איך בוחרים דלתות פנים לבית?

עולם דלתות הפנים כיום מציע מגוון עצום של אפשרויות עיצוב - צבעים, טקסטורות, עיטורים ופרטים דקורטיביים שונים. הבעיה היא שלעיתים קונים דלת רק על סמך המראה החיצוני שלה, מבלי להבין מה באמת נמצא בתוך הדלת ועד כמה היא איכותית ויציבה לאורך שנים. לכן, לפני רכישה חשוב לברר כמה פרטים מהותיים.

עוד במדריך
מהם הסוגים השונים של דלתות פנים? מהן האפשרויות לעיצוב הדלתות? מה חשוב לדעת לגבי שדרוג דלתות? במה יש להתחשב כשבוחרים דלת פנים? כך מתקין דלתות יבצע את ההתקנה מה כוללת אחריות על התקנת דלת פנים?

דלתות פנים כבר אינן רק אמצעי פשוט להפרדה בין חדר לחדר. היום הן מהוות אלמנט עיצובי וקישוטי חשוב ובולט בחלל הבית. אמנם יש אופציות עיצוב רבות מאוד, אך חשוב שהמראה החיצוני לא יהיה השיקול היחיד בבחירה.

במדריך זה נסביר בפירוט מה ההבדל בין סוגי הדלתות, אילו מהן יהיו הכי יציבות ועמידות לתנאי האקלים בארץ, כיצד אמורה להתבצע התקנה נכונה על ידי מתקין מקצועי ומה בדיוק כוללות אחריות היצרן ואחריות ההתקנה.

מהם הסוגים השונים של דלתות פנים?

באופן כללי, דלתות פנים מתחלקות לשני סוגים מרכזיים:

- דלתות פתיחה - זהו סוג הדלת הסטנדרטי והנפוץ ביותר, שמותקן ברוב החדרים בבית. דלת פתיחה רגילה נפתחת על צירים והיא הברירה המועדפת לרוב החללים.

- דלתות הזזה - דלתות הזזה מתאימות יותר לחדרים קטנים וצרים יחסית כמו חדרי רחצה, שירותים וארונות. בשנים האחרונות השימוש בדלתות הזזה הולך וגדל גם בחדרי ילדים, מכיוון שהן פשוטות יותר לפתיחה עבור ילדים. עם זאת, חשוב לזכור להתקין מעצור לדלת הזזה על מנת למנוע סגירה מהירה שעלולה לפגוע באצבעות.

כמו כן, כדאי לשקול בחירה בדלת פנים עם מנגנון כיס, שנפתחת פנימה אל תוך הקיר. שיטה זו יעילה בחיסכון במקום ונראית אסתטית ומסודרת יותר. 

מהן האפשרויות לעיצוב הדלתות?

כאשר נכנסים לבית חדש של קבלן, בדרך כלל מציעים דלתות "סטנדרט" ואפשרות "לשדרג" לדלתות איכותיות ויוקרתיות יותר. 

דלת פנים סטנדרטית פירושה דלת חלקה לחלוטין, בצבע אחיד בהיר, ללא תוספות עיצוביות כלשהן, עם ידיות פשוטות מאוד וחסרת פרטים דקורטיביים. אלו דלתות זולות יחסית שהקבלן מספק כברירת מחדל ללא תשלום נוסף.

"שדרוג" דלתות פירושו למעשה רכישה של דלתות חדשות ואיכותיות יותר, עם מגוון רחב של אפשרויות עיצוביות ודקורטיביות כגון: חריצים, ויטראז'ים, צוהר, ידיות מעוצבות, פסי אלומיניום וכדומה. כמובן שהמחיר יהיה גבוה יותר. 

מה חשוב לדעת לגבי שדרוג דלתות?

דלתות הפנים מחולקות לשלושה סוגי חיפויים: פורמייקה, צביעה בתנור ומיקס – קולור. חיפוי הפרומייקה הוא הפופולארי והנפוץ ביותר.

מדובר בחיפוי למינציה שנחשב לאיכותי מאוד, מגיע במגוון צבעים, וקל מאוד לניקוי.

דלתות בעלות ציפוי פורמייקה עמידות מאוד, וכמעט ולא דורשות תחזוקה למעט שימון צירים מפעם לפעם. בזכות עמידותו, חיפוי הפורמייקה מתאים מאוד לחדרי האמבטיה והשירותים.

צביעה בתנור היא שיטת חיפוי יקרה יותר, אך היא מאפשרת גמישות גדולה יותר בבחירת גוון צבע הדלת. גם מבחינת רמת הגימור, צביעה בתנור מהווה את רמת הגימור הגבוהה ביותר לדלת.

מיקס – קולור משמע שילוב של חיפוי פורמייקה במשקופים, וחיפוי צבע בתנור לדלת עצמה.

בשיטה זו ניתן ליהנות מצביעה בתנור לדלת עצמה, שזה האלמנט שבולט ביותר, ויחד עם זאת לשלב פסי אלומיניום, פאנלים, חריצים בדלת ועוד.

כמובן שכך תוכלו לחסוך בעלויות הדלת ביחס לצביעת הדלת והמשקופים בתנור.

במה יש להתחשב כשבוחרים דלת פנים?

צבע הדלת - כמובן שאחד המרכיבים המרכזיים, אם לא המרכזי שביניהם, הוא עיצוב הדלת ושילובה בעיצוב הבית.

רוב דלתות הפנים בארץ נמכרות בצבעי לבן או שמנת. רוב רוכשי דלתות הפנים מעדיפים עיצוב נקי וניטרלי שישתלב עם קירות הבית ועם הריצוף.

איטום ובידוד – בניגוד לעבר, יכולת האיטום והבידוד של דלתות השתפרו מאוד.

הדלת עצמה מלאה בשבבי עץ שמבודדים בצורה טובה, ופסי גומי על המשקופים והדלת גורמים יוצרים שכבת איטום יעילה.

עמידות – מאחר ושיטת הספונג`ה בארץ כוללת במקרים רבים שימוש בהרבה מאוד מים, יצרניות הדלתות בארץ מתאימות את הדלתות כך שלא יתנפחו מהמים.

הן מייצרות את הדלתות בשיטת W.P.C, בניגוד ליצרניות דלתות מחו"ל.

כך מתקין דלתות יבצע את ההתקנה

תפקידו של מתקין הדלתות הוא לקבוע את משקופי הדלת לקירות, ולהרכיב את הדלתות עצמן. אולם, הוא אינו אחראי להכנת הקירות מראש לצורך ההתקנה. 

לכן, חשוב ביותר לבדוק שהקירות תקינים ומוכנים להתקנה, במיוחד אם מדובר בדלתות הזזה שנכנסות לתוך כיס בקיר. אם הקירות פגומים או מתפוררים, יידרש טיפול של קבלן שיפוצים לפני התקנת הדלתות.

מה כוללת אחריות על התקנת דלת פנים?

- אחריות היצרן מתייחסת לדלת עצמה ולמשקוף ומכסה בדרך כלל פגמים כמו התנפחות, קילוף צבע, תקלות בידית ועוד. היא ניתנת לתקופה של 1 עד 7 שנים.

- אחריות התקנה ניתנת לשנה ומכסה בעיות הנובעות מההרכבה עצמה, כמו דלת רופפת או דלת הזזה שאינה חלקה. 

בחירת דלתות איכותיות והקפדה על התקנה נכונה הן קריטיות להבטחת תפקוד מיטבי וארוך טווח. יש לשקול בתשומת לב את העיצוב, חומרי הגלם ואופן ההתקנה הרצויים עבור הבית.

מחירון דלתות

המחירים כוללים מע”מ

התקנת דלת פנים מעץ: כל המידע בדרך להתקנה

צריכים עזרה עם התקנת דלת פנים מעץ? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של דלת פנים מעץ? ריכזנו עבורכם את כל התשובות.

התקנת דלת פלדלת: כל השלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת דלת פלדלת? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של דלת פלדלת? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תיקון דלתות: כל מה שחשוב לדעת לפני שמתקנים

צריכים עזרה בתיקון הדלת? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקן דלתות, איך תתנהלו נכון מולו וכמה עולה לתקן את הדלת? ריכזנו עבורכם את כל השלבים והמידע.

התקנת דלת חוץ מעץ: כל השלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת דלת כניסה מעץ? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של דלת כניסה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים דלתות פנים?
לפני שבוחרים דלתות פנים חשוב כמובן קודם כל לבחור את הקו העיצובי שעליו הולכים. כיום הדלתות הן פריט עיצובי לכל דבר ויש מגוון רחב של דוגמאות ועיטורים. לכן חשוב להתרשם קודם מהעיצובים השונים על מנת להיסגר על הסגנון. רק לאחר מכן כדאי לבחור את סוג הדלת שכמובן יתאים לחדר הספציפי שאליו היא מיועדת.
איך בוחרים מתקין דלתות?
לפני שאתם בוחרים מתקין דלתות אנחנו ממליצים לכם לקרוא את כל חוות הדעת והביקורות עליו. קחו כמה הצעות מחיר והשוו בין המתקינים השונים על מנת לקבל את ההצעה המשתלמת ביותר וכמובן לוודא שההצעה מסודרת וברורה. אל תשכחו לוודא שיש אחריות על ההתקנה ודרשו אותה בכתב.