איזה סוג של עץ אורן מתאים לבניית דק?

אני מעוניין להתקין דק מעץ אורן, אך הבנתי שיש המון סוגים של אורן. איזה סוג הכי מומלץ?

יגאל 03.10.2018

תשובה

אכן קיימים מספר סוגים של עץ אורן, כמו אורן ישראלי, סיבירי ועוד. אולם, עץ האורן המומלץ ביותר להתקנת דק הוא האורן הפיני, שכשמו כן הוא, מיובא מפינלנד. מדובר בעץ נוח מאד לבניית דקים, עמיד וזול ביחס למתחרים שלו.

את איכות עץ האורן תוכל לזהות לפי מספרים המסמלים את מספר ה"עיניים" שיש לעץ על כל מטר רבוע. יש לוודא שעל העץ אין יותר מידי עיניים, שכן זה הופך אותו לפחות עמיד. במידה ואתה אכן מחליט להתקין דק אורן, עליך לוודא שהוא עבר חיטוי נגד מזיקים. דק שעשוי מאורן פיני שעבר חיטוי נראה מעט ירקרק ביחס לעץ שלא עבר חיטוי.

like עזר (3) dislike לא עזר (1)
מומחי המקצוענים 03.10.2018

מתקיני דקים
בתל אביב שנה עיר

פרגו דקס
5.00
star star star star star
1
חוות דעת
פרגו דקס גיא מימון
נוק נוק
5.00
star star star star star
8
חוות דעת
נוק נוק רפאל נחום
התקנת דק: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת דק? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. איך בוחרים דק, איך מתנהלים מול מתקין הדקים לפני העבודה ומה המחיר של התקנת דק? כל התשובות לפניכם.

חידוש דק: כל מה שצריך לדעת

צריכים חידוש דק? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מתי צריך לעשות חידוש דק ומה הוא כולל, איך מתנהלים מול מתקין הדקים וכמה עולה חידוש דק? כל התשובות לפניכם.

התקנת פרקט: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרקט מעץ או פרקט למינציה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים פרקט, מה חשוב לבדוק עם מתקין הפרקטים וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

חידוש פרקט עץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לחידוש פרקט מעץ? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם. מתי צריך לעשות חידוש פרקט ומה הוא כולל, איך מתנהלים מול מתקין הפרקטים וכמה עולה חידוש פרקט? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow
אפליקציית המקצוענים
arrow-icon