צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  כל מה שצריך לדעת על קולטי שמש
 

כל מה שצריך לדעת על קולטי שמש

הקולטים הם החלק העיקרי במערכת פיזיקלית פשוטה אך יעילה בחכמתה ואם נדע לשמור עליה כמו שצריך היא תשרת אותנו לשנים רבות.
מאת:     עודכן: 22/05/2018 11:25:58
עוד בכתבה:

קולטי השמש הם המלבנים השחורים הגדולים הללו שמונחים לכם על הגג, אבל לא רק, הקולטים הם החלק העיקרי במערכת פיזיקלית פשוטה אך יעילה בחוכמתה.


למרות תקופת האחריות הארוכה (3-5 שנים) עלינו לשמור עליהם מפני סתימות, דליפות ולכלוך. 


איך בנוים הקולטים והיכן למקמם?

קולטי השמש בנויים בצורת מלבן ומותקנים אנכית על הגג, אורכם הוא 190 ס"מ ורוחבם נע בין 80-150 ס"מ המותאמים לפי גודלו של דוד השמש וכמות המים הנדרשת לחימום.

 

את הקולטים מומלץ להתקין לכיוון דרום כדי לאפשר להם לקלוט אור במירב שעות היום. אם גג הרעפים אינו בעל שיפוע דרומי (של 45 מעלות) יש להתקין קולטים נוספים להגברת החשיפה לשמש.


ניקוי קולטי שמש
ניקוי קולטי שמש

מהו תהליך התרמוסיפון?

מים המגיעים אל הדוד ממערכת המים הביתית, מועברים אל הקולטים המחממים אותם. המים מועברים בצינורות שם נוצר תהליך הפיזיקלי – תרמוסופיה, בו הם מטפסים במעלה הצינור באמצעות הטמפרטורה שלהם. מה הכוונה? עצמים חמים הם בעלי משקל סגולי נמוך יותר לכן הם צפים על גבי הקרים, כך גם עם המים בצינורות הקולט.

 

המים החמים זזים מעלה בצינורות הספירליים שנעשים דקים יותר ויותר עד שהם מועברים לחלקו העליון של הדוד ובעצם "דוחפים" מים קרים נוספים אל הקולטים בכדי לבצע את הפעולה הזו שוב ושוב עד שכל מי הדוד מתחממים. 


איך לשמור על קולטי השמש?

בקיץ: יש לנקות את הקולטים מהצטברות אבק, האבק מפריע לקליטה מירבית של אור בקולט. טיפ לחורף: בלילות קרים פתחו מעט שיטפטף את ברז המים החמים במקלחת או בשירותים, הטפטוף יגרום למערכת הדוד לעבוד וכך לא יהיה מצב בו מים עומדים, דבר שיכול להוביל לקיפאון של המים ופיצוץ הקולטים.

 

טיפול באבנית בדוד השמש יקטין את האפשרות של היווצרות אבנית בצינורות הקולטים. ציפוי הקולטים: ישנו חומר ייעודי הנקרא ציפוי ננו זכוכית, הנמרח על אביזרי זכוכית ומונע הצטברות מים אבק ולכלוך. את החומר מורחים בעזרת סמרטוט או הליקופטר וקס ומייבשים ולאחר מכן מנגבים שוב.

 
קולטי שמש ואיך שומרים עליהם
קולטי שמש ואיך שומרים עליהם


זקוקים לקולטי שמש? קולטי שמש

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X