כך מתקינים מנוע לתריס חשמלי

אחד הרכיבים החשובים ביותר בתריס החשמלי הוא המנוע שלו. יש לא מעט סוגי מנועים, ובמדריך הבא נסביר מה חשוב לדעת לפני שאתם רוכשים מנוע לתריס חשמלי, מה חשוב לדעת בזמן ההתקנה והאם יש אחריות על תריס חשמלי?

עוד במדריך
אלו סוגי מנועים קיימים? איך בוחרים מנוע לתריס חשמלי? למה כדאי לשים לב בזמן התקנת המנוע? האם יש אחריות על המנוע בתריס חשמלי?

הזמנתם תריס חשמלי ומתקין התריסים מציע לכם מנוע מסוים. האם הוא חזק מספיק כדי לשאת את התריס שלכם? איזו חברת מייצרת אותו? האם יש עליו אחריות יצרן?

במדריך הבא נפרט את מה שחשוב לדעת לפני שאתם בוחרים מנוע לתריס החשמלי החדש שאתם עומדים להתקין. 

אלו סוגי מנועים קיימים?

מבחינת מערכת הפעלה לתריס, קיימות שתי אופציות – מנוע מכני או מנוע עם שלט רחוק. שני הסוגים דומים מבחינה טכנית, וההבדל ביניהם הוא חיישן פתיחה וסגירה באמצעות שלט.

מנוע מכני – מנוע הפועל באמצעות לחיצה על כפתור שמותקן על הקיר. בנוסף לחוסר הנוחות היחסית שבמנוע המכני לעומת מנוע עם שלט רחוק, קיימת בעיה נוספת בסוג מנוע זה והוא הצורך בהתקנת חיישן מיוחד שימנע את סגירת התריס על חפצים תקועים.

מנוע עם שלט – אחד היתרונות המשמעותיים בסוג מנוע זה, מעבר לנוחות שבשימוש מרחוק, הוא ביטול הצורך בקדיחה בקיר.

מעבר לכך, עם מנוע שעובד באמצעות שלט רחוק תוכלו לתכנת את התריס שייפתח בזמן שתרצו ובאיזה גובה הוא יעצר. 

איך בוחרים מנוע לתריס חשמלי?

אורך חיים ממוצע של מנוע סיני הוא 3 שנים, ואילו אורך חיים ממוצע של תריס תוצרת צרפת, איטליה או גרמניה הוא 10 שנים.

כדי שתוכלו ליהנות משנים ארוכות ונטולות דאגות בכל הנוגע למנוע התריס, הימנעו מהתקנת מנוע תוצרת סין ודרשו מנוע איכותי, לדוגמא של החברות סומפי וסימו הצרפתיות, או קליל הישראלית. זה אומנם יעלה לכם יותר, אך לטווח הארוך זה ישתלם לכם.

כך תתאימו את המנוע לתריס שלכם

כשאתם מזמינים מתקין תריסים מקצועי, הוא יידע להתאים את משקל המנוע לגודל התריס.

כאשר מדובר בתריס קטן של מטר רבוע אחד למשל, מתקין התריסים יתאים מנוע של עד 20 קילו, לתריס בגודל 4 מ"ר יתאים מנוע של 40 קילו. לתריסים גדולים יותר של שני מטר למשל – אפשר גם להגיע למנועים של 200 קילו. 

למה כדאי לשים לב בזמן התקנת המנוע?

לפני שמתקין התריסים מתחיל בעבודה, דרשו לראות את תעודת האחריות הרשמית של המנוע וודאו שתוקף האחריות מצוין עליה.

בנוסף, על גבי המנוע עצמו מופיעה מדבקת האחריות עם תאריך הייצור, כך תוכלו לדעת אם קיבלתם מנוע חדש או משומש.

האם יש אחריות על המנוע בתריס חשמלי?

כשאתם רוכשים מנוע לתריס חשמלי, אתם מקבלים שני סוגים של אחריות: אחריות יצרן ואחריות מתקין.

אחריות יצרן – כל יצרנית מנועים מספקת אחריות שונה. על מנועים מתוצרת סין מקבלים שנת אחריות, בעוד על מנועים מתוצרת צרפת, גרמניה וישראל נהוג לקבל 5-7 שנות אחריות.

בכל התקנת מנוע לתריס חשמלי, מתקין התריסים צריך להציג לכם את האחריות הרשמית של המנוע. אל תתנו ללחץ או לאי הנעימות להוות פקטור בעניין הזה, שכן בעלי מקצוע מסוימים מנסים את מזלם ומנסים להתקין מנועים ישנים ולהגדיל את הרווח.

חשוב לציין שרוב בעלי המקצוע הם ישרים, והסיכוי שתתקלו במקרה כזה הוא אינו גבוה, ועם זאת לא יזיק לוודא.

אחריות מתקין - בנוסף לאחריות היצרן, וודאו כי מתקין התריסים מספק לכם אחריות בכתב של 12 חודשים על ההתקנה. מתוקף האחריות הזו, מצופה מהמתקין לספק לכם מנוע חדש במקרה של תקלה, ללא עלות.

לאחר תום 12 החודשים הללו, עדיין תהיו זכאים לאחריות היצרן, אך תצטרכו לשלם למתקין תריסים מקצועי בעבור פירוק המנוע והרכבת מנוע חדש.

תיקון ידיות בתריס הזזה: כל השלבים והמידע

צריכים עזרה עם תיקון ידיות בתריס הזזה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מתקן התריסים, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תיקון ידיות בתריס הזזה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תריס הזזה תקוע: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס תקוע? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה עושים כשהתריס נתקע, איך מתנהלים מול מתקן התריסים וכמה עולה תיקון תריס תקוע? כל התשובות בפנים.

שלבים שבורים או חסרים בתריס הזזה: כל השלבים עד לפתרון

צריכים החלפת שלבים שבורים או חסרים? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם החלפת שלבים שבורים או חסרים? כל התשובות לפניכם.

התריס החשמלי מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס החשמלי מקצר? אל תדאגו, אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה עולה תיקון תריס מקצר? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

האם יש אחריות על תריס חשמלי?
אחריות על תריס חשמלי מתחלקת לשניים: על התריס ורכיביו (שלבים, ואל ועוד) ועל המנוע. ברוב המקרים, האחריות על תריס חשמלי היא 5-7 שנים, בעוד האחריות על המנוע תלויה ביצרן. על מנוע תוצרת צרפת, גרמניה וישראל תקבלו בסביבות חמש שנות אחריות, כאשר על מנוע מתוצרת סין תקבלו שנת אחריות.