איך לשחזור קבצים במחשב?

קשה לתאר את תחושות התסכול והאכזבה העצמית שיש לאנשים שגילו שכל הקבצים שלהם נעלמו. מה נוכל לעשות? אל חשש ניתן לבצע שחזור קבצים.

עוד במדריך
איך לשחזר קבצים דרך מערכת ההפעלה? איך לשחזר קבצים דרך הדיסק הקשיח? את השחזור יש לבצע כמה שיותר מהר מה משפיע על מחיר שחזור קבצים מחוקים במחשב?

שנייה לפני התקף החרדה והמחשבות האובדניות דעו כי ישנן פתרונות וניתן להציל את הקבצים, הכי חשוב הוא הגילוי המוקדם. ישנן שתי אפשרויות לשקם "ולהחזיר לחיים" קבצים שנמחקו, בין אם בטעות או בגלל תקלה טכנית.

דרך אחת היא שימוש במערכת ההפעלה עצמה (בחרנו להתייחס רק "לחלונות" מכיוון שזו הנפוצה בישראל) או בתוכנות ייעודיות הפועלות באמצעותה. הדרך השנייה שמורה למקרי קיצון והיא פתיחת הדיסק הקשיח ושליפת המידע. 

איך לשחזר קבצים דרך מערכת ההפעלה?

בגרסאות האחרונות של מערכת ההפעלה אנו יכולים לראות כי למרות שישנו כונן אחד (כונן C) ישנה מערכת שלמה של אותם קבצים שמורים המתפקדים כקובצי אימג' ( IMAGE ) של המערכת.

נוסף לכך על כל קובץ שאנחנו מוחקים ישנה גרסת "צל" של הקובץ הנשמרת על גבי הדיסק הקשיח למשך מספר ימים. ישנן שתי אפשרויות באמצעותן ניתן לשחזר את הקבצים:

שחזור של מערכת ההפעלה לנקודת זמן מסוימת באמצעות הגדרות המערכת, בתהליך זה בעצם מחזירים את מערכת ההפעלה לנקודה ספציפית (לפני תקלה או מחיקה של קבצים מסוימים).

בנוסף, שימוש בתוכנות ייעודיות הפועלות מתוך מערכת ההפעלה כמו: RECUVA או EASEUS 10.8 מאפשרות לכם לחפש קבצי צל שכביכול נמחקו אך עדיין שמורים במערכת ההפעלה שעל הדיסק הקשיח.

איך לשחזר קבצים דרך הדיסק הקשיח?

הדיסק הקשיח (הארד דיסק) הוא הרכיב שאחראי על שמירת הקבצים שייבאנו או יצרנו במחשב.

במקרה של אבדן קבצים יש לברר מה הייתה הסיבה לכך: האם מחיקת קבצים בטעות דרך מערכת ההפעלה (SHIFT ּ+DELETE) או "ריקון סל מיחזור"?

או שישנן תקלות אחרות במחשב ובסביבתו שהשפיעו על תפקודו התקין של הדיסק הקשיח, במקרה שכזה יש לשלוח את המחשב לטכנאי מחשבים מומחה.

פתיחת הדיסק הקשיח צריכה להיעשות במקצועיות ודורשת ידע ספציפי וכלים מיוחדים שהחשוב שבהם הוא מניעת הצטברות אבק ולכלוך על הדיסק.

נוסף לכך טכנאי מחשבים מוסמך ידע לחלץ את הקבצים מן המוקדים בהם נשמרו על גבי הדיסק.

את השחזור יש לבצע כמה שיותר מהר

ככל שעובר זמן ונמשכת עבודת שמירת קבצים במחשב, הדיסק הקשיח יודע לחלק את המקום הנותר בו ביעילות תוך סילוק קבצים מחוקים שאיש אינו דורש בהם יותר.

לכן אי אפשר להבטיח שחזור קבצים במאת האחוזים, טכנאי אמין חייב ליידע אתכם לפני תחילת התהליך היקר של פתיחת הדיסק הקשיח וניסיון שחזור הקבצים.

מה משפיע על מחיר שחזור קבצים מחוקים במחשב?

ב- 97% מהמקרים טכנאי מחשבים מקצועי יוכל לשחזר לכם את כל הקבצים באותו מחיר.

טכנאי המחשבים יאסוף את המחשב ויבצע שחזור במעבדה שלו, עבור כל סוגי המדיה שיושבים על הדיסק הקשיח שלכם.

במידה והקבצים לא נמצאים בסל המחזור, או שרוקנתם אותו בטעות, כבו את המחשב. רוב הקבצים במחשב שלכם לא רשומים במקום אחד, אלא מפוצלים.

לכן, עבודה עם המחשב לאחר שקובץ מסוים נמחק, תגרום לקבצים להירשם במחדש במקומות ריקים, כך שיהיה קשה יותר לאתר אותם.

המחשב לא נדלק: כל השלבים עד לפתרון

המחשב לא נדלק? אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים רגע לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

המחשב נכבה באמצע העבודה: כל השלבים בדרך לפתרון

המחשב נכבה באמצע העבודה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים רגע לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מול טכנאי המחשבים וכמה יעלה התיקון? כל התשובות לפניכם.

מערכת ההפעלה לא עולה: כל השלבים בדרך לפתרון

מערכת ההפעלה במחשב לא עולה? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

המחשב איטי: כל המידע והשלבים עד הפתרון

צריכים עזרה עם תיקון מחשב איטי? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים טכנאי מחשבים, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה תיקון מחשב איטי? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow