אותה הדלת בשינוי אדרת: המדריך המלא על התקנת דלת רשת

דלת רשת היא בעצם דלת נוספת שמותקנת צמוד לדלת הכניסה ותפקידה העיקרי הוא למנוע כניסה של יתושים הביתה. יתרון נוסף שלה הוא כניסת האוויר בימים הנעימים מבלי לחשוש ממזיקים.

עוד במדריך
תוספת חשובה: מהי דלת רשת? אפורה, שקופה או מברזל: סוגי הדלתות הקיימים דלת רשת: מה כולל תהליך ההתקנה? עם כיוון הרוח: למה חשוב לדייק את כיוון פתיחת הדלת? פס הפרדה וכניסה לחיות המחמד: התוספות של דלת הרשת גודל הדלת, סוג הרשת והצבע: הגורמים שישפיעו על מחיר העבודה

הדלת משמשת כפתרון המוביל והנפוץ ביותר בימי הקיץ החמים שמביאים איתם אורחים לא רצויים לביתנו.

בדומה לשאר הדלתות בבית, גם לדלת הרשת סוגים שונים ואפשרויות צבע משתנות אותם תוכלו לבחור בהתאם לצרכים שלכם. כל מה שחשוב לדעת, במדריך הבא.

תוספת חשובה: מהי דלת רשת?

דלת רשת היא דלת מוכרת ופופולריות מאוד בקרב הבתים הפרטיים. לדלת תפקיד אחת עיקרי והוא מניעת הכניסה של היתושים והמזיקים שמגיעים לבקר אותנו בימי הקיץ. 

הדלת משמשת גם לכניסת אוויר בשעות הנוחות יותר של היום ומאפשרת כניסה של אור טבעי מבלי שיגיעו איתו אורחים נוספים.

הדלת עשויה ממסגרת אלומיניום ומחולקת לרוב לשני ריבועים שמופרדים באמצעות פס אלומיניום נוסף. הריבועים מכילים רשת עמידה שתפקידה ליצר חציצה בין פנים הביתה לחוץ. 

אפורה, שקופה או מברזל: סוגי הדלתות הקיימים

רשת אפורה: זוהי הרשת הסטנדרטית, שמותקנת כמעט בכל בית פרטי. הרשת עשויה מאריגה בשיטת שתי וערב של פיברגלאס בצבעים שחור ולבן. הרשת תהיה זולה יותר מהרשתות האחרות, אך החיסרון העיקרי שלה הוא שהיא בולטת לעין. 

רשת שקופה: הרשת השקופה היא הרשת השנייה, שמגיעה אחרי הרשת האפורה. גם היא עשויה מפיברגלאס אך, בצבע שחור בלבד. היתרון שהופך אותה לפופולרית הוא הנראות השקופה ושהיא לא חוסמת כלל את שדה הראיה (וזה מה שהופך אותה למעט יותר יקרה). 

רשת ברזל: מדובר על רשת חזקה מאוד שהייתה בשימוש בעבר. הרשת פחות יעילה כיוון שהיא צוברת חלודה וזה הופך אותה לפחות נוחה לשימוש. מתי כן כדאי לקחת אותה בחשבון? כשיש לכם חיות מחמד שעלולות לקרוע את הרשת. 

דלת רשת: מה כולל תהליך ההתקנה?

התקנת דלת רשת כרוכה בשני שלבים: לקיחת מידות והרכבה בפועל. תחילה, איש האלומיניום יגיע אליכם על מנת לערוך מדידות לפתח הדלת כדי שיוכל לשלוח את הדלת שתצטרכו לייצור בבית המלאכה כשלרוב, הדלת תהיה מוכנה עד 14 ימים.

לקיחת המידות ואבחון של שטח הדלת הוא חשוב מאוד היות וישנם משקופים שעבור התקנת דלת נוספת בהם, תידרש עבודה נוספת. כך למשל, במשקופי העץ או האבן שיידרשו משקוף אלומיניום מותאם. 

בהנחה שתצטרכו להתקין את הדלת בכניסה שבה יש דלת פלדלת, ההתקנה תהפוך לקלה יותר כיוון שהן מכילות ברובן הכנה ייעודית עבור דלת רשת נוספת שתהיה צמודה אליה. 

בשלב השני, יחזור בעל המקצוע על מנת להרכיב את הדלת כולה כולל המסגרת שנלקחה במידות מדויקות שבועיים לפני. סך כל זמן ההתקנה יעמוד על שעה עד שעה וחצי. 

עם כיוון הרוח: למה חשוב לדייק את כיוון פתיחת הדלת?

כשמתקינים דלת רשת, חשוב לשים לב לכיון הפתיחה שלה מהסיבה הפשוטה שהיא צריכה להיות נגדית מדלת הכניסה. 

מה זה אומר? שאם דלת הכניסה נפתחת כלפי פנים, אז על דלת הרשת להיפתח כלפי חוץ. גם אם תרצו להתקין את הדלת לכיוון השני זה לא יתאפשר כיוון שהן יוכלו להיתקע האחת בשנייה. 

במקרים שבהם דלת הכניסה שלכם נפתחת דווקא כלפי חוץ, תצטרכו להתקין את דלת הרשת במשקוף הפנימי (בחלק הפנימי) כדי שניתן יהיה לייצר מצב שבו הדלת תיפתח כלפי פנים ותהיה שונה מזווית הפתיחה של דלת הכניסה.

פס הפרדה וכניסה לחיות המחמד: התוספות של דלת הרשת

כדי לאפשר תפעול נוח של דלת הרשת, יש כמה תוספות שתוכלו להתקין. חלק מהן הן תוספות מחייבות ועל חלק מהן תוכלו לוותר:

התקנת פס מפריד: הפס המפריד מייצר חלוקה של דלת הרשת לשתיים. הוא מותקן לרוב בחלק התחתון של הדלת והוא הופך אותה ליציבה יותר, מונע התנגשות ומאפשר מתיחה טובה של הרשת (ללא כיסי אוויר) ובמקרים של קרעים, הפס מאפשר תיקון נקודתי ולא יהיה צורך לפרק את הדלת כולה. 

התקנת מחזיר דלת: התקנה של מחזיר דלת תבטיח את סגירת הדלת בצורה אוטומטית. מחזיר הדלת מורכב מקפיץ ומשאבה האחראיים לסגירת הדלת אחרי כל פתיחה. התקנה של קפיץ ללא משאבה, עלול לעשות רעש רב ולכן, העדיפו להתקין מחזיר דלת עם משאבה כדי למנוע את טריקת הדלת בחוזקה. 

התקנת קיבוע פלסטיק: התקנה זו, שומרת על הבטיחות בעת השימוש בדלת בעיקר בסביבת ילדים ובעלי חיים שעלולים להישען עליה בחוזקה. הקיבוע מותקן בשליש האחרון של הדלת ובגובה מותאם שימנע את קריעת הרשת.

פתח ייעודי לבעלי חיים: פתח מהסוג הזה, מתאים לבתים בהם יש חיות מחמד. כך, תוכלו למנוע מצבים שבהם חיות המחמד יפגעו ברשת או יקרעו אותה כשירצו לחזור מהחצר הביתה. שכן, חשוב לשים לב שפתח מחייב להיות עם קיבוע פלסטיק ולא ניתן להתקין אותו ישירות על הרשת. 

גודל הדלת, סוג הרשת והצבע: הגורמים שישפיעו על מחיר העבודה

שיטת התמחור של דלת רשת נעשית לפי גודל הדלת, כאשר הגודל הסטנדרטי של דלת הרשת הוא 90*210 או 80*200. כאשר מסתכלים על המחיר הסופי, ישנם שלושה גורמים שיכולים להשפיע: סוג הרשת, מורכבות העבודה והצבע של האלומיניום.

ככלל, כמות עבודות גדולה יותר תוביל דווקא להורדת המחיר ולכן, במידה שיש לכם מספר עבודות אלומיניום לבצע בבית (מלבד התקנת הדלת), כדאי שתרכזו אותם לביקור אחד. אחרת, עבור עבודה אחת, תצטרכו לשלם מחיר מלא. 

סוג הרשת, ישפיע ישירות על המחיר הסופי כשרשת אפורה תהיה הזולה ביותר והרשת השקופה או רשת הברזל יהיו הרשתות היקרות יותר להתקנה. 

בדומה לסוג הרשת, גם צבע פרופיל האלומיניום שעליו מותקנת הרשת ישפיע על המחיר. הצבע הסטנדרנטי הוא לבן ובמידה שתרצו לשנות אותו לצבע אחר, מחיר העבודה יתייקר ב-10 עד 30 אחוזים.

התקנת חלון אלומיניום: כל המידע והשלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת חלון אלומיניום? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים קבלו אלומיניום, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של חלון אלומיניום? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

התקנת מסתור כביסה: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין מסתור כביסה? המקצוענים ילוו אתכם שלב אחר שלב. מה חשוב לדעת על התקנת מסתור כביסה, איך מתנהלים מול קבלן האלומיניום וכמה עולה להתקין מסתור כביסה? כל התשובות בפנים.

התקנת שער כניסה: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין שער כניסה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם לאורך כל הדרך. איך בוחרים שער אלומיניום, איך מתנהלים מול קבלן האלומיניום וכמה עולה התקנת שער כניסה? כל התשובות לפניכם.

התקנת גדר אלומיניום: כל המידע והשלבים להתקנה

צריכים להתקין גדר מאלומיניום בגינה? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליך ההתקנה. איך מתנהלים מול מתקין הגדר, איך מתכננים נכון התקנה של גדר אלומיניום ומה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקין? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow