התקנת קולט שמש לדוד 120/150 ליטר

קולט השמש, לפחות בקיץ, הוא הרכיב הכי חשוב בדוד השמש שלכם. הוא זה שקולט את קרני השמש והופך אותן לאנרגיה שמחממת את המים. כמה עולה להתקין קולט שמש, מתי תצטרכו להחליף את הקולט שלכם ומה משפיע על המחיר של העבודה? קבלו טיפים של מקצוענים.

מחיר התקנת קולט שמש לדוד 120/150 ליטר המחירים כוללים מע”מ

המחיר מתייחס להתקנת קולט שמש אחד. המחיר אינו מתייחס לקולטי שמש תוצרת כרומגן.

מחיר ממוצע ₪2,300
טווח תחתון ₪2,200
טווח עליון ₪2,400

כמה עולה להתקין קולט שמש לדוד 120 או 150 ליטר?

כאן למעלה תוכלו לראות כמה עולה להתקין קולט בדוד שמש 120/150 ליטר. המחיר מתייחס להתקנת קולט שמש אחד בגישה נוחה על גג שטוח (נדבר על זה בהמשך). המחיר הזה לא מתייחס להתקנת קולט שמש תוצרת כרומגן, מהסיבה הפשוטה שהוקלטים שלהם פשוט יקרים יותר. אם בחרתם להתקין כרומגן, צפו לתוספת של בין 20%30% במחיר.

המחיר הזה כולל גם פינוי של הקולט הישן מהגג ואם בעל המקצוע דורש מכם יותר כסף על זה, הדליקו נורה אדומה.

מתי צריך להחליף את קולט השמש?

קולט שמש לא מתקלקל מיד, זה לוקח זמן וקשור גם לתחזוקה שוטפת נכונה. מה זה אומר תחזוקה נכונה? ניתן קודם לעשות ניקוי אבנית, ניתן לנקות את הקולט מאבק ולפתוח סתימות בצנרת אם צריך. אבל, אם הקולט כבר ישן אנחנו ממש לא ממליצים לכם לבזבזב את הכסף שלכם על ביקורים של הטכנאי, פשוט החליפו אותו בחדש.

מה משפיע על עלות העבודה?

את קולט השמש מתקינים על הגג, הוא כבד מאד והטכנאי יצטרך להתאמץ מאד על מנת להעלות אותו למעלה. לכן, המחיר מושפע בצורה ישירה מהגישה אל הגג והמצב שלו. כפי שציינו, גג שטוח הוא הגג האולטימטיבי להתקנת קולט שמש ולא אמורה להיות עם זה שום בעיה.

אם ההתקנה מתבצעת על גג רעפים רגיל הטכנאי יגבה מכם תוספת של כ- 300 ש"ח. אם מדובר בגג ישן ורעוע, התוספת הזו יכולה להגיע גם ל- 1000 ש"ח.

אם אין גישה אל הגג בכלל (קורה לפעמים בגגות רעפים משופעים במיוחד) הטכנאי יצטרך להזמין מנוף כדי להתקין את הקולט, מה שייקר את עלות העבודה בכ- 400 ש"ח.

טכנאי דודים
בתל אביב שנה עיר

המגשימים דודי שמש וחשמל רמי שמואל
רום מערכות
5.00
star star star star star
14
חוות דעת
רום מערכות אביחי עמר

טיפים

1
אם ההתקנה מתבצעת על גג רעפים, תצטרכו לשלם תוספת מחיר של 300-400 ש"ח.
2
אם הגג משופע מאד או שאין אליו גישה, תצטרכו לשלם תוספת של בין 300-400 על מנוף.
נזילה מהדוד: כל השלבים בדרך לפתרון

נזילה בדוד היא אמנם אחת מהתקלות הנפוצות ביותר בדודי שמש, אתם ודאי תופתעו לגלות שלא תמיד מדובר בתקלה. מתי צריך להזמין טכנאי דודים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות.

סתימה בכיור: כל השלבים בדרך לפיתרון

סתימה בכיור היא תקלה מטרידה מאד, בטח אם מדובר בכיור של המטבח. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

סתימה באמבטיה: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה באמבטיה היא תקלה לא נעימה בכלל, במיוחד אם יש לכם רק אמבטיה אחת בבית. אנחנו נסייע לכם לפתוח את הסתימה ואם לא תצליחו, נלווה אתכם ונעזור לכם להתנהל מול האינסטלטור שתזמינו.

סתימה באסלה: כל מה שחשוב לדעת

אין ספק שסתימה באסלה היא לא תקלה נעימה, בלשון המעטה. קבלו את כל הטיפים שיסייעו לכם לפתוח את הסתימה בעצמכם ולהתנהל נכון מול האינסטלטור שתזמינו.

לכל התקלות ועבודות

arrow

מדריכים בנושא דודי שמש

אין מים חמים: החלפת גוף חימום בדוד

אחד הרכיבים הבולטים בדוד המים שלנו הוא גוף חימום המים. מה יש לעשות כאשר הוא תקול ואיך ניתן לדעת זאת? כל הפרטים בפנים.

מתי כדאי להחליף את דוד השמש?

דודי שמש מחזיקים בדרך כלל לפחות 8 שנים אם לא יותר. לא כל נזילה בדוד מעידה בהכרח על צורך להחליף אותו. במדריך זה, נסביר באילו מקרים מדובר בתקלה פשוטה יחסית, באילו מקרים אין מנוס אלא להחליף את הדוד, ובמה יש להתחשב כשרוכשים דוד חדש.

לקראת החורף: בדיקה תקופתית לדוד

זה נכון לגבי כל השנה כולה אולם נכון שבעתיים בתחילת החורף. כל הדרכים כיצד נכין את דוד השמש שלנו לפני בוא החורף ועוד כמה טיפים על תחזוקה וטיפול.

דוד שמש: פתרון למגזר הדתי

האם רחצה במים שהתחממו באמצעות דוד שמש מותרת בשבת? הדיון ההלכתי מעט מורכב, אך בפועל מרבית הרבנים מאשרים. אז מה חשוב לדעת על חימום מים בדוד שמש בשבת, ועל מה הויכוח?

מחירון דודי שמש

המחירים כוללים מע”מ

למחירון המלא

arrow

איך נקבעים המחירים במחירון

כבר מעל 15 שנים שמחירון המקצוענים קובע את מחירי השוק. בניית המחירון מתבצעת ב 3 שלבים:
שלב 1
שלב 1
איסוף המחירים של מאות אלפי העבודות שבוצעו בפועל
שלב 2
שלב 2
הצלבת נתוני המחירים עם בעלי המקצוע ומומחי התוכן שלנו
שלב 3
שלב 3
שיקלול סטטיסטי של כלל הנתונים וממוצעי המחירים ויצירת המחירון המומלץ
אפליקציית המקצוענים
arrow-icon