התקנת פרגולה חשמלית מאלומיניום: כל השלבים

היא נחשבת לפרגולה הנחשקת ביותר ומציעה לא מעט יתרונות כמו עיצוב מושלם וחיים נוחים. מה היתרונות של הפרגולה החשמלית מאלומיניום, האם יש לה חסרונות וכמה יעלה לכם להתקין אחת כזו? כל התשובות לפניכם.

עוד במדריך
איך הפרגולה החשמלית עובדת? מהם היתרונות של הפרגולה החשמלית? מהם החסרונות של הפרגולה החשמלית? מה כולל תהליך ההתקנה? התקנת פרגולה חשמלית מאלומיניום: כמה זה עולה ומה ישפיע על המחיר? תחזוקה שוטפת: כך תשמרו על הפרגולה לאורך זמן

הפרגולה החשמלית מהווה פתרון אולטימטיבי לכל מי שרוצה להינות מכל היתרונות יחד: הצללה, הגנה מגשם וחיים קלים. יחד עם זאת, לצד כל היתרונות שהיא מציגה, חשוב לדעת שההתקנה שלה מעט מורכבת והיא דורשת קצת יותר תחזוקה שוטפת ביחס לפרגולה רגילה.

במדריך הבא נסביר מה היתרונות והחסרונות של הפרגולה החשמלית מאלומיניום, מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים עם מתקין פרגולות, כמה עולה התקנת פרגולה כזו ואילו תוספות עשויות לייקר את ההתקנה?

איך הפרגולה החשמלית עובדת?

פרגולה חשמלית מאלומיניום היא פרגולה שניתן לשלוט על הקירוי שלה בצורה חשמלית. הפרגולה החשמלית מגיעה בשתי תצורות נפוצות, פרגולה תלויה על הקיר של המבנה או פרגולה שעומדת עם 4 רגליים על הקרקע.

גג הפרגולה מורכב משלבי אלומיניום המחוברים זה לזה. כאשר מפעילים את המנוע, השלבים נעים לאחור לאורך מסילה, עד שהם מתקפלים לחלוטין בראש הפרגולה. ניתן לפתוח ולסגור את הפרגולה באופן מלא או חלקי, בהתאם לצרכים.

מהם היתרונות של הפרגולה החשמלית?

היתרון המשמעותי של הפרגולה החשמלית בא לידי ביטוי בחווית המשתמש. ניתן לשלוט בקלות על סגירה ופתיחה של הפרגולה, אין צורך להתאמץ ולשלוט עליה ידנית באמצעות הידיים או ידית שקשה לשליטה.

יתרון נוסף של הפרגולה הזו בא לידי ביטוי בקירוי המוחלט מהגשם, זאת על מנת למנוע מגע של המים עם המנוע החשמלי. היא מנקזת את מי הגשם בצורה מובנית וכך שומרת על כל המערכות החשמליות שלה, כמו גם על הבטיחות שלכם.

מהם החסרונות של הפרגולה החשמלית?

מחיר: נפתח בשורה התחתונה, הפרגולה החשמלית פשוט עולה יותר ביחס לפרגולה הרגילה. זה נובע כתוצאה מההתקנה המורכבת, ההכנות שצריך לבצע לקראת ההתקנה בכל הקשור לחשמל, הקונסטרוקציה הייעודית ועוד.

דורשת תחזוקה שוטפת:  בניגוד לפרגולה רגילה, לפרגולה החשמלית יש מנועים רגישים מאוד שדורשים לא מעט תחזוקה. נכון, לא מדובר בתקלות מרובות, אך היא בהחלט קצת יותר מורכבת מבחינת התחזוקה ביחס לפרגולת אלומיניום רגילה.

התקנה מורכבת: כפי שציינו, התקנת פרגולה חשמלית מאלומיניום היא קצת יותר מורכבת מהתקנה של פרגולה רגילה ולכן גם תימשך יותר זמן.

מה כולל תהליך ההתקנה?

ביקור מקדים: התקנת פרגולה חשמלית מאלומיניום היא לא עבודה שניתן לבצע מעכשיו לעכשיו והיא דורשת הכנות מוקדמות. בשלב הראשון אתם צריכים להזמין את מתקין הפרגולות אליכם הביתה לביקור מקדים, על מנת שהוא יוכל לבחון את התנאים בחצר או במרפסת שלכם. כך הוא יוכל להמליץ לכם על סוג הפרגולה המתאים עבורכם.

הצעת מחיר: במידה והתרשמתם לטובה ממתקין הפרגולות, תוכלו להתקדם איתו לשלב הבא של הצעת המחיר. בשלב הזה בעל המקצוע יגיע אליכם על מנת לבצע מדידות, לבדוק אם הוא צריך לעשות שימוש במנוף על מנת לשנע את החומרים לחצר או למרפסת וכמובן לתת לכם הצעת מחיר מבוססת שהוא יכול לעמוד מאחוריה.

ייצור הפרגולה: בשלב הבא מתקין הפרגולות ייצר עבורכם את הפרגולה, אתם צריכים לדעת שזה יכול לקחת זמן, עד שלושה שבועות ברוב המקרים. בתום עבודת הייצור המתקין יקבע אתכם תאריך שבו הוא מגיע ומבצע את ההתקנה.

התקנת הפרגולה: לאור העובדה שמדובר בהתקנה יחסית מורכבת, קחו בחשבון שהיא יכולה להימשך לפעמים גם יומיים. ההתקנה אמורה להיות מסודרת, בעל המקצוע יגיע אליכם עם כל החלקים של הפרגולה מוכנים להתקנה ויתחיל לבנות את הבסיס שלה.

טיפ של מקצוענים: בתום ההתקנה אתם צריכים להזמין חשמלאי מוסמך שיחבר את הפרגולה החשמלית לתשתית החשמל של הבית. המלצה שלנו, תקבעו מראש עם החשמלאי כדי שלא תהיה סחבת בעניין. עדכנו אותו שמדובר בחיבור פרגולה חשמלית ללוח ושלחו לו אפילו סרטון של הלוח עצמו.

התקנת פרגולה חשמלית מאלומיניום: כמה זה עולה ומה ישפיע על המחיר?

אז לפני שאתם ממהרים לסגור עם מתקין פרגולות, אנחנו ממליצים לכם לבדוק כמה עולה התקנת פרגולה מאלומיניום במחירון המומלץ שלנו.

הממוצע להתקנת פרגולה כזו הוא כ- 1400 ש"ח למטר רבוע, תלוי כמובן במידות ובכמות האלומיניום שהיא מכילה. לדוגמה, הפרגולה הקלאסית שאנחנו מכירים כוללת יותר רפפות אלומיניום ולכן היא גם יקרה יותר.

באופן כללי לא אמורות להיות יותר מידי תוספות שמייקרות את ההתקנה, זכרו שמתקין הפרגולות אמור להגיע אליכם לפני העבודה על מנת לתת הצעת מחיר מסודרת. מה שכן, סביר להניח שתצטרכו להתקין תאורה לפרגולה, לאור העובדה שהקירוי שלה פשוט מונע האור לחדור פנימה.

יש לכם שתי אפשרויות - להתקין גוף תאורה במרכזה של הפרגולה, או להתקין פסי לדים יפים שגם ישדרגו את העיצוב שלה. קחו בחשבון שתצטרכו לבצע הכנה לנקודת חשמל עבור התאורה, שזה כמובן גם מייקר.

כאן תוכלו לראות כמה עולה התקנת נקודת חשמל חדשה לפרגולה, מומלץ כמובן להתייעץ עם חשמלאי מוסמך שיתכנן עבורכם נכון את מיקום הנקודות ואת הכמות שלהן.

תחזוקה שוטפת: כך תשמרו על הפרגולה לאורך זמן

פרגולות אלומיניום ידועות בעמידותן לאורך זמן ובתחזוקה הקלה יחסית שלהן. עם זאת, חשוב לבצע מספר פעולות תיקון ותחזוקה על מנת לשמור על הפרגולה לאורך שנים רבות ולשמור על תפקודה התקין.

ראשית, מומלץ לבצע בדיקות תקופתיות של הפרגולה, במיוחד לאחר סופות ותנאי מזג אוויר קשים. בנוסף, יש לבדוק את חוזק החיבורים השונים, לוודא שאין ברגים רופפים או חלקים פגומים.

מומלץ לנקות את הפרגולה פעמיים בשנה לפחות, וניתן גם יותר אם אתם גרים באזור בו אבק רב, זיהום אוויר מוגבר או שקיימת בקרבת הפרגולה נוכחות גבוהה של יונים שיכולות לנצל אותה לצרכים שלהן.

ניתן להשתמש בחומר סיכה ייעודי לחיזוק החיבורים והמסילות של הפרגולה. מומלץ להימנע משימוש בחומרים אגרסיביים לניקוי הפרגולה, כגון חומרי ניקוי חזקים או אקונומיקה. במקרה של פגיעה בפרגולה, כגון שריטה או שקע, יש לטפל בה בהקדם האפשרי על מנת למנוע חלודה או קורוזיה.

התקנת פרגולה מאלומיניום: כל מה שצריך לדעת

זקוקים להתקנת פרגולה מאלומיניום? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה חשוב לדעת על פרגולה מאלומיניום, איך מתנהלים מול מתקין הפרגולות לפני העבודה וכמה תעלה ההתקנה? כל התשובות לפניכם.

תיקון וחידוש פרגולה מאלומיניום: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לתיקון בפרגולה מאלומיניום? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה חשוב לדעת על פרגולה מאלומיניום, מהו תהליך התיקון וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

התקנת סוכך למרפסת או חצר: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת סוכך למרפסת או לחצר? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר איך בוחרים סוכך, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה עולה התקנת סוכך. התשובות לפניכם.

התקנת פרגולה מעץ: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרגולה מעץ בחצר או במרפסת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים - מבחירת הפרגולה ועד שתשבו במרפסת החדשה שלכם. איך בוחרים פרגולה מעץ, מה חשוב לבדוק עם המתקין וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow