האם נושא הממ"ד מעסיק את היזמים ואת הקבלנים?

אני חושב לקנות דירה חדשה, אבל אני קצת מוטרד מהנושאים שמעניינים את רוכשי הדירות האחרים ובעיקר את הקבלנים.

שמעתי שמדברים על נוף, על חניות, על מרפסות, על מחסנים, רק על הממ"ד לא שמעתי אף אחד מדבר. השאלה שלי היא האם יזמים וקבלנים מחויבים לאיזה שהוא סטנדרט בנייה בכל הנוגע לממ"ד?

משה 07.07.2021

תשובה

נכון להיום יש מודעות מאוד גבוהה של יזמי הבנייה ביחס לנושא מיקום הממ"ד באזורים הסמוכים לרצועת עזה. לא מעט מתכננים ויזמים פונים למכון התקנים בנושא הזה.

הם מתחשבים בנושא כיוון האיום והגברת המיגון, ויש להם רצון למקם את הממ"דים, בכמה שיותר דירות, באזורים במבנה שאינם חזיתיים לכיוון האיום.

בהצלחה!

like עזר (0) dislike לא עזר (0)
מומחי המקצוענים 07.07.2021

שאלות נוספות בנושא פיקוח בניה

האם ממ"ד שנבנה בצד הנגדי לכיוון האיום משפר את יכולת ההגנה שלו?

אני גר בחיפה וקיבלתי אישור לבניית ממ"ד ומרפסת בדירה. אני לא יכול לבנות את שניהם באותו צד, אז כדי שאני אוכל לבנות את המרפסת לכיוון הנוף, אני חייב לבנות את הממ"ד לכיוון צפון. האם יכולת ההגנה של הממ"ד פוחתת כשהיא חזיתית לכיוון האיום, במצב של ירי טילים? 

אייל 04.07.2021

לתשובה המלאה

arrow

תקלות ועבודות נפוצות

הזמנת שמאי מקרקעין להערכת שווי דירה: שלב אחר שלב

רוכשים דירה וזקוקים לשמאי מקרקעין להערכת שווי הדירה? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. נסביר מתי צריך להזמין שמאי מקרקעין, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם ההערכה.

הדבקת ריצוף: כל מה שחשוב לדעת

זקוקים להדבקת ריצוף? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליכי ההתקנה. איך מתנהלים מול השיפוצניק לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה הדבקת ריצוף? כל התשובות בפנים.

אפליקציית המקצוענים
arrow-icon