כך תבחרו את החלון המתאים לכם

בין אם אתם משפצים את הבית או סתם רוצים להתחדש, בחירת חלונות היא לא דבר של מה בכך. השוק מציע כיום סוגים רבים של חלונות שמגיעים עם צורות פתיחה שונות וההיצע רק הולך וגדל. אז איזה חלון מתאים לכם? כל התשובות במדריך הבא

עוד במדריך
1. חלון עם פתיחת הזזה 2. חלון עם פתיחת ציר 3. חלון קיפ/דריי קיפ 4. חלון עם פתיחת הרמה איזה חלון מתאים לכל חדר בבית?

בחירת חלונות לבית היא עסק לא פשוט, במיוחד כשהשוק מציע כיום מגוון סוגים של חלונות המגיעים בצורות פתיחה שונות.

אז על מנת לעשות לכם סדר בבלגן ולאפשר לכם להבין איזה חלון מתאים לצרכים שלכם, קראו את המדריך הבא על התקנת חלונות.

1. חלון עם פתיחת הזזה

חלון עם פתיחת הזזה - מדובר בחלון המורכב משתי יחידות היושבות וזזות על גבי מסילה. היתרונות המרכזיים של חלון ההזזה בכך שהוא חוסך במקום באמצעות ניצול מקסימלי של המסילה הצרה.

החיסרון העיקרי שלו בא לידי ביטוי בכך שאחת מכנפי החלון תמיד תהיה סגורה, כך שלמעשה אתם לא מנצלים את מפתח החלון בצורה מקסימלית.

חלון עם פתיחת הזזה לכיס - בפתיחת כיס, כנף החלון זזה על גבי מסילה לתוך כיס ייעודי בקיר.

היתרון בפתיחת הזזה לכיס היא שאפשר לנצל את פתח החלון במלואו וליהנות מהאוויר והאור שממלאים את הדירה. חיסרון של חלון בפתיחת הזזה לכיס הוא הקושי לנקות אותו. 

2. חלון עם פתיחת ציר

בפתיחת ציר, חלון האלומיניום ייפתח לתוך הבית וינוע על גבי ציר שמותקן בצד החלון. חלון זה מתאים לפתחים קטנים של עד 80 ס"מ.

יתרון זה בא לידי ביטוי בכך שתוכלו לנקות את הצד החיצוני של החלון בקלות. לעומת זאת, מכיוון שכנף החלון נפתחת פנימה, הוא גוזל מעט מהמקום ואף עשוי להגביל את התנועה בחדר.

חשוב לציין – אנו ממליצים שלא להתקין חלון עם פתיחת ציר בחדרי הילדים. מעבר לעובדה שהוא עשוי להגביל את התנועה בחדר, ילדים קטנים עשויים לקבל מכה בראש כשהוא במצב פתוח. 

3. חלון קיפ/דריי קיפ

חלון קיפ - מדובר בחלון עם ציר תחתון שנפתח כלפי פנים החדר בשיפוע. זווית הפתיחה שלו מוגבלת ומכיוון שכך, הוא מתאים רק לחדרי שירותים ואמבטיה.

בחדרים אלה הוא מאפשר כניסה של אוויר ואור מצד אחד, ושומר על הפרטיות מצד שני.

חלון דריי קיפ - חלון הדריי קיפ הוא למעשה שדרוג של חלון הקיפ ומהווה שילוב של פתיחת ציר ופתיחת קיפ.

הוא מאפשר גם פתיחת צרה בשיפוע לפנים החדר (פתיחת קיפ), ופתיחת החלון לפנים החדר (פתיחת ציר). במצב כזה, אתם תוכלו ליהנות גם מהאור והאוויר הנכנסים לחדר, גם מחיסכון במקום וגם מפרטיות.

4. חלון עם פתיחת הרמה

חלון עם פתיחת הרמה - חלון בעל שתי כנפיים שיכולות לנוע בצורה אנכית למעלה ולמטה.

היתרון שלו בא לידי ביטוי בחיסכון במקום, בפשטות שבתפעול ובניקיון שלו. חסרונו בא לידי ביטוי בכך שלא ניתן לפתוח אותו בצורה מלאה.

חלון מג'יק קליל - חלון מג'יק קליל הוא למעשה פטנט ייחודי של חברת קליל. מדובר בחלון הזזה עם אפשרות לפתיחת הכנף גם לפנים החדר. יתרונו הגדול על פני המתחרים שציינו הוא שניתן לנקות בקלות את החלון מצידו החיצוני.

איזה חלון מתאים לכל חדר בבית?

מכיוון שלכל חדר בבית יש את הפונקציונליות שלו, עליכם להתאים בחוכמה את סוג החלון:

מטבח - ברוב המקרים, חלון המטבח יהיה ממוקם מעל לכיור. לכן, שני החלונות שהכי יתאימו לכם הם חלון הזזה לכיס או חלון הרמה.

העדיפות היא לחלון הרמהשיעניק מראה אסתטי למטבח וישאיר את אדן החלון פתוח לרווחה.

חדר אמבטיה ושירותים - ברוב המקרים, החלון בחדר השירותים ימוקם גבוה מאוד מעל לאסלה או האמבטיה, על מנת לשמור על פרטיות. מכיוון שכך, החלון שהכי יתאים לחדרים הללו הוא הדריי קיפ.

חדר ילדים - מכיוון שבחדרי הילדים ההיבט הבטיחותי חשוב יותר מכל דבר אחר, ההמלצה היא להתקין חלון הזזה.

חדר שינה - חדר השינה שלכם אמור להיות אינטימי ופרטי. לכן, החלון המתאים ביותר עבורכם יהיה חלון הזזה רגיל או חלון הזזה לכיס.

התקנת חלון אלומיניום: כל המידע והשלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת חלון אלומיניום? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים קבלו אלומיניום, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של חלון אלומיניום? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

התקנת מסתור כביסה: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין מסתור כביסה? המקצוענים ילוו אתכם שלב אחר שלב. מה חשוב לדעת על התקנת מסתור כביסה, איך מתנהלים מול קבלן האלומיניום וכמה עולה להתקין מסתור כביסה? כל התשובות בפנים.

התקנת שער כניסה: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין שער כניסה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם לאורך כל הדרך. איך בוחרים שער אלומיניום, איך מתנהלים מול קבלן האלומיניום וכמה עולה התקנת שער כניסה? כל התשובות לפניכם.

התקנת גדר אלומיניום: כל המידע והשלבים להתקנה

צריכים להתקין גדר מאלומיניום בגינה? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליך ההתקנה. איך מתנהלים מול מתקין הגדר, איך מתכננים נכון התקנה של גדר אלומיניום ומה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקין? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow