איך מטפלים בגלישת צבעים בשטיח?

תיקון גלישת צבע בשטיח היא עבודה מורכבת ולא זולה. איזה טיפול ראשוני ניתן לעשות כבר בבית, מה העלויות המוערכות לתיקון ואורך הזמן הצפוי ומתי כדאי לוותר ולרכוש שטיח חדש

עוד במדריך
טיפול ראשוני בשטיח בבית איך מבצעים תיקוני צבע בשטיח? האם לתקן בכל מחיר?

גלישת צבע היא מעבר של הצבעים הכהים לכיוון הצבעים הבהירים בשטיח (בדרך כלל), שנובעת מהירטבות השטיח.

גלישת צבעים תקרה לרוב בשטיחים עבודת יד שהם לרוב גם יקרים יותר מאשר שטיחים תעשייתיים שנוצרו במכונה. מה ניתן לעשות על מנת להציל את השטיח?

טיפול ראשוני בשטיח בבית

בשלב הראשון והמיידי יש לעבור עם מטלית לחה ספוגה במעט חומץ ואבקת כביסה על האזור הפגוע.

ניתן לנקות את השטח עם מברשת עדינה ולאחר מכן לספוג את הנוזלים בעזרת מטלית חדשה ויבשה. חשוב להימנע מלהשתמש בהרבה מים וסבון על מנת לא להחמיר את המצב.

איך מבצעים תיקוני צבע בשטיח?

לאחר הטיפול הראשוני כדאי להיעזר בבעל מקצוע מומחה לתיקון וניקוי ושטיחים. בעל המקצוע מנקה את השטיח על ידי ניעור במכונה ולאחר מכן מעביר אותו קרצוף וייבוש.

שחזור צבע השטיח

רק בשלב זה מתחילה עבודת השחזור של השטיח על ידי הסרת הצבע הכהה שגלש לכיוון החלק הבהיר.

לא תמיד ניתן לשקם את הצבע

בעלי המקצוע בתחום מודים כי לא תמיד העבודה מושלמת, ולעיתים נתקלים במצבים שלא ניתן לשקם את השטיח במאת האחוזים ונגרם לו נזק תמידי.

מה משך העבודה?

במקרים מורכבים תיקון שטיח מקצועי יכול להימשך ימים רבים ואף שבועות.

האם לתקן בכל מחיר?

כאמור, גלישת צבע קורית גם כך לרוב בשטיחים עבודת יד הנחשבים איכותיים יותר ולכן גם יקרים יותר.

קשה ואף לא ניתן לשער כמה כדאי לצרכן תיקון שטיח העובר במשפחה דורות או כזה הנרכש בסכום עתק.

כדאי לדעת שבעוד ניקוי שטיח סטנדרטי ללא טיפול בגלישת צבע יעלה בין 80-60 ₪ למ"ר, טיפול בגלישת צבע יתחיל ב-250 ₪ למ"ר ויגיע אף ל-600 ₪ בהתאם לעומק הנזק.

תיקון שטיח סינתטי: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון שטיח סינתטי? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לדעת על תיקון שטיח סינתטי, איך מתנהלים מול מתקן שטיחים וכמה עולה העבודה? כל התשובות בפנים.

תיקון שטיח עבודת יד: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים תיקון שטיח עבודת יד? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים עד לפתרון הבעיה. מה חשוב לדעת על תיקון שטיח עבודת יד, איך מתנהלים מול מתקן השטיחים וכמה התיקון עולה? כל התשובות בפנים.

ניקוי שטיחים: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקוי שטיחים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה עושים רגע לפני שמזמינים חברה לניקוי שטיחים, איך מתנהלים מולה לפני העבודה וכמה יעלה ניקוי שטיחים? כל התשובות לפניכם.

התקנת פרקט: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרקט מעץ או פרקט למינציה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים פרקט, מה חשוב לבדוק עם מתקין הפרקטים וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow