האם רמת העמידות של הדק בארץ מספיקה?

שלום. קראתי את אחד המדריכים שלכם וציינתם שם שרמת העמידות הסטנדרטית של לוחות עץ לדק בארץ היא רמה 5. אשמח לדעת מה זה אומר והאם זו הרמה הזו מספיקה כדי להגן על הדק בגינה שלי מנזקי הלחות ומנזקי החום של מישור החוף? אשמח שתתייחסו בתשובתכם לרמת העמידות של אורן פיני. תודה מראש.

יגאל 11.06.2021

תשובה

עצי האורן בארץ הם ברובם אורנים פיניים, הם מחולקים ל - 7 רמות. ברמה 1 יש 0 "עיניים" וברמה 7 יש המון עיניים. בישראל יש רמה אחת עיקרית והיא רמה - 5. אם מתעקשים, אפשר להשיג עץ מיובא ברמה אחרת, אבל רמה - 5 היא הסטנדרט.

אלמנט העץ נמצא תמידית במגע עם מי-ים, ועם הזמן העץ מגיע לתכולת לחות של מעל 20% למשך פרקי-זמן ארוכים. על פי תקן EN335 של הוועדה האירופית לתקנים (CEN), ליישומי חוץ יש להשתמש אך ורק בעץ מסיווגים 3 ו-4.

עם זאת, בארץ נעשה שימוש נרחב בעץ אורן, שהוא, באופן טבעי - עמיד פחות מפני נזקי עובש, פטריות, חרקים והתפוררות. עם זאת, עצי האורן עוברים תהליך כימי ששומר על העץ מפני הנזקיים הללו לאורך זמן.

בהצלחה!

like עזר (0) dislike לא עזר (0)
מומחי המקצוענים 12.06.2021

שאלות נוספות בנושא דקים

איזה סוג של עץ אורן מתאים לבניית דק?

אני מעוניין להתקין דק מעץ אורן, אך הבנתי שיש המון סוגים של אורן. איזה סוג הכי מומלץ?

יגאל 03.10.2018

לתשובה המלאה

arrow
מה היתרונות של דק הקומרו?

מכיוון שמחירו של דק הקומרו גבוה ביחס לשאר סוגי הדקים, רציתי לשאול אילו יתרונות יש לו ומדוע כדאי לבחור בו?

האם דק איפאה עמיד בפני קרני השמש?

אנו גרים בבית פרטי עם חצר ומעוניינים להתקין דק בחלק הקדמי שלה. האם דק האיפאה עמיד בפני חשיפה מתמדת לשמש?

דורון 03.10.2018

לתשובה המלאה

arrow
איך אני בוחר את הצבע המתאים לצביעת דק בגינה?

בעוד שלושה חודשים אני נכנס לבית חדש בעזרת השם, ואני עוד לא סגור על הצבע של הדק בגינה. יש משהו שחשוב שאני אדע לפני שאני בוחר צבע?

מתקיני דקים
בתל אביב שנה עיר

נגר גגות אלי אמידי
4.32
star star star star star
22
חוות דעת
נגר גגות אלי אמידי אלי אמידי
פרגו דקס
5.00
star star star star star
1
חוות דעת
פרגו דקס גיא מימון
התקנת דק: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת דק? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. איך בוחרים דק, איך מתנהלים מול מתקין הדקים לפני העבודה ומה המחיר של התקנת דק? כל התשובות לפניכם.

חידוש דק: כל מה שצריך לדעת

צריכים חידוש דק? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מתי צריך לעשות חידוש דק ומה הוא כולל, איך מתנהלים מול מתקין הדקים וכמה עולה חידוש דק? כל התשובות לפניכם.

התקנת פרקט: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרקט מעץ או פרקט למינציה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים פרקט, מה חשוב לבדוק עם מתקין הפרקטים וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

חידוש פרקט עץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לחידוש פרקט מעץ? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם. מתי צריך לעשות חידוש פרקט ומה הוא כולל, איך מתנהלים מול מתקין הפרקטים וכמה עולה חידוש פרקט? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow
אפליקציית המקצוענים
arrow-icon