איתור נזילה בצנרת הביוב: כל מה שחשוב לדעת

איתור נזילה בצנרת הביוב היא עבודה ארוכה וסבוכה אותה מבצע מאתר נזילות מקצועי ומוסמך. מהו הציוד בו משתמש המאתר, איך מתבצעת עבודת האיתור ואיך תתנהלו מולו נכון? כל המידע במדריך הבא.

עוד במדריך
באילו מקרים נצטרך לצלם את קו הביוב? איך מאתר נזילות יאתר את הנזילה בביוב? איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות? איך נראה דו"ח הממצאים?

סימני עובש, ברזים מטפטפים וריחות לא נעימים יעידו ככל הנראה שיש לכם נזילה בצנרת הביוב. וכדי לאתר במדויק את מיקום הנזילה, תצטרכו להזמין מאתר נזילות מקצועי ומוסמך. 

עבודת איתור הנזילה בצנרת הביוב היא עבודה ארוכה שדורשת ציוד מתאים והכשרה. לכן, חשוב לוודא שמגיע אליכם מאתר נזילות מתאים.

באילו מקרים נצטרך לצלם את קו הביוב?

ישנם מספר מצבים (מלבד נזילה בצנרת הביוב) שידרשו הזמנה של מאתר נזילות מקצועי וצילום של כל קווי הביוב. לדוגמה, לפני רכישת דירה. במצב כזה, חשוב לוודא את תקינותה של הצנרת על מנת לחסוך בעיות ותקלות עתידיות. הבדיקה חשובה מאד בעיקר בבתים ישנים או בדירות שבהן זוהו סימני רטיבות, עובש וסתימות שונות. 

גם במקרה בו תצטרכו לקבל טופס 4 לטובת בנייה של מבנים כמו יחידות דיור, בניינים וכד'.. טופס 4 (טופס אכלוס) יהווה עבורכם את האישור לכך שהמבנה תקין וראוי למגורים. לטופס זה, דרישות רבות ואחת מהן, היא הוכחת תקינות של קו הביוב (אליה צריך לצרף את דו"ח הממצאים של מאתר הנזילות). 

וגם במקרים של נזילות חוזרות ונשנות מומלץ לבצע בדיקה מעמיקה של צנרת הביוב ושל הקירות השונים בבית (הפנימיים) שעלולים להעיד על בעיה משמעותית וגדולה שכדאי לשים אליה לב ולתקנה במהירות. 

איך מאתר נזילות יאתר את הנזילה בביוב?

איתור נזילות בצנרת הביוב דורש שימוש בכלים ייחודיים ומותאמים. על מאתר הנזילות להגיע עם מצלמה בעלת סיבים אופטיים שתצלם ותתעד את כל קו הביוב הנדרש לבדיקה. במידה ויש סתימה בביוב, הכנסת המצלמה תתאפשר רק לאחר פתיחה מלאה שלה. הסיב האופטי הוא רכיב דק שמוכנס לתוך קו הביוב ואחריו, מוחדרת המצלמה. 

המצלמה, משדרת למכשירו של המאתר בשידור ישיר את מה שמתרחש בתוך קו הביוב וחושפת את  הליקויים השונים כמו: שורשי עצים שצמחו אל תוך קו הביוב, קריסות שונות של הצנרת בקו הביוב, חפצים שנתקעו, חלודה וכד'. בסיום הצילום, מופק דו"ח הממצאים ובו פירוט מלא והמלצות להמשך. כתיבת הדו"ח והפקתו תיקח מספר ימים ולכן, לא תקבלו אותו ישר עם סיום העבודה. 

איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות?

כאשר תצטרכו להזמין מאתר נזילות חשוב שתוודאו כי הוא מתאים לביצוע העבודה הנדרשת כיוון ולא כל מאתר נזילות מתמחה באיתור נזילות שמקורן בצנרת הביוב. איתור נזילה בביוב, דורשת שימוש בכלים ייעודים שאין לכל מאתר ולכן, חשוב לבדוק עם בעל המקצוע מראש שהוא יכול לסייע באיתור הנזילה. 

בנוסף, על כל מאתר להפיק דו"ח ממצאים מפורט ומדויק אליו יצורפו גם התמונות שצולמו בתוך נצרת הביוב (שמראות את הליקויים השונים). דו"ח זה, יהיה קביל בבית משפט (לכל צורך ביטוחי או כחוות דעת על הדירה) רק לאחר חתימה של מומחה בתחום. ולכן, במידה ותרצו להפוך את הדו"ח למשפטי, וודאו שמגיע אליכם מאתר נזילות מומחה. 

איך נראה דו"ח הממצאים?

בסיום העבודה של מאתר הנזילות, יהיה עליו להפיק דו"ח ממצאים מפורט ומסודר: 

1. תיאור המבנה בו התבצע צילום קווי הביוב (גינה של בניין,  צנרת של בית פרטי).

2. תיאור מדויק של הבדיקה שנעשתה על ידי המאתר. 

3. תיאור מפורט של מצב צנרת הביוב והליקויים השונים שהתגלו בה לאורך הבדיקה. 

4. תמונות של כל צנרת הביוב בדגש על תמונות מסודרות של המקומות בהם התגלו ליקויים. 

5. המלצותיו של מאתר הנזילות  לתיקון הליקויים שאיתר. 

טיפ של מקצוענים: במידה והמצלמה של המאתר היא גם מצלמת ווידאו, בקשו ממנו שישלח לכם את סרטון הבדיקה.

איתור נזילה בצנרת הביוב: כל המידע והשלבים עד לפתרון

צריכים עזרה עם איתור נזילה בצנרת הביוב? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לאתר את הנזילה? ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב לדעת.

כל מה שצריך לדעת על איתור נזילה בבית

צריכים עזרה עם איתור נזילה בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לאתר נזילה? ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב לדעת.

איתור נזילה בגינה: כל השלבים והמידע עד לפתרון

צריכים עזרה עם איתור נזילה בגינה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לאתר נזילה בגינה? ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת.

איתור נזילה במרפסת ובגג: כל השלבים והמידע עד לפתרון

צריכים עזרה עם איתור נזילה במרפסת או בגג? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מאתר הנזילות, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לאתר נזילה במרפסת או בגג? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מתי צריך להשתמש בצילום קו הביוב?
מעבר למצבים בהם רוצים לאתר נזילה או שיש נזילות חוזרות, ישנם מקרים נוספים בהם יש צורך בהזמנה של מאתר נזילות מוסמך שיגיע עם מצלמה מתאימה. לדוגמה, כאשר רוצים לקבל טופס 4 לצורך בנייה של מבנה חדש, יש צורך בצילום קו צנרת הביוב כדי לוודא את תקינותה ולשלול ליקויים שונים בתוכה. דוגמה נוספת היא לפני כניסה לבית (לרוב לבתים ישנים) בהם חשוב לבדוק את תקינות הצנרת כדי להימנע מתקלות עתידיות. 
איך מתבצע צילום קו ביוב?
צילום קו הביוב הוא חלק מבדיקה יסודית של צנרת הביוב ומטרתו לבדוק את תקינותה ולאתר בה נזילות במידה וקיימות. לצורך השימוש במצלמה, יש להזמין מאתר נזילות מקצועי ומוסמך. המצלמה היא ייחודית ומשלבת בתוכה סיבים אופטיים הנכנסים לתוך הצנרת לבדיקתה ויכולים להגיע עד 12 מטרים עומק.