השלט לשער חשמלי התקלקל? מהן הסיבות וכמה יעלה שכפול של שלט חדש

זה מסוג התיקונים שלא משתלם לבצע, ולרוב אין ברירה אלא לשכפל שלט חדש. מתי תוכלו לעשות זאת בחנות ומתי תצטרכו להזמין טכנאי הבייתה? כל התשובות במדריך

עוד במדריך
מהן התקלות הנפוצות של השלט לשער החשמלי? בחנות או בשטח: כיצד מתבצע שכפול של שלט חשמלי ומהי דרך השכפול העדיפה? כמה אמור לעלות שכפול של שלט לשער חשמלי ומה ישפיע על המחיר?

מה כדאי לעשות כדי לא להיתקע בצד הלא נכון של השער החשמלי, בדיוק בזמן שצריכים לצאת עם הרכב?

ובכן, יש כמה דברים שיצילו אתכם וימנעו תסכול והוצאה כספית מיותרת.

מהן התקלות הנפוצות של השלט לשער החשמלי?

הסוללה נגמרה או שייצאה ממקומה: לרבים, השלט החשמלי מחובר למחזיק המפתחות, חפץ שנוטה ליפול לא מעט פעמים לרצפה. לטווח ארוך, הנפילות האלה יכולות להזיז את הסוללה הקטנה שבתוך השלט ממקומה.

הברגים של השלט קטנים מאוד  , ולא לכולם יש סבלנות לפתוח אותם ולהחזיר את הסוללה למקומה, או להחליף אותה בחדשה כשהגיע הזמן לכך. בכל טמבוריה, יש סוללות מתאימות, ובחלקן גם יבצעו עבורכם את ההחלפה. לכן, אין מה למהר להזמין טכנאי לפני שהחלפתם סוללה או ניסיתם להפעיל את השער עם שלט רזרבי.

נזק שנגרם לשלט עצמו: לא תמיד סוללה היא הסיבה לתקלה בשלט. כאמור, לעתים מרוב נפילות של השלט, יש בעיות במגעים של הרכבים הפנימיים. מכה חזקה מדי, יכולה גם לגרום לשבר במעגל האלקטרוני. זה מסוג האביזרים שלא משתלם לתקן, ובמקרה כזה מוטב לרכוש שלט חדש.

נזק לשלט יכול להיגרם לא רק כתוצאה משבר, אלא גם בשל היווצרות קורוזיה בתוך השלט. זו, משביתה את המעגל האלקטרוני. תוכלו לנסות להסיר בעצמכם את הקורוזיה באמצעות ספריי, או להזמין טכנאי שיבצע עבורכם את הניקוי.

כאמור, אם השלט כבר ישן, לא בטוח שהתיקון ישתלם, ומוטב להחליף את השלט, ואף להשקיע בשלט רזרבי נוסף. שכפול של שניים-שלושה שלטים יהיה יותר כלכלי מאשר להזמין טכנאי רק לצורך שכפול שלט אחד.

בחנות או בשטח: כיצד מתבצע שכפול של שלט חשמלי ומהי דרך השכפול העדיפה?

כשמשכפלים שלט רחוק, צריך להתאים אותו לשלט הקיים. ההתאמה צריכה להיות מבחינת הדגם, סוג תדר הרדיו (התדר הנפוץ הוא תדר 434) וסוג הקוד (קבוע או משתנה).

כשמו כן הוא, שלט בעל קוד קבוע שולח רצף מספרים בסדר זהה בכל פתיחה וסגירה של השער. שלט בעל קוד משתנה, שולח בכל הפעלה רצף שונה של ספרות. לכן, הוא נחשב למאובטח יותר.

שכפול בחנות: אם יש לכם שלט בעל קוד קבוע, תוכלו לבצע שכפול שלו בחנות. זאת, באמצעות קידוד פנימי של השלט המקורי לשלט החדש, תוך הצמדה שלהם זה לזה. היתרון הוא שאין צורך להזמין טכנאי פיזית לשטח. החיסרון הוא ששלט זה נחשב לפחות מאובטח.

שכפול מול השער שלכם: אם השלט המקורי הלך לאיבוד או אם יש לכם שלט רחוק בעל קוד משתנה, הרי שתצטרכו להזמין טכנאי שיהיה נוכח פיזית מול השער החשמלי שלכם.

במקרים אלה, יהיה צורך בקידוד שונה מזה שהיה לשלט המקורי. הטכנאי מבצע את השכפול באמצעות תקשורת בין לוח הפיקוד לשלט החדש.

מה עדיף? ובכן, למרות החיסכון של כמה עשרות שקלים בשכפול בחנות, הרי שגם אם אין חובה לבצע שכפול בשטח, זוהי האפשרות המומלצת.

כך, תוכלו לוודא שהשלט אכן קודד כמו שצריך, והוא מצליח להפעיל את השער ממרחק סביר, בלחיצה אחת על כפתור ההפעלה.

אל תתפשרו על שכפול של דגם זול מאיכות סינית ירודה, שכן מעבר לכך שהתקשורת עם לוח הפיקוד יכולה להיות קלוקלת, ותמצאו את עצמכם נאבקים עם כפתורי ההפעלה ביומיום, הרי שהבלאי שלהם גם הרבה יותר גבוה. בסופו של דבר, אחרי שתרכשו שלט איכותי ששוכפל בצורה מקצועית, תגלו ששילמתם הרבה יותר כסף, בחישוב כולל.

שכפול רק אצל היצרן המקורי: לא תמיד תוכלו לבצע את השכפול בחנות, וגם לא באמצעות כל טכנאי שתזמינו. הסיבה: יצרניות שערים חשמליים עברו לייצור של קודים בעלי תדר שידור שייחודי רק להם. אמנם זה הופך את השער להרבה יותר מוגן מפני פריצות, אך כשתצטרכו שכפול של השלט, תהיו מוגבלים לשכפול שלו רק דרך החברה שדרכה רכשתם את השער החשמלי. לכן, כדאי כבר בשלב ההתקנה של השער לרכוש כמות מספקת של שלטים רזרביים לכל בני-הבית, ולשמור עוד שלט רזרבי בצד, כך שלא יהיה בשימוש ולא יתבלה. ואז, בשעת הצורך, יהיה לכם מענה מיידי, עד שתשיגו את היצרן המקורי.

כמה אמור לעלות שכפול של שלט לשער חשמלי ומה ישפיע על המחיר?

ישנם מספר פרמטרים שמשפיעים על המחיר של שכפול שלט. 

למחירון המלא של שערים ומחסומים

היכן מתבצע השכפול: כאמור, יש הבדל בין שכפול של שלט שקיים ברשותכם ואשר אתם מגיעים איתו עצמאית לחנות לבין שכפול של שלט בביתכם, כשטכנאי מגיע אליכם.

האם מדובר בשלט מקורי או חלופי: פערי המחיר בין שלט מקורי לבין שלט חלופי מסתכם בכמה עשרות שקלים לכל שלט. בכל מקרה, זוהי האופציה העדיפה. אם אתם מזמינים רק שלט אחד או שניים, ממילא לא מדובר בפער גדול. שנית, אם אתם מזמינים כמות של שלטים, סביר להניח שתקבלו מחיר גלובאלי מוזל יותר, שממילא יפחית את המחיר לכל שלט בודד. לכן, אל תתפשרו על דגמים חלופיים, כשמדובר בשער חשמלי שאמור לשמור על בטיחות יקירכם ועל הרכוש שלכם.

אם בכל זאת החלטתם לבחור בשלט חלופי, אל תתפשרו על דגם זול מאיכות סינית ירודה. זה יעלה לכם ביוקר, ויחייב אתכם להזמין טכנאי שוב כעבור תקופה קצרה. במקרה זה, הזול בהחלט יעלה לכם ביוקר.

כמות השלטים שתזמינו: ככל שכמות השלטים שתזמינו גדולה יותר, כך המחיר לכל שלט בודד יהיה נמוך יותר. הפער יהיה משמעותי (לעתים גם פער של 30-40 אחוז במחיר) אם תזמינו שלט עבור כללי דיירי הבניין, למשל. לכן, לא רק ברכישה הראשונית, אלא גם במצב של תקלה בשלט, שווה לברר מול שאר הדיירים מי עוד זקוק להחלפה או לשכפול של שלט לשער המשותף.

ולסיום, מילה על אחריות. נהוג להעניק אחריות של 3 חודשים על תקינות השלטים. במקרה של תקלה, על הטכנאי (או על בעל העסק שאצלו ביצעתם את השכפול) לדאוג לתקן אותה ללא דרישת תשלום כלשהי. דאגו שהדבר ייכתב במפורש בכתב על גבי החשבונית.

התקנת שער חשמלי לחניה: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת שער חשמלי לחניה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים שער חשמלי לחניה, איך מתנהלים מול מתקין השערים וכמה עולה העבודה? התשובות לפניכם.

התקנת מחסום חשמלי לחניה: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת מחסום חשמלי לחניה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים מחסום חשמלי לחניה, איך מתנהלים מול מתקין השערים וכמה עולה העבודה? התשובות לפניכם.

שער חשמלי שלא נפתח: כל השלבים בדרך לפתרון

השער החשמלי לא נפתח? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקין שערים, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה התיקון? כל התשובות לפניכם.

תיקון שלט לשער חשמלי: כל מה שצריך לדעת

השער החשמלי לא מגיב לשלט? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מתקין שערים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow