טיפים לעיצוב חדר האמבטיה המושלם

חדר האמבטיה הוא אחד החשובים בבית, לפחות לחלק מאיתנו, לכן הכנו עבורכם טיפים שיסייעו לכם ליצור את החלל המושלם. כך תעצבו את חדר האמבטיה

עוד במדריך
איטום האמבטיה נישה לסבונים או שמפו האם יש גישה נוחה לכיור? לבחור מקלחון או אמבטיה? מתי להתקין ספסלים ומעקות?

חדר האמבטיה מורכב מאוד מבחינת עיצוב ותשתיות: חשוב להקפיד על הדברים עוד בשלב תכנון השיפוץ, כמו להשקיע באיטום וריצוף, ולהקדיש תשומת לב לכל הדברים הקטנים: הכיור, המקלחון ועוד.

במדריך הבא ניתן לכם טיפים חשובים לעיצוב חדר האמבטיה המושלם - מהאיטום והריצוף, הגישה לכיור, נישה לסבונים, בחירת מקלחון או אמבטיה והוספת ספסלים ומעקות. 

איטום האמבטיה

הדבר הכי חשוב וקודם לכל הוא איטום מקצועי של הריצוף. איטום הריצוף במקלחת חשוב הרבה יותר מבכל חדר אחר בבית שכן זהו חדר רטוב ובו שימוש ניכר במים שגם באים במגע עם הריצוף.

לפני האיטום יש להכין את החדר, המקום המועד לפורענות הוא נקודת החיבור בין הריצוף לקיר. שם יוצרים מעין עיקולים מבטון (רולקות) על מנת להחליק את השיפוע ולהגן היטב על נקודת התורפה של החיבור.

נישה לסבונים או שמפו

נישה לסבונים או שמפו באמבטיה זה בהחלט מומלץ בעיצוב החדר, רק חשוב לזכור שצריך שיפוע או חורים קטנים על מנת שלא יצטברו מים. אחרת הנישה תצבור נוזלים ועלול להיווצר עובש ופטריות. 

האם יש גישה נוחה לכיור?

שימו לב לעיצוב המרחב בחדר ולכך שניתן לפתוח את הדלת ולכך שהציר נפתח לכיוון הרצוי, שהכיור לא חוסם דלת ארון.

לבחור מקלחון או אמבטיה?

בחירת מקלחון או אמבטיה משנה את כל עיצוב החדר, זה תלוי בצרכים של הבית ובגודל החלל, אם יש ילדים או לא. 

מתי להתקין ספסלים ומעקות?

רבים בוחרים להוסיף מעקה לצד המקלחת או ספסל על מנת שניתן יהיה להתקלח בישיבה.

הקפידו לא למקם ספסל קבוע ממש מתחת לראש המקלחת כך שניתן יהיה להתקלח בעמידה או לבחור בספסל מתקפל. בנוסף מקמו את הספסל או את גובה המעקה בהתאם לאדם אותו הוא נועד לשרת.

תקלות ועבודות נפוצות

שיפוץ כולל של הבית: כל השלבים והמידע 

צריכים עזרה עם שיפוץ בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שיפוצניק, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה שיפוץ כללי של הבית? כל מה שחשוב לדעת.

שיפוץ חלקי בבית: כל השלבים והמידע בדרך לשיפוץ

צריכים עזרה עם שיפוץ בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שיפוצניק, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה שיפוץ חלקי בבית? כל מה שחשוב לדעת.

פתיחת סתימה: כל מה שחשוב לדעת

סתימות באזורים שונים בבית מהוות מטרד שמחייב טיפול מיידי. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה בכיור: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה בכיור היא תקלה מטרידה מאד, בטח אם מדובר בכיור של המטבח. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

שאלות נפוצות

מה זה הלבשת אמבטיה?
בעבודה זו מניחים אמבטיה חדשה על-גבי אמבטיה קיימת, זה חוסך התעסקות יקרה עם שיפוץ ושבירת ריצוף. כמו כן, הלבשת אמבטיה לוקחת מספר שעות בלבד, בניגוד לשיפוץ מאסיבי שאורך כמה שבועות.
איך צובעים חדר אמבטיה?
צביעת חדר אמבטיה שונה מצביעה רגילה, זאת בגלל הלחות הרבה והאדים שיש במקלחת. לפני הצביעה, מומלץ להסיר טיח רופף ושאריות עובש, לבצע תיקוני שפכטל וליישם שכבת בונדרול מקשרת. לאחר מכן, יש לצבוע את הקירות באמצעות צבע אקרילי שמתאים ללחות גבוהה ואת התקרה בסיד נושם.