התקנת קולט שמש לדוד 80 ליטר

בקיץ, קולט השמש הוא הלב של הדוד שלכם. הוא זה שאחראי לקלוט את האנרגיה של קרני השמש ולתרגם אותה למים חמים. כמה עולה להתקין קולט שמש, מתי תצטרכו להחליף את הקולט ומה משפיע על המחיר? קבלו טיפים של מקצוענים.

מחיר התקנת קולט שמש לדוד 80 ליטר המחירים כוללים מע”מ

המחיר מתייחס להתקנת קולט שמש אחד. המחיר אינו מתייחס לקולטי שמש תוצרת כרומגן.

מחיר ממוצע ₪2,100
טווח תחתון ₪2,000
טווח עליון ₪2,200

כמה עולה להתקין קולט שמש לדוד 80 ליטר?

כאן למעלה תוכלו לראות כמה עולה להתקין קולט בדוד שמש 80 ליטר. המחיר הזה מתייחס להתקנת שולט שמש אחד בגישה נוחה (נדבר על זה בהמשך). קולט שמש של כרומגן הוא קולט יקר יותר ואם תבחרו להתקין אותו, צפו לתוספת של בין 20%-30% במחיר.

המחיר הזה כולל גם פינוי של הקולט הישן מהגג ואם בעל המקצוע דורש מכם יותר כסף על זה, הדליקו נורה אדומה.

מתי צריך להחליף את קולט השמש?

כן, סביר להניח שגם את קולט השמש שלכם תצטרכו להחליף מתי שהו. עם הזמן וכתוצאה מהצטברות של אבנית בצנרת, הקולט מתבלה ונשחק. זה לא קורה ביום אחר, זה לוקח זמן, אבל אם אתם מרגישים שהמים בדוד לא מספיק חמים בקיץ, יש מצב שהקולט עשה את שלו.

לא מחליפים ישר את הקולט, ניתן לעשות ניקוי אבנית, ניתן לנקות את הקולט מאבק ולפתוח סתימות בצנרת אם צריך. אבל, אם הקולט כבר ישן אנחנו ממש לא ממליצים לכם לבזבזב את הכסף שלכם על ביקורים של הטכנאי, פשוט החליפו אותו בחדש.

מה משפיע על עלות העבודה?

זה אולי נשמע לכם מובן מאליו, אבל כדי להתקין קולט שמש הטכנאי צריך ממש לעלות על הגג שלכם ולבצע לפעמים את העבודה בתנאים לא תנאים. אם ההתקנה מתבצעת על גג שטוח לא אמורה להיות שום בעיה. עממה, אם היא מתבצעת על גג רעפים, במיוחד אם הוא ישן, עלות העבודה תתייקר בהתאם.

עבור התקנת קולט שמש בגג רעפים רגיל הטכנאי יגבה מכם תוספת של כ- 300 ש"ח. אם מדובר בגג ישן ורעוע, התוספת הזו יכולה להגיע גם ל- 1000 ש"ח.

אם לטכנאי לא תהיה גישה אל הגג (קורה לפעמים בגגות רעפים משופעים במיוחד) הוא יצטרך להזמין מנוף, מה שייקר את עלות העבודה בכ- 400 ש"ח.

טכנאי דודים
בתל אביב שנה עיר

עוצמת האנרגיה - דודי שמש וחשמל יוסף אבו נסר
הרקולס
4.90
star star star star star
492
חוות דעת
הרקולס רשיד מדוך
המגשימים דודי שמש וחשמל רמי שמואל

טיפים

1
אם ההתקנה מתבצעת על גג רעפים, תצטרכו לשלם תוספת מחיר של 300-400 ש"ח.
2
אם הגג משופע מאד או שאין אליו גישה, ההתקנה תתבצע בעזרת מנוף והתוספת נעה בין 300-400 ש"ח.
נזילה מהדוד: כל השלבים בדרך לפתרון

נזילה בדוד היא אמנם אחת מהתקלות הנפוצות ביותר בדודי שמש, אתם ודאי תופתעו לגלות שלא תמיד מדובר בתקלה. מתי צריך להזמין טכנאי דודים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות.

סתימה בכיור: כל השלבים בדרך לפיתרון

סתימה בכיור היא תקלה מטרידה מאד, בטח אם מדובר בכיור של המטבח. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

סתימה באמבטיה: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה באמבטיה היא תקלה לא נעימה בכלל, במיוחד אם יש לכם רק אמבטיה אחת בבית. אנחנו נסייע לכם לפתוח את הסתימה ואם לא תצליחו, נלווה אתכם ונעזור לכם להתנהל מול האינסטלטור שתזמינו.

סתימה באסלה: כל מה שחשוב לדעת

אין ספק שסתימה באסלה היא לא תקלה נעימה, בלשון המעטה. קבלו את כל הטיפים שיסייעו לכם לפתוח את הסתימה בעצמכם ולהתנהל נכון מול האינסטלטור שתזמינו.

לכל התקלות ועבודות

arrow

מדריכים בנושא דודי שמש

אין מים חמים: החלפת גוף חימום בדוד

אחד הרכיבים הבולטים בדוד המים שלנו הוא גוף חימום המים. מה יש לעשות כאשר הוא תקול ואיך ניתן לדעת זאת? כל הפרטים בפנים.

מתי כדאי להחליף את דוד השמש?

דודי שמש מחזיקים בדרך כלל לפחות 8 שנים אם לא יותר. לא כל נזילה בדוד מעידה בהכרח על צורך להחליף אותו. במדריך זה, נסביר באילו מקרים מדובר בתקלה פשוטה יחסית, באילו מקרים אין מנוס אלא להחליף את הדוד, ובמה יש להתחשב כשרוכשים דוד חדש.

לקראת החורף: בדיקה תקופתית לדוד

זה נכון לגבי כל השנה כולה אולם נכון שבעתיים בתחילת החורף. כל הדרכים כיצד נכין את דוד השמש שלנו לפני בוא החורף ועוד כמה טיפים על תחזוקה וטיפול.

דוד שמש: פתרון למגזר הדתי

האם רחצה במים שהתחממו באמצעות דוד שמש מותרת בשבת? הדיון ההלכתי מעט מורכב, אך בפועל מרבית הרבנים מאשרים. אז מה חשוב לדעת על חימום מים בדוד שמש בשבת, ועל מה הויכוח?

מחירון דודי שמש

המחירים כוללים מע”מ

למחירון המלא

arrow

איך נקבעים המחירים במחירון

כבר מעל 15 שנים שמחירון המקצוענים קובע את מחירי השוק. בניית המחירון מתבצעת ב 3 שלבים:
שלב 1
שלב 1
איסוף המחירים של מאות אלפי העבודות שבוצעו בפועל
שלב 2
שלב 2
הצלבת נתוני המחירים עם בעלי המקצוע ומומחי התוכן שלנו
שלב 3
שלב 3
שיקלול סטטיסטי של כלל הנתונים וממוצעי המחירים ויצירת המחירון המומלץ
אפליקציית המקצוענים
arrow-icon