נזילה בגינה: כל מה שחשוב לדעת על איתור נזילה עם חיישן גז

על מנת לאתר נזילה בגינה, יש צורך בכלים מתאימים כמו חיישן גז. אך, לפני שאתם מזמינים מאתר נזילות מקצועי, יש כמה בדיקות ודברים שחשוב לעשות  כל מה שחשוב לדעת על איתור נזילה בגינה במדריך הבא.

עוד במדריך
מהו חיישן גז? איך מאתרים נזילה בעזרת חיישן גז? איך תתנהלו מול מאתר הנזילות?

נזילות עלולות להתפרץ במקומות שונים בבית ובחצר והגורם הראשון שמדליק נורה אדומה להימצאות של נזילה הוא חשבון המים החריג. 

גם סימני רטיבות שונים בבית או נזילות מברזים השונים בשטח הגינה עלולים להצביע על נזילה סמויה אותה יאתר בעל מקצוע עם כלים ייעודים. 

מהו חיישן גז?

חיישן הגז הוא כלי יעיל ומדויק לאיתור נזילות בתחומי החצר והגינה. בעזרת החיישן, ניתן להגיע עם הבדיקה לעומק הצנרת (עד 12 מטרים בתוך האדמה) ולכן, נמצא אפקטיבי יותר מאמצעים אחרים לשטחי הגינה השונים. המצלמה התרמית לעומתו, יכולה לבדוק מטרים ספורים ותתאים יותר לקירות השונים שבתוך המבנה. יחד עם זאת, השימוש בחיישן הגז מורכב יותר מכלים אחרים ולכן, נהוג להשתמש באיתור נזילה בגז בעיקר כשאין אפשרות להשתמש במצלמה תרמית או בכלי אחר.

כדאי לדעת: בעת איתור הנזילה באמצעות חיישן גז, חשוב לוודא שהשיבר (הברז הראשי) של הדוד סגור, כך תבטיחו שלא ייכנס גז למיכל.

איך מאתרים נזילה בעזרת חיישן גז?

חיישן הגז שמאפשר את איתור הנזילה הוא מכשיר ייחודי המדייק את מיקום הנזילה כשהוא מתבסס על דליפת גז בתוך המערכת הנבדקת (הצנרות). מאתר הנזילות יאתר תחילה את תוואי הצנרת בדירה ולאחר מכן, ירוקן את המערכת ממים ויכניס במקומם תערובת גז שכוללת 95% חנקן ו-5% מימן.

מדובר בגזים שהם ידידותיים לסביבה ואינם רעילים או מסוכנים. לאחר הכנסת הגז למערכת, מאתר הנזילות יעבור לאורך הצנרת עם מכשיר מיוחד אליו מחובר חיישן הגז על מנת לאתר מקום בו הצנרת שבורה או סדוקה שבה תהיה ככל הנראה דליפה של גז אותה יזהה החיישן, כן ניתן יהיה לעלות על מיקום הנזילה במדויק ולטפל בה באופן נקודתי.

כדאי לדעת: איתור נזילה בגז יכול להימשך כחצי שעה ויכול להימשך כ-4-5 שעות. הבדיקה תלויה בלא מעט גורמים ביניהם אורך הצנרת, תנאי השטח ובמורכבות מציאת תוואי הצנרת בדירה.  

איך תתנהלו מול מאתר הנזילות?

לפני שאתם מזמינים מאתר נזילות מקצועי, יש כמה בדיקות שמומלץ יהיה לבצע בעצמכם. הראשונה, היא בדיקה של הניאגרות בחדרי השירותים והמקלחת. את הבדיקה תוכלו לעשות לאחר סגירת הברז הראשי והמתנה של 15 דקות. אם בזמן הזה, זיהיתם ששעון המים ממשיך לזוז, ייתכן ומקור הנזילה הוא בניאגרה אותה יכול לתקן אינסטלטור. כדי להיות בטוחים, תוכלו לקחת נייר טואלט ולהצמיד אותו לחלק הפנימי של האסלה. במידה והנייר נרטב, איתרתם בהצלחה את מקור הנזילה. 

בקשו ממאתר הנזילות שהיה אצלכם להפיק עבורכם דו"ח בסיום הבדיקה. על הדו"ח להיות מפורט ככל שניתן ולכלול תמונות וצילומים. השימושים לדו"ח הזה רבים, החל מקבלת כספי ביטוח ועד מכירת הבית בעתיד. את מחיר העבודה מולו, סכמו מראש והכניסו להצעת המחיר גם סעיף שבו במידה ולא תאותר הנזילה, יהיה תשלום על ביקור בלבד. בנוסף, וודאו מול המאתר שיש לו את כלי האיתור השונים שיכולים לסייע לו במידה והכלי שבחר לא יצליח לאתר את הנזילה.

איתור נזילה בצנרת הביוב: כל המידע והשלבים עד לפתרון

צריכים עזרה עם איתור נזילה בצנרת הביוב? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לאתר את הנזילה? ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב לדעת.

כל מה שצריך לדעת על איתור נזילה בבית

צריכים עזרה עם איתור נזילה בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לאתר נזילה? ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב לדעת.

איתור נזילה בגינה: כל השלבים והמידע עד לפתרון

צריכים עזרה עם איתור נזילה בגינה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לאתר נזילה בגינה? ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת.

איתור נזילה במרפסת ובגג: כל השלבים והמידע עד לפתרון

צריכים עזרה עם איתור נזילה במרפסת או בגג? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לאתר נזילה במרפסת או בגג? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

איך פועל חיישן הגז?
חיישן הגז הוא כלי ייעודי לאיתור נזילות בגינה ובשטחים עמוקים וגדולים יותר. החיישן, מאתר את מיקום הנזילה המדויק כשהוא מחפש את המקום בו יש דליפה של גז. האיתור נעשה על ידי מאתר נזילות מקצועי שמרוקן את המערכת ממים קיימים ומכניס במקומם תערובת גז שכוללת 95% חנקן ו-5% מימן.
אילו בדיקות ניתן לעשות לבד?
לפני שמזמינים מאתר נזילות, חשוב לבדוק תחילה שאין נזילה מגורמים אחרים בבית כמו ברזים (ניתן לחפש ברזים מטפטפים) או נזילה מהניאגרות בחדרי השירותים. כדי לבדוק את הניאגרות, חשוב לסגור תחילה את הברז הראשי ולהמתין 15 דקות. לאחר מכן, לבדוק את שעון המים ולוודא שאין בו תזוזה. במידה ויש, ייתכן ויש נזילה. כדי לוודא, ניתן להצמיד נייר טואלט לדופן האסלה ולראות אם הוא נרטב כסימן לנזילה.