כל מה שחשוב לדעת על תיקון תריסים

אם שמתם לב שהתריס נתקע וכבר לא עובד כמו פעם, או שהתריסים חורקים או ישנים ואתם ורוצים לשמור את התריסים הקיימים ככל הנראה שתצטרכו לתקן אותם. כל המידע על הנושא במדריך הבא.

עוד במדריך
באילו מקרים נחליף את התריסים הקיימים? תריס ישן או תריס חדש?

התריסים בבית הם אלמנטים פרקטיים המאפשרים לסגור ולפתוח את פתחי האוורור בבית בצורה טובה ובטוחה יותר ובעזרתכם, ניתן לאטום את הבית מפני מזג האוויר השרבי או הסוער. 

 

מעבר לתפקידם החשוב הם משמשים גם כפרט עיצובי והבחירה שלהם בתכנון הבית תשפיע מאד על האסתטיקה ועל עיצוב הבית וכמובן גם על איכות החיים בתוך הדירה.

באילו מקרים נחליף את התריסים הקיימים?

רוב האנשים נדרשים לענייני תריסים כשהם נכנסים לדירה חדשה, או כשתריסים ישנים בדירה קיימת דורשים החלפה. ככלל, התקנת תריסים חדשים או תיקון תריס קיים, לא חייבים להיות יקרים או מסובכים מדי לביצוע וישנם בעלי מקצוע שיוכלו לעשות את העבודה עבורכם במחיר שיתאים לכם. 

כך או כך, חשוב מאד לדעת ממה מורכב התשלום. לדוגמה, החלפה של תריס גלילה או תריס הזזה לא צריכה לעלות יותר מכמה מאות שקלים ליחידה. ואילו תריסים עם שדרת מתכת (שמקשה פריצה) או תריסי אלומיניום, יהיו גבוהים ב-30 עד 50 אחוזים בממוצע (כאשר המחיר מתייחס לתריס שלם ולא לשלבים בודדים).

התקנה של תריס חשמלי, לעומת זאת, תתחיל מקרוב ל-1000 ש"ח. כך גם התקנה של מנוע למערכת תריסים קיימת או החלפת מנוע. תריסים חשמליים, באופן כללי, הם הוצאה גדולה ולכן כדאי להקפיד שאתם מקבלים מוצר טוב, עם תו תקן, ושמי שמתקין לכם אותו הוא בעל מקצוע מנוסה עם המלצות.

תריס ישן או תריס חדש?

תריסי הזזה קיימים שצוברים ותק בדירה, יכולים לשרוד 20 שנים ויותר וכל מה שצריך לעשות כדי לשמור עליהם הוא לנקות אותם היטב. תריסי הגלילה לעומת זאת, כוללים מנגנון עדין יותר שדורש תחזוקה ולעיתים גם החלפה של חלקים כל 5 שנים לערך. 

בתריסי הגלילה ישנן בעיות שונות כמו: ניתוק או קריעה של רצועת הגלילה או קלקול של המעצור, שקל מאד למנוע אותן באמצעות תחזוקה נכונה, ומרגע שקרו נדרש תיקון מעט מסובך יותר. אחרי התקנה של תריסים, מומלץ לבדוק שנעשתה עבודה שלמה ולדרוש תיקון אם משהו לא כשורה. התריסים אמורים לחפוף זה לזה בצורה מושלמת, עם אטימה מלאה. 

כאשר מחליפים תריסי פלסטיק בתריסי אלומיניום, חשוב לבדוק שהמנגנון הקיים מתאים ובמידת הצורך לבצע שינוי או החלפה. למשל, להחליף את המסילות בכאלו שכוללות מברשות (או להשתמש בתריס עם מברשות מובנות) כדי למנוע חיכוך ושחיקה שיפגעו במראה התריס וגם יעשו רעש לא נעים. בנוסף, אם מתקין התריסים לוקח את התריסים הישנים, שאלו אותו כמה הוא מנכה מהמחיר - התריסים הישנים שווים לבעל המקצוע כסף שכן ישמשו אותו לחלפים אצל לקוח אחר.

ברוב המקרים, תחזוקה בסיסית שכוללת החלפה של רצועות ומעצורים, מוסיפה לתריסים כאלה עוד שנים של שימוש. בכל מקרה, יש לקבל אחריות על התריסים המותקנים ל-3 שנים לפחות ועל תריסים חשמליים מקובל לתת חמש ואפילו שבע שנים.

תיקון ידיות בתריס הזזה: כל השלבים והמידע

צריכים עזרה עם תיקון ידיות בתריס הזזה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מתקן התריסים, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תיקון ידיות בתריס הזזה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תריס הזזה תקוע: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס תקוע? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה עושים כשהתריס נתקע, איך מתנהלים מול מתקן התריסים וכמה עולה תיקון תריס תקוע? כל התשובות בפנים.

שלבים שבורים או חסרים בתריס הזזה: כל השלבים עד לפתרון

צריכים החלפת שלבים שבורים או חסרים? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם החלפת שלבים שבורים או חסרים? כל התשובות לפניכם.

התריס החשמלי מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס החשמלי מקצר? אל תדאגו, אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה עולה תיקון תריס מקצר? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

אילו סוגי תקלות ובעיות נפוצות יותר בתריס גלילה?
התקלות הנפוצות ביותר בסוג תריס זה הן ניתוק או קריעה של הרצועות הצידיות (המשמשות לגלילת התריס) או מעצור תקול. את התקלות הללו, ניתן למנוע באמצעות טיפול שוטף ונכון של התריסים, החל מפתיחה וסגירה מותאמים ולא חזקים מידי ובדיקה של חפצים מסביב לתריס או מתחתיו שעלולים ליצור הרס עם פעולת התריס. 
ממה מורכב התשלום עבור תיקון התריסים?
אם הזמנתם בעל מקצוע לצורך תיקון של תריס קיים, חשוב להבין את ההבדל שבין תיקון תריס גלילה לבין תיקון תריס הזזה. עבור תריס הזזה, התיקון צריך לעלות כמה מאות שקלים ולכלול בתוכו החלפה של יחידות התריס. ואם מדובר על תריס גלילה עם שדרת מתכת או תריס אלומיניום ההחלפה תהיה עבור תריס שלם ולא עבור חלקים ממנו ולכן תהיה יקרה יותר ב-30 עד 50 אחוזים.