כל מה שחשוב לדעת על בחירת זכוכית למקלחון

מזמינים מקלחון בהתאמה אישית? במדריך הבא נציג בפניכם את סוגי הזכוכית הנפוצים למקלחונים וגם, איזו זכוכית עומדת בתו התקן והאם יש אחריות על התקנת מקלחון. כל המידע בפנים.

עוד במדריך
לפני הכל, בטיחות זכוכית שקופה זכוכית אטומה האם יש אחריות על מקלחון?

בעידן המודרני, המקלחון הפך לפריט עיצובי שמטרתו להעניק לחדר האמבטיה שלכם מראה יוקרתי בתחושה של חלל רחב. לכן, לסוג הזכוכית שתבחרו יש משמעות מכרעת בפן העיצובי.

במדריך הבא נציג בפניכם את סוגי הזכוכית הנפוצים למקלחונים, איזו זכוכית עומדת בתו התקן והאם יש אחריות על התקנת מקלחון? כל התשובות מיד.

לפני הכל, בטיחות

יש ספקי מקלחונים רבים, אך כולם מחויבים לעמוד בסטנדרטים של מכון התקנים הישראלי ולקבל תו תקן שמעיד על כך. ולכן, הקפידו שהמקלחון שאותו אתם רוכשים אכן עומד בתו התקן. סוג הזכוכית ממנה עשוי המקלחון חייבת להיות זכוכית מחוסמת או רבודה (כזו שמתנפצת במקרה של מכה אך לא נשברת).

עובי הזכוכית הנפוץ הוא 6 מ"מ, כשזכוכית בעובי 8 מ"מ עשויה להיות עבה מדי ולסרבל את תפעול המקלחון, וזכוכית בעובי 4 מ"מ עשויה להיות קלה מדי ולהישבר. כשאתם רוכשים זכוכית מחוסמת, וודאו שיש עליה חותמת של יצרני המקלחונים שתוטבע על הזכוכית.  כשמדובר בזכוכית רבודה, אין ליצרני המקלחונים חובה להטביע חותמת דומה, ואתם תצטרכו לוודא שמדובר בזכוכית כזו בעצמכם מול החברה או מול בעל מקצוע.

זכוכית שקופה

זכוכית שקופה תעניק לחדר האמבטיה שלכם מראה נוצץ ויוקרתי. ברוב המקרים, היא תשתלב באופן מושלם בחדר האמבטיה ותעניק לכם את התחושה שהחדר גדל בכמה מטרים רבועים נוספים. אחד היתרונות המשמעותיים בזכוכית השקופה הוא שהיא מגיעה במגוון צבעים ותוכלו להתאים את הצבע לחדר האמבטיה שלכם.

 לעומת זאת, החיסרון של הזכוכית השקופה הוא למעשה ויתור על הפרטיות שלכם. לכן, אם אתם לא היחידים שמשתמשים במקלחון הזה, אנו ממליצים לכם שלא לבחור בזכוכית הזו. במידה ואתם עדיין רוצים להתקין זכוכית שקופה במקלחון שלכם, אנו ממליצים להזמין זכוכית משולבת טקסטורה של פסים, שתפתור ולו במעט את עניין הפרטיות.

זכוכית אטומה

במידה ואתם רוצים לשמור על הפרטיות שלכם, הזכוכית האטומה היא המתאימה ביותר עבורכם. האופציות המרכזיות העומדות בפניכם הן זכוכית חלבית: זכוכית על בסיס צבע לבן (לכן היא נקראת חלבית), שמעניקה פרטיות ויוקרתיות למקלחון עצמו ולחדר האמבטיה בכלל. או זכוכית מחוספסת: מדובר בזכוכית תהליך של צריבה ומקבלת מראה מחוספס שאינו שקוף לחלוטין. היתרון שלה בא לידי ביטוי בכך שבד בבד, היא גם שומרת על הפרטיות וגם מאפשרת כניסה של אור למקלחון. החיסרון הגדול של הזכוכיות האטומות בא לידי ביטוי בכך שהן "מקטינות" מעט את חדר האמבטיה. כך שאם חדר האמבטיה שלכם קטן בבסיסו, קחו בחשבון שהוא ייראה קטן יותר.

האם יש אחריות על מקלחון?

האחריות על המקלחונים מתחלקת לשניים- אחריות על הפרופילים/ פרזולים לתקופת האחריות המלאה ואחריות על ההתקנה עצמה. האחריות על ההתקנה היא לשנה, ועליכם לוודא שאתם אכן מקבלים אותה עם רכישת המקלחון.

האחריות על ההתקנה מתייחסת לנזקים שנוצרו במקלחון כתוצאה מהתקנה לא נכונה. כדי שהאחריות תהיה בתוקף, מתקין המקלחון צריך להיות מתקין מוסמך של החברה ממנה אתם רוכשים את המקלחון. האחריות על הפרופילים/ פרזולים, מתייחסת לפגמים שמקורם בייצור המקלחון. תוקפה נע בין 5 – 7 שנים, ויש חברות שמספקות אחריות ארוכה יותר. עם זאת, במידה ונוצר נזק במקלחון כתוצאה משימוש לא נכון שלכם – כמו שימוש בחומרי ניקוי חומצתיים, שריטות, מכות וכולי, האחריות לא תהיה בתקוף.

תקלות ועבודות נפוצות

התקנת מקלחון: כל מה שצריך לדעת

זקוקים להתקנת מקלחון? נלווה אתכם בכל השלבים עד להתקנה. איך בוחרים מקלחון, איך מתנהלים מול מתקין המקלחונים לפני העבודה וכמה עולה התקנת מקלחון? כל התשובות בפנים.

תיקון ידיות בתריס הזזה: כל השלבים והמידע

צריכים עזרה עם תיקון ידיות בתריס הזזה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מתקן התריסים, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תיקון ידיות בתריס הזזה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תריס הזזה תקוע: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס תקוע? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה עושים כשהתריס נתקע, איך מתנהלים מול מתקן התריסים וכמה עולה תיקון תריס תקוע? כל התשובות בפנים.

שלבים שבורים או חסרים בתריס הזזה: כל השלבים עד לפתרון

צריכים החלפת שלבים שבורים או חסרים? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם החלפת שלבים שבורים או חסרים? כל התשובות לפניכם.