שקוף ובטוח: כל מה שצריך לדעת על התקנת מעקה אלומיניום במרפסת

האלומיניום הוא חומר גלם שכיח, הנפוץ כמעט בכל בית בשימושים משתנים. החל מגדר אלומיניום ועד המעקה במרפסת. עלותו של החומר נמוכה ביחס לחומרים אחרים ורמת הבטיחות שלו גבוהה. כל מה שחשוב לדעת על מעקה אלומיניום במרפסת, במדריך הבא.

עוד במדריך
משתלב בכל מקום: למה לבנות באלומיניום? מהם היתרונות של מעקה מאלומיניום? מהם החסרונות של מעקה מאלומיניום? תקנים ובטיחות: מהו התקן של מעקה האלומיניום? איך מתקינים מעקה אלומיניום במרפסת? אלומיניום וזכוכית: אילו סוגי זכוכית מתאימים למעקה אלומיניום?

האלומיניום הוא חומר הגלם המועדף על בעלי המקצוע השונים. הוא קל להתקנה ועמיד ומשמש כאלמנט עיצובי של ממש. השימושים בו מגוונים ומשתנים בהתאם לצרכי הבית והמשתמשים. 

התקנה של מעקה אלומיניום בחדר המדרגות ובמרפסת תעניק לכם ביטחון מלא ועיצוב מודרני וחדש. מהן הסיבות לבנייה באלומיניום, מהם החסרונות, לאילו תקנים חובה להיצמד ואיך בכלל בונים מעקה מאלומיניום במרפסת? כל התשובות. 

משתלב בכל מקום: למה לבנות באלומיניום?

סטנדרט הבנייה העכשווי כולל בתוכו שימוש רחב בחומר האלומיניום באלמנטים שונים בתוך הדירה ומחוצה לה. הדוגמה הבולטת שאפשר לזהות כמעט בכל מרפסת בבניין מגורים הוא מעקה האלומיניום. המעקה משלב בתוכו זכוכית ומשמש כאלמנט עיצובי ומרכזי.

הסיבות לבנייה באלומיניום רבות ומגוונות. תחילה, העבודות השונות עם האלומיניום מתומחרות כזולות יותר ביחס לחומרים אחרים. שנית, האלומיניום נחשב כחומר קל וגמיש לעבודה ולכן, קבלנים רבים מעדיפים להשתמש בו כבר כאופציה הראשונית. האלומיניום חזק מאוד ועם זאת קל משקל. בנוסף, הוא לא דורש תחזוקה ומחזיק מעמד לזמן ארוך ללא בלאי. סיבה נוספת היא רמת הגימור של מעקה האלומיניום, שנמצאה איכותית מאוד. האלומיניום ניתן לצביעה ועיצוב ולכן, מעניק אסתטיקה גבוהה למרפסת ומראה יוקרתי ומחודש. צבעו לא מתקלף, מתיישן או דוהה.

מהם היתרונות של מעקה מאלומיניום?

מעקה הוא אלמנט בטיחותי שחייב להיות יציב ועמיד לאורך זמן. לכן, בחירה במעקה מאלומיניום תהיה הבחירה האולטימטיבית למרפסת שלכם. מעקה האלומיניום יהיה יציב וחזק יותר ממעקה זכוכית, הוא לא מחליד ומתבלה ולכן, יכול לשרת לתקופת זמן ארוכה מאוד.

התקנה של מעקה אלומיניום תהיה מהירה וקלה הרבה יותר עבור בעל המקצוע. במסגרת ההתקנה, יצטרך בעל המקצוע לחדר את מסגרת המעקה לעמודים הקיימים במרפסת (שחוברו על ידי קבלן הבנייה) ולכן, לא יצטרך לקדוח בזכוכית עצמה.

מעקה האלומיניום לא דורש תחזוקה שוטפת ועלותו זולה יותר ממעקה ברזל או זכוכית בלבד. האלומיניום חומר נוח לעיצוב ויכול להתאים לכל סגנונות העיצוב על ידי צביעה או תוספות של פרזולים וצבעי זכוכית משתנים.

מהם החסרונות של מעקה מאלומיניום?

יתרונותיו של מעקה האלומיניום נרחבים ומגוונים אולם, יש לו חיסרון אחד מרכזי וחשוב: הוא מוליך חשמל. כלומר, לפני שאתם מזמינים את מתקין המעקה אליכם הביתה, בדקו היטב את שטח המרפסת ומפו את כל השקעים החשמליים שקיימים בו. במידה ואתם מזהים שקע חשמלי או כבל בסביבת המיקום בו יותקן המעקה, דאגו לציין את זה למתקין מבעוד מועד.

התקנה של מעקה מאלומיניום חייבת להיות רחוקה ככל שניתן ממגע עם חשמל כדי למנוע מאנשים בסביבת המרפסת כולה (ובעיקר לאלה הנשענים עליה) להתחשמל. תכנון נכון ויעיל שלכם אל מול מתקין המעקה יעזור לכם ליהנות מכל היתרונות של המעקה ויצמצמו ככל שניתן את האפשרות להיפגע ממנו בעת ההתקנה והשימוש.

תקנים ובטיחות: מהו התקן של מעקה האלומיניום?

בכל הנוגע להתקנה בשטח חיצוני בבית כדוגמת המרפסת, חשוב להקפיד ולהיצמד לתקני הבטיחות המחמירים. תחילה, על המעקה להיות בגובה מינימלי של 110 ס"מ כאשר המדידה היא ממקום המדרך. במקרים בהם המעקה יעמוד על משטח אבן קיים הוא יהיה מעט נמוך יותר.

בנוסף, התקן מתייחס גם לסוג הזכוכית ולכמות שלה בתוך המעקה. בהתקנה של מעקה אלומיניום, חייב להשתמש ב-4*4 מ"מ של זכוכית במינימום וסוג הזכוכית צריך להיות טריפלקס (זכוכית בטיחות רבודה). זכוכית זו, מורכבת משתי שכבות שכל אחת בעובי של 4 מ"מ. במידה והבנייה מתייחסת לקומה 5 ומעלה, על עובי הזכוכית להיות 5*5 מ"מ. זכוכית זו, מעניקה בטיחות מקסימלית כיוון והיא לא נשברת לרסיסים אלא נסדקת וניתנת לתיקון מהיר.

איך מתקינים מעקה אלומיניום במרפסת?

התקנת מעקה האלומיניום במרפסת מתבצעת בשלבים מסודרים. בשלב הראשון, יגיע אליכם המתקין לצורך מדידות של שטח המרפסת. עליו למדוד את כל המרפסת בצורה מדויקת כיוון ועליה תתלבש המסגרת של המעקה. בשלב השני, אחרי המדידות ואחרי קבלת העמודים במידות הנדרשות, יחזור המתקין ויבנה את התשתית של המעקה המרפסת שלכם.

התשתית מורכבת מעמודי האלומיניום ומחיזוקים שיבנה באמצעות בטון לצורך העמקת החוזק. הקמת התשתית היא שלב חשוב שעליו להיות מדויק מאוד. ברוב המרפסות ניתן לראות שימוש בשיש נמוך שמקיף את המרפסת כולה ולכן, יהיה על המתקין לקדוח בו ולהתאים את התשתית של המעקה באופן מדויק.

בשלב השלישי והאחרון, יותקן המעקה עצמו שצריך להתאים במידותיו לזכוכית הקיימת במרפסת. תהליך ההרכבה יכול להימשך עד שבועיים ולכן, חשוב לדייק ככל שניתן את ההזמנה החל ממידותיה ועד הצבע המועדף וסגנון העיצוב כדי שהעבודה לא תתעכב זמן רב עד לסיומה.

אלומיניום וזכוכית: אילו סוגי זכוכית מתאימים למעקה אלומיניום?

מעקה האלומיניום שמותקן במרפסת הוא מעקה המשלב בתוכו זכוכית. כיוון ועל המעקה להיות חזק, יציב ובטיחותי ככל שניתן, יש שלושה סוגי זכוכית שיתאימו לבניית מעקה במרפסת:

זכוכית מחוסמת: זכוכית חזקה, שעברה תהליך חימום ב-700 מעלות וקירור מידי. תהליך שהופך אותה לחזקה פי כמה וכמה מהזכוכית הרגילה שכולנו מכירים. בשונה מזכוכית רגילה ועדינה, הזכוכית המחוסמת לא נשברת לרסיסים אלא נוצרים בה סדקים בלבד וזה מה שהופך אותה גם לבטיחותית לשימוש בכל הגילים.

זכוכית רבודה (טריפלקס): הזכוכית הרבודה, היא זכוכית המורכבת משתי שכבות של זכוכית המופרדות באמצעות פלסטיק. בשיטה זו, הזכוכית שנשברת לא יכולה להתפזר למרחקים והשברים נכלאים בתוך שכבת הפלסטיק. כדי להימנע משברים מומלץ שלא להפעיל כוח רב או לזרוק חפצים לכיוון המרפסת. ואם כבר זיהיתם סדק, דאגו לתקן אותו כמה שיותר מהר כדי שלא יתפשט לכל אורך הזכוכית.

זכוכית רבודה מחוסמת: זכוכית זו היא השילוב של שני סוגי הזכוכית שהזכרנו מעלה. בחירה בזכוכית רבודה מחוסמת תעניק לכם את הביטחון המלא ואת השקט הנפשי שאתם מחפשים במרפסת שלכם. העלות תהיה יקרה יותר אולם, כדאי לראות בה השקעה בטוחה שתשרת אתכם לזמן ארוך. 

התקנת חלון אלומיניום: כל המידע והשלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת חלון אלומיניום? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים קבלו אלומיניום, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של חלון אלומיניום? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

התקנת מסתור כביסה: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין מסתור כביסה? המקצוענים ילוו אתכם שלב אחר שלב. מה חשוב לדעת על התקנת מסתור כביסה, איך מתנהלים מול קבלן האלומיניום וכמה עולה להתקין מסתור כביסה? כל התשובות בפנים.

התקנת שער כניסה: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין שער כניסה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם לאורך כל הדרך. איך בוחרים שער אלומיניום, איך מתנהלים מול קבלן האלומיניום וכמה עולה התקנת שער כניסה? כל התשובות לפניכם.

התקנת גדר אלומיניום: כל המידע והשלבים להתקנה

צריכים להתקין גדר מאלומיניום בגינה? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליך ההתקנה. איך מתנהלים מול מתקין הגדר, איך מתכננים נכון התקנה של גדר אלומיניום ומה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקין? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow