התקנת תרמוסטט בדוד שמש

תפקידו של התמוסטט הוא למדוד את טמפרטורת המים בדוד וברגע שהמים מספיק חמים, הוא אומר לגוף החימום להפסיק לעבוד. אם התרמוסטט מתקלקל יש שתי אפשרויות: או שלא יהיו לכם מים חמים או שהדוד פשוט יתפוצץ. מתי צריך להחליף תרמוסטט בדוד, כמה זה עולה ואיך מתנהלים מול הטכנאי? קבלו טיפים של מקצוענים.

מחיר התקנת תרמוסטט בדוד שמש המחירים כוללים מע”מ

המחיר כולל את התרמוסטט עצמו ואת העבודה. במידה והדוד ממוקם על גג רעפים או שהגישה אליו לא נוחה, צפו לתוספת של כ-20% במחיר.

מחיר ממוצע ₪371
₪300 - ₪400 טווח המחירים של
80% מהעבודות
המחירון המומלץ מעודכן ל 01/12/2023

מתי צריך להחליף תרמוסטט בדוד?

תרמוסטט צריך להחליף בשני מקרים, או שהדוד מקצר או שאין מים חמים. אם הדוד מקצר 15 דקות לאחר שהדלקתם אותו ולא מיד, יש סיכוי טוב מאד שהתרמוסטט הוא זה שגורם לקצר. אם אין לכם מים חמים, רוב הסיכויים שיש תקלה בגוף החימום, אך יש מצב שיש תקלה בתרמוסטט שלא מכניס את גוף החימום לעבודה.

איך טכנאי מקצועי יחליף תרמוסטט בדוד?

איך הטכנאי יידע אם צריך להחליף את גוף החימום או התרמוסטט? טכנאי מקצועי יבצע בדיקת מתח לכל רכיב בנפרד, בדיקה של גוף החימום ובדיקה של התרמוסטט. הוא יבדוק אם התרמוסטט מצליח לקבל ולהעביר חשמל באופן תקין ואם כן, לא צריך להחליף אותו.

התרמוסטט הוא רכיב חיצוני והטכנאי לא אמור להסתבך עם החלפתו. מה שכן, לפני שהטכנאי מדליק את הדוד, הוא חייב להגדיר את הטמפרטורה בתרמוסטט, מומלץ על 55-60 מעלות.

כמה עולה להחליף תרמוסטט בדוד?

למעלה תוכלו לראות את טווח המחירים המקובל להחלפת תרמוסטט בדוד. המחיר כולל גם את העבודה וגם את עלות התרמוסטט. שימו לב, אם הדוד שלכם ממוקם על גג רעפים או שהגישה אליו לא נוחה, סביר להניח שעלות העבודה תתייקר בכ-20%.

טיפ של מקצוענים: אם הטכנאי מציע לכם לתקן את התרמוסטט - אל תסכימו, ברוב המקרים לא ניתן לתקן אותו וגם אין טעם, זה לא יוזיל לכם את עלות הביקור.

מיכאל מרי - דודי שמש 24/7 מיכאל מרי
ריף מערכות
4.83
star star star star star
18
חוות דעת
ריף מערכות מוחמד תארק

טיפים

1
על החלפת תרמוסטט מקובל לתת שנת אחריות אחת, דרשו אותה בכתב.
2
לפני ההתקנה, דרשו מהטכנאי להראות לכם את מדבקת תו התקן שעל התרמוסטט.
3
בתום ההתקנה, דרשו מהטכנאי לעשות בדיקה של התרמוסטט החדש ולבדוק שהוא תקין.

התפלגות עבודות לפי מחיר המחירים כוללים מע”מ

55%
₪300-₪392
32%
₪393-₪484
3%
₪485-₪576
6%
₪577-₪668
3%
₪669-₪760

התפלגות עבודות לפי מחיר המחירים כוללים מע”מ

₪300-₪392
55%
₪393-₪484
32%
₪485-₪576
3%
₪577-₪668
6%
₪669-₪760
3%

התפלגות עבודות לפי עיר

22%
חיפה
17%
ראשון לציון
17%
רמת גן
11%
באר שבע
11%
נתניה
11%
פתח תקווה
11%
קרית אונו

התפלגות עבודות לפי עיר

חיפה
22%
ראשון לציון
17%
רמת גן
17%
באר שבע
11%
נתניה
11%
פתח תקווה
11%
קרית אונו
11%

מחיר ממוצע לפי חודשים המחירים כוללים מע”מ

₪341 יוני 22 ₪342 יולי 22 ₪399 ספטמבר 22 ₪338 נובמבר 22 ₪382 דצמבר 22 ₪375 ינואר 23 ₪371 מרץ 23 ₪371 מאי 23 ₪371 ספטמבר 23 ₪371 אוקטובר 23 ₪371 נובמבר 23 ₪371 דצמבר 23

מחיר ממוצע לפי חודשים המחירים כוללים מע”מ

₪342 יולי 22 ₪338 נובמבר 22 ₪375 ינואר 23 ₪371 מאי 23 ₪371 אוקטובר 23 ₪371 דצמבר 23

שאלות ותשובות בנושא דודי שמש

מהו התרמוסטט הקצר שנמצא בדוד השמש?

לפני מספר ימים, הזמנתי טכנאי דוודים כיוון שהדוד לא חימם היטב את המים. בעל המקצוע שהגיע החליף את גוף החימום ואת התרמוסטט הקצר שבדוד. לטענתו, מדובר על תרמוסטט  חסכוני יותר מהסטנדרטי. מהו התרמוסטט הקצר?

לירון 15.01.2019

לתשובה המלאה

בואו ותראו איך זה נראה

התקנת דוד שמש: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להתקין דוד שמש? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מתי כדאי להחליף דוד שמש, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים טכנאי דודים וכמה עולה התקנת דוד שמש? כל התשובות בפנים.

דוד השמש לא מחמם? כל השלבים בדרך לפתרון

דוד השמש שלכם לא מחמם את המים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לפתרון ולתת לכם שקט נפשי. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות.

נזילה מהדוד: כל השלבים בדרך לפתרון

נזילה בדוד היא אמנם אחת מהתקלות הנפוצות ביותר בדודי שמש, אתם ודאי תופתעו לגלות שלא תמיד מדובר בתקלה. מתי צריך להזמין טכנאי דודים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות.

הדוד מקצר: כל מה שחשוב לדעת

דוד השמש שלכם מקצר? אנחנו כאן על מנת ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. למה הדוד מקצר ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

מדריכים בנושא דודי שמש

תנו לשמש לעלות: המדריך המלא על דודי שמש

אם אתם צריכים להחליף דוד שמש או שסתם בא לכם לדעת איך כל הדבר הזה עובד כדי שלכם יהיו מים חמים, המדריך הזה הוא עבורכם. מה זה דוד שמש, כמה עולה דוד שמש חדש, כמה עולה להתקין דוד שמש ואילו תקלות נפוצות עלולות לגרום לכם להזמין טכנאי? הנה כל מה שחשוב לדעת על דודי שמש.

רגע לפני החורף: לא נשארים בלי מים חמים

הדוד מקרטע? מקדימים תרופה למכה. רגע לפני שהחורף מגיע אלינו לטובה, קבלו את כל הטיפים שיסייעו לכם להבטיח מים חמים לימים הקרים.

כן עניין של מה בכך: כך תפעלו במקרה שדוד השמש מקצר

בדומה למכשירים חשמליים אחרים שבהם קצרים חשמליים יכולים להיות מסוכנים, כך גם בדוד השמש. אם זיהיתם שדוד השמש שלכם מקצר, חשוב שתתפנו לטפל בתקלה מהר ככל הניתן וכך, תוכלו למנוע סכנה ממשית.

מה עושים כשמצטברת חלודה בדוד והאם ניתן להיפטר ממנה?

גם במדינה חמה כמו ישראל, הרי שמערכת הדוד החשמלי (אשר לרוב משולבת עם דוד שמש), ממלאת תפקיד מרכזי ביומיום שלנו. גם אם יש קולטי שמש, הרי שבמשפחות מרובות ילדים, גם בקיץ לא תמיד אנרגיית השמש אינה מספיקה. בעונת החורף, מערכת זו בשימוש מדי יום, ולעתים מופעלת יותר מפעם אחת ביום.

מחירון דודי שמש

המחירים כוללים מע”מ

איך נקבעים המחירים במחירון

מחירון המקצוענים מבוסס על נתוני אמת של מאות אלפי עבודות שבוצעו ודווחו על ידי לקוחותינו. אחת לחודש טווח המחיר המומלץ לכל עבודה מתעדכן לאחר השלמת 3 השלבים הבאים:

שלב 1

איסוף נתוני האמת של כל סוגי העבודות שבוצעו והמחירים שנגבו בפועל מלקוחות המקצוענים

שלב 2

הצלבת הנתונים שנתקבלו מלקוחותינו וניתוחם על ידי מומחי התוכן המקצועי

שלב 3

עדכון המחירים המומלצים של כל סוגי העבודות בתחום בעלי המקצוע לבית ויצירת המחירון המוביל, המדוייק והמקיף בישראל

שאלות נפוצות

כמה עולה החלפת תרמוסטט בדוד? 
החלפת התרמוסטט בדוד שמש עולה כ-₪371 בממוצע. המחיר כולל בתוכו גם את עבודת ההחלפה וגם את הרכיב עצמו. חשוב לשים לב, שבמידה וההחלפה היא עבור דוד שממוקם על גג רעפים או שהגישה אליו לא מספיק נוחה, תהיה תוספת תשלום של כ-20% במחיר הסופי. טיפ של מקצוענים:  אם הטכנאי שהגיע אליכם מציע לכם לתקן את התרמוסטט ולא להחליף אותו, סרבו בנימוס. לרוב, לא ניתן לתקן תרמוסטט ישן והדרך היחידה לתקן את התקלה שלו היא על ידי החלפה בתרמוסטט חדש. בנוסף, ניסיון תיקון של התרמוסטט לא יוזיל לכם את עלות הביקור והוא עלול להוביל אתכם להזמנה של ביקור נוסף בהמשך. 
באילו מצבים נחליף את התרמוסטט?
ישנם שני מצבים עיקריים בהם יהיה צורך בהחלפת התרמוסטט שבדוד, הראשון - כאשר הדוד מקצר. והשני, כאשר אין מים חמים (הדוד לא מחמם מספיק את המים). לדוגמה, אם אחרי 15 דקות בהם הדוד דולק, הוא מקצר, הסיבה לכך יכולה להיות בהחלט תרמוסטט תקול. ואם הדלקתם זמן רב את הדוד ועדיין אין לכם מים חמים, ייתכן והתקלה תהיה או בגוף החימום או בתרמוסטט שלא מצליח להפעיל את גוף החימום ולגרום לו לחמם את המים שבמיכל הדוד. חשוב לשים לב לכך שהתרמוסטט הוא רכיב חיצוני והחלפתו נחשבת לעבודה קלה ופשוטה עבור טכנאי הדוודים. בנוסף, על הטכנאי להגדיר את הטמפרטורה בתרמוסטט החדש ל-55-60 מעלות לצורך עבודה תקינה.