קיר זכוכית בבית: לבחור את העיצוב שמתאים לכם

התאמה של קיר זכוכית לבית היא היום בחירה מתוך מגוון עצום של אפשרויות. קיר זכוכית לבית הוא האלמנט שיכול להפוך כל בית לזה המשלב בתוכו שני קוי עיצוב מרכזיים: האחד מבטא את הסגנון הכפרי שהפך פופולארי בשנים האחרונות והשני, את הסגנון המודרני, החדש, המתקדם שקיבל גם כן תהודה לאורך השנים האחרונות. אז מה חשוב לדעת כשבוחרים קיר זכוכית לבית?

עוד במדריך
האם קיימים סוגים שונים של זכוכיות? איך לבחור את סוג החומר לקיר הזכוכית? מה עובי הזכוכית השכיח בקירות זכוכית? מה חשוב לדעת על פרופילים בלגיים עד כמה זכוכית חכמה מעלה את מחיר העבודה

בעבר, להניח קיר זכוכית בבית הייתה פעולה יקרה מאוד. זכוכית היה מוצר יקר ושביר, העיבוד של החומר נעשה בזמנו בכלים פרימיטיביים ולא יעילים, כך שבאמת הופעתם של קירות זכוכית החל לאורך חמש עשרה השנים האחרונות. 

בהתחלה, קירות זכוכית היו פופולאריים במשרדים ובתי עסק, מקומות בהם העיצוב היה המראה לאופן בו העסק מתנהל, אבל בשנים האחרונות אנחנו רואים כניסה הולכת וגוברת של קירות זכוכית לתוך בתים פרטיים. אז מה חשוב לדעת על קירות זכוכית לבית ואיך בוחרים אותם? תשובו במדריך בא.

האם קיימים סוגים שונים של זכוכיות?

זו היא שאלה שעולה לא מעט בכל הנוגע לבחירת קירות זכוכית לבית.

התשובה לכך היא שאפשר למצוא מגוון של זכוכיות, עמידות יותר ופחות, בצבעים שונים, אטומות יותר ופחות. 

כך שאפשר לשחק אם האפשרויות השונות ולברר לאורך תהליך היצירה של הקיר, מה הזכוכית שתתאים באופן הטוב ביותר לנקודה בה בחרתם להניח את הקיר. 

איך לבחור את סוג החומר לקיר הזכוכית?

בחנו את היתרונות של הזכוכית בה בחרתם לאור הפונקציה אותה הזכוכית ממלאת

כאן אנחנו לא עוסקים בשאלה האם זכוכית אחת נראית טוב יותר לעומת הזכוכית השניה.

אנחנו שואלים את עצמנו בראש ובראשונה, למה הקיר הזה משמש.

קיר זכוכית למטבח

אם מדובר על קיר שמוסיף אלמנט דקורטיבי למטבח כנראה ניעזר בזכוכית פשוטה יחסית, כזו שאין לה תכונות של בידוד רעשים או של איטום כזה או אחר.

במקרה כזה ניתן לבחור את הזכוכית הפשוטה ביותר שיכולה לתת לנו את המראה אליו אנחנו מכוונים.

קיר זכוכית לחלוקת איזורים

אבל, אם מדובר על זכוכית שתפקידה לחלק בין חללי עבודה שונים, להסתיר את היושבים בחדר מעיני העוברים ושבים במסדרון הסמוך, אז הבחירה תהיה זכוכית איכותית יותר שיכולה לבודד רעשים, שלה יש תכונות מסוימות של איטום ועוד. 

סוג החומר לפי טעם אישי

היום ניתן לראות זכוכיות מודפסות, צבועות ועוד. כך שבהחלט מדובר על מגרש משחקים גדול בו לכל אחד מהמשתתפים יש טעם ייחודי.

שימו לב כמובן שאתם מבצעים התאמה של סוג הזכוכית לחלל בו אתם מעוניינים להניח את הקיר. כך תוכלו לשמור על הקו העיצובי של החלל כולו. 

למחיר חיפוי זכוכית לקיר>>

מה עובי הזכוכית השכיח בקירות זכוכית?

מבחינה פיזיקאלית עובי הזכוכית יעלה ככל ששטח הפנים של הקיר יהיה גדול יותר.

במידה ומדובר בחלק קטן בתוך קיר בדרך כלל עובי הזכוכית ירד למשהו כמו שמונה סנטימטרים, בעוד קירות מלאים יהיו בעובי של משהו כמו שנים עשר סנטימטרים ויותר. 

יש להוסיף משתנים שונים כמו במקרה של זכוכית אטומה הבנויה בדרך כלל משני משטחים של זכוכית בעלי ציפוי מיוחד. 

במקרה של זכוכית אטומה המכילה בדרך כלל בין שני לוחות הזכוכית משטח נוסף אותו מניחים עבור האיטום של קיר הזכוכית. 

מה חשוב לדעת על פרופילים בלגיים

בשנה שנתיים האחרונות אנחנו רואים בעוד ועוד מקומות קירות זכוכית המחולקים לריבועים קטנים יותר או צורות גיאומטריות אחרות בטכניקה לה קוראים בשפה המקצועית 'פרופיל בלגי'. 

השיטה הזו, המוכרת לנו מאנגליה דווקא, מאפשרת חלוקה דקורטיבית של הקיר ובמקרים מסוימים אפילו שליטה במידת הקרינה והאור הנכנסים מכל ריבוע או משטח לאורך הקיר. 

את הפרופילים הבלגיים מייצרים מברזל דק או אלומיניום דק גם כן וניתן לעצב אותם באופנים שונים לפי טעמכם. לקוחות רבים שואלים איזה חומר עדיף לחלוקה הגיאומטרית, ברזל או אלומיניום. 

אלומיניום הוא לרוב חומר זול יותר ובהחלט ניתן להגיע איתו לתוצאות יפות. אבל אם אתם לא מוכנים להתפשר על איכות, ההמלצה שלנו היא ללכת על פרופילים עשויים ברזל. 
 

עד כמה זכוכית חכמה מעלה את מחיר העבודה

זכוכית חכמה זו זכוכית בה מוטבע חומר מיוחד שבשל התכונות שלו יכול להפוך אטום במידה וקיימת מוליכות חשמלית גבוהה על המשטח.

כלומר, בשפה פשוטה, בשוק ניתן למצוא זכוכית חכמה שהופכת אטומה או שקופה בלחיצת כפתור.

אין כל ספק כי מדובר על הפיתרון המושלם המאזן בין מראה ובין צרכים טכניים שקיימים בכל בית. 

זכוכית חכמה עולה יותר מזכוכית רגילה כמובן, הפער במחיר יכול להיות של כמה מאות שקלים במידה ומדובר על שטח פנים קטן יחסית והוא יכול להגיע לפער של אלף ואולי כמה אלפי שקלים, תלוי במקרה. 

האם המחיר שווה את הבחירה בזכוכית היקרה יותר? השקעה כזו יכולה לאפשר לכם ליהנות מקיר זכוכית שילווה אתכם שנים קדימה.

עם זאת, גם במידה ותבחרו בזכוכית פשוטה, האפשרויות העומדות בפניכם הן ברמה העיצובית והן ברמה הטכנית, הן רבות. 

צריכים שירות עיצוב זכוכית לבית? ניתן לחייג כעת>>

תקלות ועבודות נפוצות

התקנת מקלחון: כל מה שצריך לדעת

זקוקים להתקנת מקלחון? נלווה אתכם בכל השלבים עד להתקנה. איך בוחרים מקלחון, איך מתנהלים מול מתקין המקלחונים לפני העבודה וכמה עולה התקנת מקלחון? כל התשובות בפנים.

תיקון ידיות בתריס הזזה: כל השלבים והמידע

צריכים עזרה עם תיקון ידיות בתריס הזזה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מתקן התריסים, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תיקון ידיות בתריס הזזה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תריס הזזה תקוע: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס תקוע? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה עושים כשהתריס נתקע, איך מתנהלים מול מתקן התריסים וכמה עולה תיקון תריס תקוע? כל התשובות בפנים.

שלבים שבורים או חסרים בתריס הזזה: כל השלבים עד לפתרון

צריכים החלפת שלבים שבורים או חסרים? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם החלפת שלבים שבורים או חסרים? כל התשובות לפניכם.