תריס חשמלי: מהן התקלות הנפוצות ואיך מתקנים?

תריס שלא עובד או נתקע ותריס שהשלבים שלו ניתקים: אלו חלק מהבעיות הנפוצות בתריס חשמלי. במדריך הבא נסביר על אותן תקלות, מהם הגורמים לתקלות בתריס חשמלי, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקן תריסים מקצועי, איך הוא מתקן את התקלות ומה משפיע על מחיר תיקון תריס חשמלי?

עוד במדריך
מהן התקלות הנפוצות בתריס חשמלי? מהם הגורמים לתקלות בתריס חשמלי? מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקן תריסים מקצועי? איך מתקן תריסים מקצועי יתקן את התקלות? מה משפיע על מחיר תיקון תריס חשמלי והאם יש אחריות?

התריס החשמלי לא עושה בעיות לרוב ועם תחזוקה נכונה, יכול לשרוד לפחות עשור ללא תקלות. אבל גם הוא מתקלקל לפעמים, בעיקר באשמתנו, וזה יכול להוביל לתיקונים לא זולים כלל.

במדריך הבא נפרט מהן התקלות הנפוצות בתריס חשמלי, מהם הגורמים לתקלות בתריס חשמלי, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקן תריסים חשמלי, איך מתקן תריסים מקצועי יתקן את התקלות ומה משפיע על מחיר תיקון תריס חשמלי והאם יש אחריות?

מהן התקלות הנפוצות בתריס חשמלי?

נתק בין שלבי התריס – השלבים הראשונים בתריס חשמלי נושאים את רוב המשקל, לכן הנתק קורה ברוב המקרים בין השלב הראשון לשני ולא בחלקים התחתונים יותר.

התקלה הזו נפוצה בעיקר בתריסים חשמליים עם שלבים שעשויים מפוליאורתן מוקצף, חומר פחות עמיד משלבי אלומיניום. ברוב התריסים החשמליים יש מספר שלבים עודפים, ובמקרה של נתק מתקן התריסים יכול פשוט להוציא את השלב הבעייתי.

מנוע התריס לא עובד או מקצר – במקרה שהמנוע בתריס החשמלי לא עובד כשאתם לוחצים על המתג ולא שומעים רעש, ייתכן שתיאלצו להחליף אותו באחד חדש. תיקון המנוע אינו משתלם ועדיף שמתקן התריסים יתקין אחד חדש.

המנוע בתריס יכול גם לגרום לקצר כאשר שלבי התריס או הרצועות זזים ממקומם ונוגעים בחיווט של המנוע, במקרה הזה צריך להזמין מתקן תריסים שיזהה את הבעיה ויחליף את השלבים, הרצועה או המנוע. במקרה שמתג התריס מקצר ואין בעיה עם התריס עצמו, צריך להזמין חשמלאי מוסמך.  

התריס לא עוצר או נתקע – במקרה שהתריס לא עוצר וממשיך לעלות או לרדת לבדו, מדובר בבעיה במנוע וייתכן שצריך להחליף אותו. דבר נוסף שיכול לפתור את הבעיה הוא כיוון המנוע, תיקון שרק מתקן התריסים יכול לעשות וזול משמעותית מהחלפת מנוע.

במקרה שהתריס נתקע כשלוחצים על המתג ועדיין שומעים את פעולת המנוע, מדובר כנראה ברצועה קרועה או בלויה ויש להחליפה. במקרה שלא מדובר ברצועה, מומלץ להחליף את מנוע התריס.  

מהם הגורמים לתקלות בתריס חשמלי?

הורדת התריס על חפצים – אחת הסיבות העיקריות לתקלות בתריס חשמלי נובעת משימוש לא נכון, כמו הורדת התריס על חפצים כמו כיסא או צעצוע, מה שמפריע לתנועה החלקה שלו וגורם לבעיות בשלבים, ברצועות ובמנוע.

הרטבת מנוע התריס – כדי למנוע תקלות חשמל בתריס, הקפידו לנקות אותו עם מעט מים, סבון ומטלית לחה ולא עם כמות מים גדולה שעלולה להגיע למנוע ולגרום לקצר. כמו כן, בניקוי תריס חשמלי יש להימנע משימוש במסירי שומנים שיכולים לגרום נזק לאלומיניום.

בלאי טבעי של התריס – לכל חלק בתריס חשמלי יש את תוחלת החיים שלו. במקרה שאתם שומרים על תחזוקה שוטפת נכונה, אין סיבה שהתריס יתקלקל בעשר השנים הראשונות.

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקן תריסים מקצועי?

דרשו מנוע תריס מתוצרת צרפת או איטליה – במקרה שאתם צריכים החלפת מנוע לתריס, בחרו אחד מחברה ותיקה מתוצרת צרפת, איטליה או ישראל. מהם היתרונות? מדובר במנועים איכותיים ואמינים יותר עם אורך חיים ממוצע של 10 שנים ובסביבות שבע שנות אחריות, לעומת מנוע מתוצרת סין שמחזיק שלוש שנים בממוצע ומקובל לקבל עליו אחריות של שנה בלבד.

בררו אם אחריות היצרן בתוקף – לפני הזמנת מתקן התריסים, בדקו אם אחריות היצרן עדיין בתוקף ותוכלו לחסוך הרבה כסף. במקרה שאתם זקוקים להחלפת מנוע, עבודה שעולה לא מעט, מתקן התריסים יספק מנוע חדש מהיצרן ויגבה מכם כסף על פירוק המנוע והרכבת מנוע חדש.  

ודאו שלא מדובר בבעיית חשמל – כדי שתימנעו מהזמנת מתקן תריסים ואז תגלו שאתם בעצם צריכים חשמלאי, ודאו קודם כל שמדובר בבעיה חשמלית. איך מזהים? אם לחיצה על מתג התריס מקצרת, סימן שזו בעיה חשמלית ולא בתריס עצמו.

שלחו למתקן התריסים תמונה של התריס – לתיקון תריס חשמלי גדול וכבד במיוחד נחוצים שני אנשים לפחות, לכן מומלץ לשלוח תמונה של התריס כדי שהמתקן יוכל להעריך את מורכבות העבודה.

איך מתקן תריסים מקצועי יתקן את התקלות?

תיקון נתק בין שלבי התריס – מדובר בתיקון פשוט יחסית, שכן רוב התריסים החשמליים באים עם מספר שלבים עודפים. במקרה הזה, מתקן תריסים מקצועי יחליף את השלב הבעייתי ויחבר את החלקים שנותרו זה לזה.

טיפ: מבחינת העבודה הדרושה, תיקון נתק בין שלבי התריס הוא זהה אצל תריסים קטנים וגדולים כאחד וזה גם לא אמור להשפיע על המחיר שמתקן התריסים גובה.

תיקון מנוע תריס שלא עובד או מקצר – במקרה שמנוע התריס לא עובד כלל, מתקן תריסים מקצועי יצטרך כנראה להחליף את כולו וזה כולל פירוק המנוע הישן והרכבת המנוע החדש. בהתקנת מנוע חדש, דרשו ממתקן התריסים שיציג לכם את תעודת האחריות אותה תשמרו אצלכם.

במקרה שמנוע התריס מקצר, מתקן תריסים מקצועי יאתר את הבעיה שיכולה להגיע מהרצועות או השלבים שנוגעים בחוטי החשמל במנוע. אם זה קשור לחלקי התריס, המתקן יחליף אותם בחדשים, רק דרשו ממתקן התריסים שיראה לכם את החלק הישן לפני כן.

מתי נזדקק לחשמלאי מוסמך? במקרים שאין בעיה עם התריס אלא עם המתג שמקצר בזמן ההפעלה.

תיקון תריס שלא עוצר או נתקע – מתקן תריסים מקצועי לא ימהר להחליף את המנוע בתריס במקרה שהוא לא עוצר או נתקע בזמן ההפעלה, אלא יבדוק אם יש צורך בפתרונות אחרים כמו כיוון המנוע, שחרור תריס שנתקע בגלל שנקרעו לו הברגים, רצועות קרועות או נפילת ציר התריס.

רק במקרה שהעבודות הללו לא יפתרו את הבעיה, כדאי להחליף את מנוע התריס.

טיפ: במקרה שאתם מזהים תקלה בתריס, אל תנסו לתקן לבד והמתינו לבעל מקצוע, אחרת זה עלול לגרום ליותר נזק. 

מה משפיע על מחיר תיקון תריס חשמלי והאם יש אחריות?

מחיר תיקון תריס חשמלי מחיר תיקון התריס החשמלי יכול להיות מושפע מגודלו, שכן יש תריסים גדולים וכבדים שמחייבים את מתקן התריסים להביא עובד נוסף. כמו כן, תיקון תריס שהגישה אליו אינה נוחה ונמצאת במקום גבוה למשל (מעל 2.30 מטר), תקפיץ את המחיר.

בנוסף, בררו אם האחריות שניתנה לכם בזמן ההתקנה עדיין בתוקף וכוללת את החלפת החלק התקול. במקרה שכן (לא מדובר על המנוע שעליו תצטרכו לשלם על פירוק והרכבה), מתקן התריסים יחייב אתכם רק על הביקור.

אחריות על תיקון תריס חשמלי – רוב מתקני התריסים ייתנו שנה של אחריות על העבודה, בין אם מדובר בהחלפת מנוע (המקבל אחריות נפרדת גם מהיצרן), רצועות, תיקון שלבים, כיוון מנוע וכו'. 

תיקון ידיות בתריס הזזה: כל השלבים והמידע

צריכים עזרה עם תיקון ידיות בתריס הזזה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מתקן התריסים, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תיקון ידיות בתריס הזזה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תריס הזזה תקוע: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס תקוע? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה עושים כשהתריס נתקע, איך מתנהלים מול מתקן התריסים וכמה עולה תיקון תריס תקוע? כל התשובות בפנים.

שלבים שבורים או חסרים בתריס הזזה: כל השלבים עד לפתרון

צריכים החלפת שלבים שבורים או חסרים? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם החלפת שלבים שבורים או חסרים? כל התשובות לפניכם.

התריס החשמלי מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס החשמלי מקצר? אל תדאגו, אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה עולה תיקון תריס מקצר? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow