שיפוץ בגבס בבית: אסתטיקה ואקוסטיקה

גבס הוא אחד ממוצרי הבנייה והשיפוץ הנפוצים ביותר בישראל והוא משמש בעיקר לשינויים פנימיים בחלל הבית והדירה אבל לא רק, גבס הוא הפתרון האקוסטי היעיל והכלכלי ביותר עבורכם.

עוד במדריך
כיצד נבצע שיפוץ בגבס? אלו פתרונות אקוסטיים משלימים שיפוץ בגבס? האם קיר הגבס עצמו משמש כחוסם קול? עבודות גבס לטלוויזיה בסלון גבס בתקרה בסלון קרניז גבס בסלון

אם בעבר גבס היה נחשב רק כברירת מחדל לשיפוץ או לקוסמטיקה בבית, כיום גבס הוא אחד המרכיבים והחומרים הנפוצים בבנייה תוך ניצול יתרונו האקוסטי.   

חומרי איטום וקירות אקוסטיים מצמצמים את מעבר הרעש בצורה טובה אך בעלי בתים ודירות ישנות צריכים להתמודד עם הבעיה בדרכים יצירתיות של שיפוץ בגבס

כיצד נבצע שיפוץ בגבס?

לוחות גבס מגיעים בגדלים סטנדרטיים של: 120 ס"מ רוחב ואורכים של 180, 260, 300 ס"מ.

את הלוחות ניתן להקים כקירות חדשים לגמרי באמצעות ניצבים ומסלולים מפלדה מגלוונת אליהם נקדח את לוחות הגבס מכל צד, את המסילות והניצבים קודחים אל הרצפה.

התקנה של קיר גבס איננה פעולה מסובכת וכל אחד/ת בעלי חוש טכני מינימאלי יכולים לבצע אותה.

כדאי לעצור רגע ולחשוב על כל המשתנים שיכולים לצוץ בדרך כמו: חיווטי חשמל, עיגול פינות, שפכטלים וצבע.

הקמת הקיר יכולה להיות פעולה מסובכת מאוד עבור מי שאינו בעל מקצוע.

אלו פתרונות אקוסטיים משלימים שיפוץ בגבס?

אם ברצוננו למנוע רעשים המגיעים מבחוץ עלינו להוסיף לקיר חומרי בידוד שימנעו גם רעשים מבחוץ ויהוו את התחליף לקיר בלוקים כבד.

המוצרים הנפוצים בשוק הם: צמר סלעים וצמר זכוכית.

האם קיר הגבס עצמו משמש כחוסם קול?

כאשר אתם ניצבים בפני בעיית אקוסטיקה בבית עליכם לאתר את מקור הבעיה שלכם והאם היא נגרמת מחוץ למבנה או בתוכו.

בכל מקרה, הגבס הוא חומר המעטפת המאפשר לכם לבצע את עבודת הבידוד בצורה אסתטית של קיר חדש או סוג אחר של קונסטרוקציה בבית, אלו יכולים להיות אפילו מדפים ומחיצות.

הגבס כחומר לבדו יכול למנוע את תופעת ה"הדהוד" בכך שהוא מהווה חוצץ בלבד לגלי הקול ובעצם לרעש.

כדי למנוע כניסת רעשים עליכם להתייעץ עם איש מקצוע מתחום האקוסטיקה וליישם את המלצותיו בצורה אסתטית ומקצועית באמצעות קבלן שיפוצי גבס

עבודות גבס לטלוויזיה בסלון

ברוב המקרים מזנון גבס משמש כמעמד מעוצב לטלוויזיה. מזנון הגבס מהווה מקום בו אפשר להסתיר את מערכת החוטים, כך שלא ישתרכו על רצפת הסלון, מה שהופך את מזנון הגבס לאופציה פופולארית ויעילה.

יתרון פרקטי נוסף בבניית קיר גבס לטלוויזיה, הוא שהנישה המיוחדת שנוצרת מונעת מהטלוויזיה להינזק. בנוסף, ניתן לעשות בקיר הגבס שימושים נוספים, כמו אחסון של ספרים, פריטים דקורטיביים ואוספים שונים.

גבס בתקרה בסלון

אתם רוצים לבצע הנמכת תקרה כדי להסתיר פגמים בתקרה או כדי לשלב את התקרה עם הקרניזים או עם התאורה של הבית (או שילוב של כמה סיבות יחד). אז מה כדאי לדעת?

הנמכת תקרה נעשית למטרות פרקטיות כמו גם למטרות עיצוביות. במקרים רבים הנמכת התקרה נעשית כהכנה לתקנת מזגן מרכזי.

שיטה יוקרתית יותר להנמכת תקרה היא שיטת התקרה הצפה, שיטה שמצריכה שתי קונסטרוקציות ולכן היא גם יקרה יותר.

התקרה הצפה היא בעלת מראה של לוח גבס, כזה שנראה שאינו מוחזק על התקרה. מעל התקרה מותקנת תאורה נסתרת, כך שנראה שהאור בוקע מתוך התקרה.

מטרה נוספת להנמכת תקרה, שמגיעה בדרך כלל לצד ההכנה להתקנת מזגן מרכזי, היא הנמכה ליצירת תאורה שקועה.

קרניז גבס בסלון

קרניז הוא סוג של מדרגה צמודה לתקרה, שמשמשת להסתרת חוטים, לתכולת תאורה שקועה, ולאלמנטים עיצוביים נוספים. את קרניז הגבס ניתן לבנות במקום וניתן להזמין אותו מראש מחברות מסוימות בתוספת תשלום.

מחירון שיפוצים

המחירים כוללים מע”מ

שיפוץ כולל של הבית: כל השלבים והמידע 

צריכים עזרה עם שיפוץ בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שיפוצניק, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה שיפוץ כללי של הבית? כל מה שחשוב לדעת.

שיפוץ חלקי בבית: כל השלבים והמידע בדרך לשיפוץ

צריכים עזרה עם שיפוץ בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שיפוצניק, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה שיפוץ חלקי בבית? כל מה שחשוב לדעת.

הדבקת ריצוף: כל מה שחשוב לדעת

זקוקים להדבקת ריצוף? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליכי ההתקנה. איך מתנהלים מול השיפוצניק לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה הדבקת ריצוף? כל התשובות בפנים.

צביעת דירה: כל מה שצריך לדעת

צריכים לצבוע את הדירה ואין לכם מושג מאיפה להתחיל? אל תדאגו, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. איך מתנהלים מול הצבעי לפני העבודה ובמהלכה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow