7 תקלות בדלת הכניסה שאפשר לתקן

יש לא מעט דברים מעצבנים שיכולים לקרות לדלת הכניסה בביתכם או לדלתות הפנימיות, אבל החדשות הטובות הן שאת הרוב תוכלו לתקן לבד.

עוד במדריך
דלת מלוכלכת הצבע של הדלת מתקלף הדלת חורקת דלת ההזזה יצאה מהמקום הצילינדר של הדלת מקולקל הדלת לא נסגרת ידית הדלת נפלה

אנחנו כמעט לא חושבים עליהן, לוקחים אותן כמובן מאליו - אבל כשמשהו משתבש בהן, זה יכול להטריף אפילו את הרגוע שבאדם.

דלת באיכות טובה המתוחזקת כהלכה, לא תזכיר לנו את קיומה לעיתים קרובות כל כך. אבל מדי פעם, עבודות תיחזוק ותיקון כלליות כן תידרשנה, ולא תמיד חייבים להזמין בעל מקצוע כדי לפתור אותן.

דלת מלוכלכת

ההמלצה היא לבחור מראש בדלתות פנים עם חיפוי מפורמייקה ולא מעץ, היות שהפורמייקה קלה בהרבה לניקוי. מגבונים לחים טובים לניקוי אבל גם אם לא, אל ייאוש - קיימות בשוק ספוגיות שעם מים בלבד, יכולות לעשות פלאים ולהוריד את הלכלוך העיקש ביותר. בדלת פלדה המחופה בעץ כדאי להשתמש במים ולהמנע מחומרי ניקוי שאינם לדלת.

הצבע של הדלת מתקלף

בדלתות פנים מפרקים את הדלתות מציריהן ומשייפים אותן עם נייר שיוף. לאחר מכן מנקים אותן עם סמרטוט או מטלית. רק אחרי ניקוי יסודי, הדלת מוכנה לצביעה. בדלת הכניסה, העשויה ממתכת, מומלץ להעזר בבעל מקצוע או לצבוע בלי להוציא מהמקום, בעדינות מירבית - ולהיזהר מטעויות.

הדלת חורקת

רובנו יודעים בעל פה מה צריך לעשות במקרה כזה: שימון הצירים. זה אכן יכול לעזור לטווח הקצר, אבל לא למנוע את הישנות הבעיה, ולכן אם דלת ממשיכה לחרוק, כדאי לערוך ניתוח יסודי יותר ולגמור עם זה לתמיד. אם שימון הצירים לא עוזר, תוכלו אפילו לכוון אותם בעצמכם, אך אולי זה כבר קצת מורכב מידי.

דלת ההזזה יצאה מהמקום

ראשית, יש להוציא את דלת הזכוכית מהמסילה. האם הבעיה היא במסילה, או בגלגלי המסילה בתחתית הדלת הסתכלו היטב האם הגלגלים התעקמו, או שמשהו נראה לא תקין במסילה ואז צריך ליישר אותה בעזרת כלים. גלגלים פגומים אפשר להפריד מהדלת עם מברג ולרכוש חדשים בחנות לחומרי בניין.

הצילינדר של הדלת מקולקל

כדי למנוע מצב זה, שיקלו להחליף את הידית, כך שהדלת לא תיטרק ותינעל אוטומטית. זיכרו גם שלפני ששוברים את הצילינדר, אפשר לנסות פריצה ללא קידוח - שאלו את המנעולן על האפשרות הזו, לפני שאתם מרשים לו לשבור ולהכניס אתכם לעלויות נוספות. תחום הפריצה התקדם מאוד לאחרונה ולמנעולנים יש ברוב המקרים פתרונות מתקדמים לפריצת דלתות.

הדלת לא נסגרת

הדלת נסגרת אבל משאירה חריץ קטן? הפתרון טמון לא בשינוי הדלת, אלא במשקוף. יש למצוא את הנקודה הבעייתית בחיבור בין המשקוף והדלת, לאתר שם בורג - ולדפוק אותו עם פטיש, לכיוון הקיר, כך שהמשקוף יתאים את עצמו לדלת באופן מושלם.

ידית הדלת נפלה

כל מה שצריך הוא למצוא בידית את החור הקטן שמיועד לבורג, ולהבריג אותו מחדש אל תוך הדלת, תוך הידוקו עד שלא יפול שוב, הממזר. אם הבורג נעלם כבר, אפשר לקנות חדש בחנות לכלי בניין, הוא עולה כמה שקלים בודדים והעניין מאחוריכם.

מחירון דלתות

המחירים כוללים מע”מ

התקנת דלת פנים מעץ: כל המידע בדרך להתקנה

צריכים עזרה עם התקנת דלת פנים מעץ? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של דלת פנים מעץ? ריכזנו עבורכם את כל התשובות.

התקנת דלת פלדלת: כל השלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת דלת פלדלת? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של דלת פלדלת? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תיקון דלתות: כל מה שחשוב לדעת לפני שמתקנים

צריכים עזרה בתיקון הדלת? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקן דלתות, איך תתנהלו נכון מולו וכמה עולה לתקן את הדלת? ריכזנו עבורכם את כל השלבים והמידע.

התקנת דלת חוץ מעץ: כל השלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת דלת כניסה מעץ? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של דלת כניסה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

לכל התקלות ועבודות

arrow