חידוש האמבטיה: כל האפשרויות והמידע

כתמי עובש שכבר לא יורדים מרצפת האמבטיה, שברים קלים בקרמיקה וסדקים במקלחת הם רק חלק מהפגמים שנאספים עם השנים. איך אפשר להסתיר אותם ולחדש את האמבטיה? כל המידע.

עוד במדריך
ציפוי האמבטיה מחדש הלבשת אמבטיה מתי כדאי לשקול עבודת שיפוץ גדולה?

שמתם לב שצבע האמבטיה כבר לא מבריק כמו פעם, או שגיליתם סדקים ושברים לאורכה? לא תמיד תהיו חייבים להחליף את כולה ולעיתים, ניתן יהיה לשקול תיקון מקומי שיקח כמה שעות ויהיה זול יותר. 

אילו שיטות קיימות בחידוש האמבטיה, איזו שיטה היא המומלצת ביותר ובאילו מקרים אין ברירה וצריך לשפץ את האמבטיה כולה? כל התשובות. 

ציפוי האמבטיה מחדש

במידה והאמבטיה נמצאת במצב תקין אך, זיהיתם בה צבע שדהה או שריטות קטנות שפגעו מעט בצבע ובמרקם שלה, ניתן יהיה לתקן זאת באמצעות תיקון מקומי שכולל שיוף החלקים הפגועים וצביעה מחדש. 

בעל המקצוע יסיר את השכבה הפגועה והדהויה ויכסה אותה בחומר חדש. תיקון מקומי שכזה, בעל מספר יתרונות בולטים כמו מחיר זול יחסית, שמירה על הצבע המקורי של האמבטיה (ללא הבדלי צבע מהתיקון) ומהירות העבודה.

הלבשת אמבטיה

אם האמבטיה נמצאת במצב רעוע בו מתגלים סדקים עמוקים, שברים קטנים לאורך הציפוי שיוצרים מרקם לא אחיד ולא נעים למגע או שזיהיתם נזילה עקב הסדקים והשברים, הפתרון לכך הוא הלבשה של אמבטיה חדשה על האמבטיה הקיימת. 

הלבשה של אמבטיה חדשה תהיה עבודה יחסית יקרה ותגרום לגודלה של האמבטיה להיות צר יותר מהקודמת שהייתה. אך, היתרון המשמעותי הוא קבלה של אמבטיה חדשה ללא פגמים כלל. 

מתי כדאי לשקול עבודת שיפוץ גדולה?

התיקונים שהזכרנו למעלה, הינם תיקונים מקומיים שלעיתים מחזיקים מעמד זמן קצר ומהווים מעין פלסטר מאשר תיקון יסודי ועמוק של הבעיה. במקרים בהם זיהיתם מספר בעיות בחדר האמבטיה ותרצו גם להחליף את הריצוף בחדר, כדאי יהיה לשקול עבודת שיפוץ גדולה יותר בכל חלל האמבטיה.  במסגרת השיפוץ, יבוצע תיקון כולל של כל האלמנטים, החל מהריצוף ועד תשתיות האינסטלציה. 

שיפוץ האמבטיה יכול לנבוע גם מסיבות אחרות כגון הנגשת החדר ומכאן יש לשנות את המבנה שלו ואת הגישה לאמבטיה עצמה ולהוסיף מעקות, או שיפוץ שיאפשר גם הוספת מקלחון. עלות השיפוץ תהיה גבוהה יותר מחידוש האמבטיה ואם מדובר גם בריצוף וחיפוי מחדש כדאי לנסח חוזה פשוט וברור מול בעל המקצוע המפרט את העבודה, סך ושלבי התשלום וכן את מועד סיומה.

תקלות ועבודות נפוצות

שיפוץ כולל של הבית: כל השלבים והמידע 

צריכים עזרה עם שיפוץ בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שיפוצניק, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה שיפוץ כללי של הבית? כל מה שחשוב לדעת.

שיפוץ חלקי בבית: כל השלבים והמידע בדרך לשיפוץ

צריכים עזרה עם שיפוץ בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שיפוצניק, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה שיפוץ חלקי בבית? כל מה שחשוב לדעת.

פתיחת סתימה: כל מה שחשוב לדעת

סתימות באזורים שונים בבית מהוות מטרד שמחייב טיפול מיידי. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה בכיור: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה בכיור היא תקלה מטרידה מאד, בטח אם מדובר בכיור של המטבח. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.