צריכים עזרה עם תיקון ידיות בתריס הזזה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מתקן התריסים, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תיקון ידיות בתריס הזזה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תריס הזזה תקוע: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס תקוע? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה עושים כשהתריס נתקע, איך מתנהלים מול מתקן התריסים וכמה עולה תיקון תריס תקוע? כל התשובות בפנים.

שלבים שבורים או חסרים בתריס הזזה: כל השלבים עד לפתרון

צריכים החלפת שלבים שבורים או חסרים? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם החלפת שלבים שבורים או חסרים? כל התשובות לפניכם.

התריס החשמלי מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס החשמלי מקצר? אל תדאגו, אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה עולה תיקון תריס מקצר? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow