איתור נזילה במרפסת או בגג המבנה: המדריך המלא

נזילות יכולות להופיע במקומות שונים בבית ובגינה ולכל נזילה, מתבצע הליך איתור על ידי מאתר נזילות מקצועי וציוד מותאם. איך מאתרים נזילה במרפסת או בגג? כל המידע במדריך הבא.

עוד במדריך
מהם הגורמים לנזילה בגג או במרפסת? איך נאתר נזילה במרפסת או בגג המבנה? מה עושים אחרי איתור הנזילה? איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות?

נזילה מהמרפסת או מגג המבנה יכולות להתרחש בעקבות כשלי איטום או בשל פגיעה במערכת האיטום שעל הגג.

ישנם סימנים מקדימים לנזילה אך לרוב, נגלה אותה אחרי זמן ולא באופן מיידי בשל הימצאותה הגבוה. מהם הסימנים שחשוב לשים לב אליהם? כל המידע. 

מהם הגורמים לנזילה בגג או במרפסת?

קרע ביריעות הביטומניות שעל הגג, קדיחה ביריעות לטובת התקנת דוד שמש או טיפול לקוי בגג בו נמרחה שכבת זפת ולא חודש בה בסיוד מידי שנה אלו מקרים נפוצים שמובילים לנזילות ורטיבויות במבנים השונים.

נזילה מהמרפסת או בגג המבנה תהיה מסובכת יותר לאיתור מנזילה שמקורה בניאגרה או במקום אחר בבית. הסיבה לכך, היא שאת תחילתה של הנזילה לא ניתן לאתר בעזרת סימנים גלויים לעין אלא רק לאחר תקופה מהופעתה. 

חשבון מים גבוה או סימנים של רטיבות ועובש על הקירות (בחלק העליון, שצמוד לגג ובתקרה) יהיו כאשר קיימת נזילה פעילה אותה צריך לאתר ולתקן. הגורמים שעלולים לגרום לנזילה במקומות אלה, יהיו לרוב כשלי איטום של גג המבנה או עבודה לקויה של בעל מקצוע אחר שפגעה בשכבת האיטום. 

איך נאתר נזילה במרפסת או בגג המבנה?

איתור של נזילה במרפסת או בגג המבנה תהיה על ידי מאתר נזילות מקצועי שיגיע עם הכלים הדרושים לכך כמו מצלמה תרמית. המצלמה התרמית היא כלי טכנולוגי מתקדם שפועל באמצעות גלי אינפרא אדום שיודעים לזהות הבדלים של טמפרטורות בקירות הבית.

כך, המצלמה יודעת להציג בפני מאתר הנזילות היכן נמצא מוקד הנזילה  המדוייק בגג, כדי שיוכל להציע פתרון יעיל וממוקד לתיקון הנזילה ופתרון הבעיה. ללא שימוש במצלמה תרמית, מאתר הנזילות יצטרך לעלות לגג, לסרוק אותו במשך שעות ולנסות ולהבין היכן נמצא מיקום הנזילה.

במידה והוא יאתר נזילה, המים יהיו יותר קרים וכלואים בתוך הקיר או מתחת לריצוף. שיטה נוספת לאיתור הנזילה, היא באמצעות הזרמת מים חמים בצינורות כדי לראות אם יש פיצוץ בצינור שיכול לגרום לנזילה.

מה עושים אחרי איתור הנזילה?

במצב שבו אותרה נזילה פעילה בגג המבנה שלכם, נתקו את כל מכשירי החשמל ופנו את תכולת הדירה הקרובה למקור הנזילה. בנוסף, הניחו דלי מתחת למיקום הנזילה כדי שהמים ירדו ישירות אליו וכך תימנעו ממצב של הצפה בתוך החלל.

יש לכם פרקט בבית? גרפו את המים כמה שיותר כדי למנוע הצפה ואת התנפחות והריסת הפרקט. המהירות חשובה ותוכל למנוע מכם את החלפת הפרקט כולו בהמשך. בנוסף, רפדו את המשטח בכמה שכבות של שמיכות וסמרטוטים על מנת לצמצם כמה שיותר את הנזק ולהפוך אותו למקומי בלבד.

כדאי לדעת: במקרה של נזילה פעילה שבה אתם מבחינים במים שנוזלים מהתקרה, נתקו את אספקת החשמל הכללית בבית ומנעו מצב של התחשמלות וסכנת חיים ממשית. 

איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות?

בשיחתכם הראשונה מול מאתר הנזילות, בקשו ממנו הצעת מחיר וקבעו איתו שבמידה והוא מגיע לצורך איתור הנזילה ולא מצליח לאתר אותה (ישנם מקרים בהם גם ציוד מותאם לא מצליח לאתר את הנזילה) התשלום יהיה שווה לעלות ביקור.

בסיום עבודת המאתר ואיתור המיקום המדויק של הנזילה, דרשו ממנו דו"ח מפורט שיכיל את העבודה שעשה, את המיקום שבו אותה הנזילה ואת הציוד בו השתמש לצורך האיתור. דו"ח זה, ישמש אתכם  מול בעל המקצוע שיגיע לתיקון הנזילה וגם עבור ביטוח הדירה (במידה ויש לכם) שמולו תוכלו לקבל פיצוי בגין הנזילה.

איתור נזילה בצנרת הביוב: כל המידע והשלבים עד לפתרון

צריכים עזרה עם איתור נזילה בצנרת הביוב? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לאתר את הנזילה? ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב לדעת.

כל מה שצריך לדעת על איתור נזילה בבית

צריכים עזרה עם איתור נזילה בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לאתר נזילה? ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב לדעת.

איתור נזילה בגינה: כל השלבים והמידע עד לפתרון

צריכים עזרה עם איתור נזילה בגינה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לאתר נזילה בגינה? ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת.

איתור נזילה במרפסת ובגג: כל השלבים והמידע עד לפתרון

צריכים עזרה עם איתור נזילה במרפסת או בגג? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לאתר נזילה במרפסת או בגג? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מהם הסימנים לנזילה מהגג או מהמרפסת? 
חשבון מים גבוה וחריג, סימנים של רטיבות ועובש על הקירות (בעיקר בחלק העליון, שצמוד לגג ובתקרה) יופיעו עם נזילה פעילה אותה חשוב לאתר במדויק ולתקן בהקדם האפשרי על מנת למנוע נזק לשאר הבית. הגורמים שעלולים לגרום לנזילה במקומות אלה, יהיו לרוב כשלי איטום של גג המבנה או עבודה לקויה של בעל מקצוע אחר שפגעה בשכבת האיטום. 
איך מאתר נזילות מקצועי יאתר את הנזילה?
איתור של נזילה במרפסת או בגג המבנה חייבת להיות על ידי מאתר נזילות מקצועי שיגיע עם הכלים המתאימים לכך כמו מצלמה תרמית, חיישן גז וכד'. המצלמה התרמית, היא כלי טכנולוגי מתקדם שפועל באמצעות גלי אינפרא אדום שיודעים לזהות הבדלים של טמפרטורות בקירות הבית וכך לאתר במדויק את מיקום הנזילה.