תריס חשמלי: כך תשדרגו את התריס הידני

מעבר מתריס גלילה ידני לתריס גלילה חשמלי ישפר משמעותית את איכות החיים שלכם. התריס החשמלי מהווה פתרון יעיל לקהלים שונים ולצרכים שונים. אז מה כדאי לדעת על התקנת תריס חשמלי והאם זה מומלץ? כל התשובות במדריך הבא.

עוד במדריך
מהו תריס גלילה ידני? מהו תריס גלילה חשמלי? האם מומלץ לעבור מתריס ידני לחשמלי? במה כרוך המעבר בין תריס ידני לחשמלי? מה כוללת הצעת מחיר להתקנת תריס חשמלי? מה עלול להשפיע על עלות ההתקנה? ומה לגביי אחריות?

כיום, ניתן לראות יותר ויותר בתים בהם מותקן תריס חשמלי בו ניתן לשלוט מרחוק בלי יותר מידי מאמץ פיזי. מהו תריס חשמלי, מה כוללת הצעת המחיר ואיך בעל המקצוע יתקין אותו? כל התשובות.

החלטתם לשדרג את התריס הקיים ולעבור לתריס חשמלי? חוששים מגודל העבודה וההשקעה? הנה כמה דברים שחשוב לדעת לפני שמזמינים מתקין תריסים.

מהו תריס גלילה ידני?

תריס הגלילה הידני הוא התריס הקלאסי שכולנו מכירים, בעל חגורה באמצעותה אנו גוללים את התריס מעלה ומטה לצורך פתיחה וסגירה. עם הזמן, חגורת התריס נשחקת ונקרעת והסיבות לכך נובעות  בעיקר שימוש לא נכון בחגורה (משיכה בכוח, משיכה באלכסון) והדרך לתקן אותה היא ע"י מתקן תריסים מקצועי. 

מהו תריס גלילה חשמלי?

בתריס החשמלי, התפעול שונה ונוח מאד. את משיכת החגורה מחליפה לחיצת כפתור פשוטה שבאמצעותה אנו שולטים על מצבי התריס השונים, קצב הפתיחה, כמות האור שנרצה להכניס לחדר וכל זה מבלי לקום מהספה. התריס החשמלי מהווה פתרון יעיל ונוח עבור מבוגרים וילדים שפעולת משיכת התריס ע"י חגורה קשה להם. ההכנות להתקנת תריס הן יחסית פשוטות ולרוב יכילו נקודת חשמל קרובה. התריס מופעל ע"י מתג חשמלי שמותקן סמוך לנקודה. 

האם מומלץ לעבור מתריס ידני לחשמלי?

בדומה למעבר שבין העולם האנלוגי לעולם הדיגיטלי (שממשיך לצבור תאוצה) היתרונות במעבר לתריס חשמלי הן רבות ומגוונות ומשנות לגמריי את צורת המחשבה (והשימוש) מהתריס הידני:

שליטה על מצבי התריס השונים: את מודל הידני (שהזכרנו מעלה) מחליף התריס החשמלי בשליטה מרחוק. על ידי תפעול דרך אפליקציה חכמה, תוכלו להרים את התריס, להוריד אותו, לעצור אותו במקום הנוח לכם ולאפשר את כל הפעולות מבלי להתאמץ כלל. 

אפשרות לחיבור דרך רשת אלחוטית:  אפשרות שקיימת אך ורק בתריס החשמלי היא האופציה להתחבר דרך רשת אלחוטית (וגם WIFIׂ) ולשלוט מרחוק על התריס. לדוגמה, לפתוח או לסגור את התריס עבור הילדים מרחוק, להאיר ולאוורר חלקים בבית עוד לפני שמגיעים ועוד.. 

שליטה תמידית על האור בחלל הבית: השליטה על האור בחללי הבית שניתנת גם היא דרך כפתור או בקרה מרחוק מאפשרת לכם לעשות שינויים בכל זמן נתון מבלי לקום. בנוסף, דרך שליטה מרחוק תוכלו לדייק יותר את המיקום הנכון עבורכם. 

במה כרוך המעבר בין תריס ידני לחשמלי?

המעבר מתריס גלילה ידני לתריס חשמלי כרוך במספר שלבים המקדימים את ההתקנה ומתאימים את התריס לדירה כמו התקנה של מספר שלבים נוספים (ספיירים) שיבטיחו שהמנוע יעבוד כשורה. בנוסף, התקנה של נקודת חשמל ומתג מתאימים שיעשו ע"י חשמלאי והתקנה של ארגז (בתוכו מאחסנים את המנוע וגליל התריס). במעבר בין תריס גלילה ידני לתריס גלילה חשמלי, תבוצע התקנה של ארגז חיצוני שיותקן בקיר החיצוני בבית ולא בקיר פנימי.

מה כוללת הצעת מחיר להתקנת תריס חשמלי?

הצעת מחיר להתקנת תריס חשמלי, תחושב ותתומחר על פי מטרים רבועים. את הצעות המחיר עבור ההתקנות חשוב לבדוק היטב ולהבחין בין שני סוגים: הצעת מחיר של התריס יחד עם עבודת ההתקנה בה המחיר יכלול גם את התקנת המנוע, ארגז גלילת התריס והתריס עצמו (על פי מ"ר). והצעת מחיר ללא התקנה בה יהיה מחיר נפרד על התריס (על פי מ"ר) ומחיר נפרד על תוספות ההתקנה. 

לכן, בעת בדיקה של הצעות מחיר (וחשוב לקחת כמה כאלה) תבדקו טוב את ריכיבי ההצעה ואת המע"מ ובמידה ותזהו פערים גדולים במחירים, תוכלו להבין מהיכן הם נובעים. הכי נכון יהיה להזמין את המתקין אליכם הביתה, לביקור מקדים בו יוכל להעריך נכון את העבודה שצריך לבצע בהתאם לשטח ולאחר מדידה מתאימה של המיקום שבחרתם. 

מה עלול להשפיע על עלות ההתקנה?

במסגרת התקנה של תריס חשמלי, חשוב לשים לב למספר גורמים שעלולים להשפיע על עלות העבודה כמו:

סוג המנוע: לסוג המנוע חשיבות גבוהה במחיר העבודה, ככל שהחלון בו תרצו להתקין תריס חשמלי יהיה גדול יותר, כך גם גודל המנוע שנקבע על פי המשקל שיכול לשאת. מנוע אירופאי גם הוא יהיה יקר יותר אך יאריך חיים יותר. 

סוג הארגז (פנימי או חיצוני): ארגז התריס הוא הקופסה המכילה את כל התריס החשמלי. הארגז הסטנדרטי שיופיע בהצעת המחיר יהיה ארגז חיצוני. במידה ותבחרו בארגז פנימי, עלות העבודה תתייקר בהתאם. 

גישה: בדומה לשאר ההתקנות בבית, גם בהתקנה של תריס חשמלי חשובה גישה נוחה ובטוחה. במידה והגישה אל החלון הנבחר תהיה מסורבלת, תהיה לכך השפעה ישירה על עלות ההתקנה,

כדאי לדעת: רוב מתקיני התריסים שתפגשו לא יתנו לכם פירוט מלא של כל הגורמים בהצעת המחיר והיא תהיה הצעת עבודה כללית לכן, שאלו מראש מה כוללת ההצעה ובקשו פירוט ככל שניתן. 

ומה לגביי אחריות?

תקופת האחריות על התקנות תריסים נעה משנה ועד לחמש שנים. זכרו לשמור את החשבונית ואת תעודת האחריות לצורך מימוש האחריות בעתיד. בנוסף, על גבי המנוע יופיע גם תאריך האחריות, תוקפה ושנת הייצור שלה שיעזרו לכם לוודא שהמנוע שקיבלתם חדש ולא משומש.

תיקון ידיות בתריס הזזה: כל השלבים והמידע

צריכים עזרה עם תיקון ידיות בתריס הזזה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מתקן התריסים, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תיקון ידיות בתריס הזזה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תריס הזזה תקוע: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס תקוע? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה עושים כשהתריס נתקע, איך מתנהלים מול מתקן התריסים וכמה עולה תיקון תריס תקוע? כל התשובות בפנים.

שלבים שבורים או חסרים בתריס הזזה: כל השלבים עד לפתרון

צריכים החלפת שלבים שבורים או חסרים? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם החלפת שלבים שבורים או חסרים? כל התשובות לפניכם.

התריס החשמלי מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס החשמלי מקצר? אל תדאגו, אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה עולה תיקון תריס מקצר? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

האם בכל בית ניתן להסב תריס ידני לתריס חשמלי? 
התקנה של תריס חשמלי דורשת הכנה והתאמות ולכן, ייתכן ולא בכל בית ניתן יהיה לבצע את ההסבה מתריס גלילה ידני לחשמלי. חשוב להתייעץ עם חשמלאי ועם מתקין תריסים על מנת לקבל את המידע והתכנון המתאים ביותר עבורכם.  
איך ניתן לשמור על תקינות התריס החשמלי לאורך זמן? 
ניתן לשמור על התריס החשמלי ולהאריך את חייו באמצעות מספר פעולות תחזוקה: 1. נקו את התריס: חשוב לנקות את שלבי התריס מאבק ולכלוך. הצטברות שלהם עלולה להוביל לתקלה בפתיחה ובסגירה של התריסים. הקפידו לשטוף את התריס עם מטלית ומים ולא עם זרם ישיר שיכול לפגוע בתקינות השלבים או לגרום לקצר חשמלי.  2. הקפידו שלא להניח חפצים מתחת לתריס: חשוב לבדוק בכל פתיחה וסגירה שלא מונחים מתחת לתריס חפצים שעלולים לשבור את השלבים או לפגוע במנגנון התריס.  3. הקפידו לשמן את הצירים: אחת לחצי שנה, שמנו את הלאגר (הגלגל המתלבש על הציר) שנמצא בצד המנוע.  4. וודאו שיש לכם שלבים נוספים: בעת התקנת התריס החשמלי, יותקנו מספר שלבים נוספים (ספיירים) שמיועדים לתיקונים עתידיים. שלבים אלו, יחסכו לכם זמן וכסף.