מייבש הכביסה לא מייבש: מה הגורמים ואיך מתקנים?

מייבש הכביסה שלכם לא מייבש את הבגדים? במדריך הבא נסביר מה הסיבות הנפוצות לתקלה ומה אתם יכולים לעשות לפני שאתם מזמינים טכנאי.

עוד במדריך
גורם מספר 1: גוף חימום מקולקל כמה עולה להחליף גוף חימום במייבש? גורם מספר 2: תרמוסטט מקולקל כמה עולה להחליף תרמוסטט במייבש? מה עושים לפני שמזמינים טכנאי?

אין דבר יותר מתסכל מלהפעיל את המייבש במשך שעה ולגלות שהוא פשוט לא עשה כלום.

במדריך הבא נסביר מה הסיבות הנפוצות לתקלה ומה אתם יכולים לעשות לפני שאתם מזמינים טכנאי.

גורם מספר 1: גוף חימום מקולקל

במידה והפעלתם את מייבש הכביסה למשך חצי שעה, חזרתם והבגדים עדיין רטובים וקרים, החשוד העיקרי שלכם צריך להיות גוף החימום.

תפקידו של גוף החימום הוא להמיר את האנרגיה החשמלית לחום ובכך לייבש את הבגדים. עם הזמן וכתוצאה מבלאי טבעי, גוף החימום פשוט מתקשה לחמם את הבגדים כמו שצריך.

במצב כזה, למייבש הכביסה ייקח המון זמן לייבש את הבגדים ואתם תבחינו בזה בדרך כלל באמצעות חשבון החשמל המנופח.

כמה עולה להחליף גוף חימום במייבש?

עלות החלפת גוף חימום במייבש כביסה נעה בין 450-650 ש"ח. ככל שמייבש הכביסה שלכם יהיה יקר יותר, כך תצטרכו לשלם יותר עבור החלפת גוף חימום.

אחריות - על החלפת גוף חימום מקובל לתת 3 חודשי אחריות. את האחריות הזו אתם צריכים לקבל בכתב על גבי החשבונית, מה שלא כתוב לא קיים.

שימו לב שהטכנאי מספק לכם גוף חימום חדש באריזה המקורית שלו ופותח אותו מול העיניים שלכם. לפני שהוא מגיע, ציינו בפניו את דגם המייבש על מנת שיצטייד בגוף חימום מתאים.

אגב, במידה ומייבש הכביסה שלכם בן 5 שנים ומעלה, מומלץ לוותר על התיקון ופשוט לרכוב מייבש חדש.

גורם מספר 2: תרמוסטט מקולקל

התרמוסטט הוא רכיב פנימי במייבש הכביסה ותפקידו להיות שומר הראש של גוף החימום. כשהטמפרטורה במייבש גבוהה מידי, הוא מורה לגוף החימום להפסיק לעבוד ובכך שומר עליו ועל חשבון החשמל שלכם על הדרך.

במידה והתרמוסטט לא תקין הוא יוציא את גוף החימום מעבודה מוקדם מידי, מה שאומר שהבגדים יישארו רטובים.

כמה עולה להחליף תרמוסטט במייבש?

עלות החלפת תרמוסטט במייבש כביסה נעה בין 350-450 ש"ח. גם על החלפת תרמוסטט מקובל לתת 3 חודשי אחריות, אותה אתם צריכים לדרוש בכתב על גבי החשבונית.

לפני שהטכנאי מגיע, ציינו בפניו את דגם המייבש על מנת שיצטייד בתרמוסטט מתאים. אסור להתקין תרמוסטט לא תואם, הוא פשוט לא יבצע את הפעולה שלשמה הוא נועד.

מה עושים לפני שמזמינים טכנאי?

הפעולה הראשונה שאתם צריכים לעשות לפני שאתם מזמינים טכנאי מייבש כביסה היא לנקות את הפילטר של מייבש הכביסה.

פתחו את דלת מייבש הכביסה וחפשו את המגרעת של הפילטר בחלק התחתון שלה. שלפו את הפילטר מהמגרעת שלו, שטפו אותו מתחת למים זורמים והחזירו לאחר ייבוש מלא.

על הפעולה הזו מומלץ לחזור אחת לחודש לפחות ולוודא שכל הסיבים יוצאים מהפילטר במהלך השטיפה.


הפעולה השנייה שאתם צריכים לעשות היא לבדוק את צינור פליטת האוויר של המייבש. צינור הפליטה הזה נמצא מאחורי מייבש הכביסה וצבעו לבן ברוב המקרים.

תפקידו של הצינור הזה הוא לפלוט את האוויר החם והלח מהמייבש, על מנת שהבגדים יוכלו להתייבש במהרה. את הצינור הזה חובה דרך החלון, על מנת שהאוויר הלח והחם ייצא החוצה.

במידה והוא חסום או מקופל, האוויר החם והלח יחזור חזרה למייבש, התרמוסטט יחשוב שהטמפרטורה במייבש חמה מידי והוא יפסיק את פעולת גוף החימום.

הפעולה האחרונה שאתם צריכים לעשות לפני שאתם מזמינים טכנאי היא לוודא שהמייבש לא עובד על מצב חסכוני או מצב עדין.

בכל מייבש יש כפתור המאפשר מעבר בין דרגות חימום שונות. במידה ובחרתם בדרגת החימום הנמוכה, באופן טבעי הבגדים לא יהיו לוהטים וייקח להם יותר זמן להתייבש.

מייבש הכביסה לא נדלק: כל השלבים בדרך לפתרון

מייבש הכביסה שלכם מסרב להידלק? המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה התיקון? כל התשובות לפניכם.

מייבש הכביסה מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

מייבש הכביסה מקצר? אלה השלבים בדרך לפתרון. לא הצלחתם לפתור את התקלה? אנחנו נסייע לכם להזמין טכנאי מייבשי כביסה בראש שקט, נכיר לכם את המחירים שמקובל לגבות על תיקון התקלה ועוד.

מייבש הכביסה לא מייבש: כל השלבים בדרך לפתרון

מייבש הכביסה שלכם לא מייבש את הבגדים כמו שצריך? לפני שאתם מזמינים טכנאי, ננסה לסייע לכם לפתור את הבעיה בעצמכם. לא הצלחתם? אנחנו נלווה אתכם על מנת שתוכלו להזמין טכנאי מייבשים בראש שקט.

מכונת הכביסה לא סוחטת: כל השלבים בדרך לפתרון

אם פתחתם את מכונת הכביסה וגיליתם שכל הבגדים סחוטים במים, כנראה שהיא לא סוחטת את המים. איך תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, איך מתנהלים נכון מול הטכנאי וכמה עולה התיקון? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow