איך מנקים ומתקנים שטיחים?

השטיח הישן שלכם צבר אבק ונפרם בקצוות - האם תנקו ותתקנו אותו או שתזרקו? מתקני שטיחים מקצועיים יכולים להשיב לשטיח שלכם את הניקיון והמראה החדש. איך עושים את זה וכמה זה יעלה?

עוד במדריך
מהו תהליך חידוש השטיח? איך מתקנים את השטיח?

לנקות ולתקן את השטיח הישן בסלון יכול לפעמים להיות תהליך מורכב וארוך. אבל, אם החלטתם לנקות אותו בצורה יסודית ולתקן את הפגמים, יהיה עליכם לפנות לבעלי מקצוע מנוסים. 

מתקני השטיחים המקצועיים יציעו לכם שירות של ניקיון יסודי ותיקון שעלול לעיתים להיות יקר. אך, במידה ויש לכם שטיח מעבודת יד או שטיח יקר ערך, התיקון יכול להיות זול יותר מקנייה של שטיח חדש. 

כדי להחליט בצורה יעילה אם לנקות ולתקן את השטיח או לרכוש שטיח חדש, חשוב לבדוק תחילה את המחיר הראשוני של השטיח. אם השטיח עובר מדור לדור ובעל ערך סנטימנטלי חשוב, או שמדובר על עיצוב ייחודי בעבודת יד, שימור השטיח ותיקון שלו יהיו ההחלטות הנכונות מראש רכישה של שטיח חדש. 

לפני שתתקנו ותנקו את השטיח תוכלו להתייעץ עם בעל המקצוע כדי שיוכל להעריך נכון את עבודת התיקון וכמה היא נכונה עבורכם.  יהיו מקרים בהם אי אפשר או לא יהיה כדאי לתקן את השטיח ויהיו מקרים בהם מדובר על תיקונים קלים שיכולים להוביל לשיקום מלא של השטיח.

מהו תהליך חידוש השטיח?

תהליך חידוש השטיח יתחיל עם ניקוי יסודי שלו בו מנערים אותו היטב ומוציאים את כל האבק ושאריות הלכלוך שהצטברו בו. לאחר מכן, השטיח יושרה במים עם חומר ניקוי עדין כדי לאפשר ניקוי עמוק ויסודי שלו בהמשך. לאחר הוצאת השטיח מהמים, הוא יוברש היטב עם מברשת ייעודית. ולבסוף, יעבור שטיפה במים פושרים וסחיטה עדינה לניקוי מיטבי. 

תהליך הייבוש של השטיח שונה מתהליך הניקוי והוא דורש מומחיות וציוד מותאם או אפילו מעבר של השטיח לחדר ייבוש מיוחד. חשוב לציין, שתהליך החידוש לא מתאים לכל שטיח ולכן, חשוב תחילה להתייעץ עם מומחה בתחום עוד לפני שמגיעים לניקוי. במקרה בו השטיח תקין יחסית ולא דורש תיקון מאסיבי, הוא יעבור סירוק ובכך העבודה מסתיימת.

איך מתקנים את השטיח?

תהליך הניקוי הוא השלב הראשוני והחשוב ביותר. אחרי הניקוי, השטיח הופך להיות רך ולכן, כדי לתקן את הפגמים שבו יש צורך בביצוע של אשפרה - הוספת דבק עמילני לגב השטיח כדי להחזיר לו את החוזק והקשיחות המקורית. 

התיקונים יותאמו למצב השטיח לאחר הניקוי והחזרת הקשיחות. לעיתים, יידרש תיקון של השוליים שמכונים "אמרות" או "גדילים ולעיתים, יהיה צורך בהחלפת חוטים ואריגה חדשה של אזורים שונים בשטיח. במידה והחוטים בעלי צבע מיוחד, יהיה צורך בהזמנה מתאימה שתהיה ארוכה ויקרה יותר. 

תיקון שטיח סינתטי: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון שטיח סינתטי? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לדעת על תיקון שטיח סינתטי, איך מתנהלים מול מתקן שטיחים וכמה עולה העבודה? כל התשובות בפנים.

תיקון שטיח עבודת יד: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים תיקון שטיח עבודת יד? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים עד לפתרון הבעיה. מה חשוב לדעת על תיקון שטיח עבודת יד, איך מתנהלים מול מתקן השטיחים וכמה התיקון עולה? כל התשובות בפנים.

ניקוי שטיחים: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקוי שטיחים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה עושים רגע לפני שמזמינים חברה לניקוי שטיחים, איך מתנהלים מולה לפני העבודה וכמה יעלה ניקוי שטיחים? כל התשובות לפניכם.

התקנת פרקט: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרקט מעץ או פרקט למינציה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים פרקט, מה חשוב לבדוק עם מתקין הפרקטים וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow