לא רק במשרד: כל מה שצריך לדעת על התקנת דלת זכוכית

דלת הזכוכית הופכת להיות יותר ויותר פופולארית גם בתוך דירות ובתים פרטיים. לא רק בחדר הרחצה, אלא גם כתחימה של פינת עבודה, בחדרי ארונות וכיצירת חלל הפרדה של מרפסת מלאכותית. מה כדאי לדעת לפני? לפניכם המדריך.

עוד במדריך
בבתים ובמשרדים: השימושים האפשריים לדלת הזכוכית זכוכית מחוסמת או זכוכית טריפלקס? על ההבדלים ביניהן כיצד לבחור את עובי הזכוכית ואת סוג הפתיחה של דלת הזכוכית? התקנת דלת זכוכית: כמה זה עולה ומה משפיע על המחיר?

התקנת דלת זכוכית אשר נפוצה מאוד לשימוש במשרדים ובחללים עסקיים, צוברת לאחרונה פופולריות גם בסביבה הביתית.

היתרון של הזכוכית הוא המראה הנקי שלה, השקיפות והתאמתה לכל סגנונות העיצוב. אך זהו לא היתרון היחיד שלה. ברמה הפרקטית, מדובר בדלת שקל יחסית לתחזק אותה, ואשר מספקת לא רק בידוד אקוסטי, אלא גם בידוד תרמי.

כמו בנגרות בהתאמה אישית, כך גם דלת זכוכית ניתנת להתאמה מדויקת בהתאם לצרכים. תוכלו לבחור את סוג הזכוכית, את סוג הפתיחה, את המידה של הדלת, את רמת השקיפות ואת הידית. כל מה שצריך לדעת לפני שמזמינים מתקין, במדריך הבא.

בבתים ובמשרדים: השימושים האפשריים לדלת הזכוכית

דלת זכוכית נמצאת בשימוש רב במשרדים, כשהיא זו שלרוב נמצאת בכניסה הראשית למשרד, חוצצת בין עמדות העבודה ונמצאת בכניסה לחדרי ישיבות.

כניסתה לחללים הביתיים, טבעית מאוד, שכן בסביבה ביתית היא מאפשרת ליהנות מתחושת מרחב גדולה יותר, מחציצה חלקית של אופן ספייס (open space) ביציאה למרפסת, במקלחונים ובחדרי רחצה בתוך יחידות הורים ובחזיתות של חדרי ארונות. לדלת הזכוכית מסגרת אלומיניום חזקה ולכן, מחזיקה מעמד לאורך זמן.

האווירה שמתקבלת בחדר עם דלת זכוכית היא אווירה מרווחת, מרשימה ונקייה. היא מייצרת חציצה פחות מורגשת מזו של דלת אטומה, ומכאן האשליה של הגודל. השקיפות שלה, גם מאפשרת מעבר אור בין החדרים, ומאפשרת ליהנות מיותר אור טבעי.

זכוכית מחוסמת או זכוכית טריפלקס? על ההבדלים ביניהן

בהתקנת דלת זכוכית, תוכלו לבחור בין שני סוגים של זכוכית: מחוסמת או טריפלקס. הבחירה תהיה בהתאם לצרכים שלכם ולמבנה החדר שבו תותקן הדלת.

זכוכית מחוסמת היא זכוכית שעוברת תהליך חימום בטמפרטורה גבוהה במיוחד, מה שהופך אותה לחזקה ולבטיחותית.

זכוכית הטריפלקס היא זכוכית בעלת שתי שכבות הצמודות זו לזו. היתרון הבולט שלה הוא הבידוד האקוסטי. כיוון שבין שכבות הזכוכית יש גם שכבת אלומיניום היא מספקת גם בידוד תרמי טוב.

אחרי בחירת סוג הזכוכית לדלת, תצטרכו לבחור גם את רמת השקיפות שתתאים לכם. הבחירה תהיה מבין שלוש אפשרויות: זכוכית שקופה, זכוכית אקסטרה קליר או זכוכית חלבית.

ברוב הדלתות, מותקנת הזכוכית השקופה. יש בה כמות עופרת גדולה והיא הופכת את המראה השקוף של הזכוכית לבעלת גוון ירוק.

אם תרצו להשיג מראה שקוף במיוחד, זכוכית האקסטרה קליר היא הזכוכית המתאימה לכם. זכוכית זו עוברת תהליך של הוצאת העופרת מתוכה, וזה מה שהופך אותה לשקופה במיוחד.

אם אתם מעוניינים ביתרונות הזכוכית הרבים, אך מעוניינים בשמירה על פרטיות, הרי שזכוכית חלבית היא הפתרון עבורכם. זכוכית זו עוברת תהליך של התזת חול, שהופך אותה למעט מחוספסת וללבנה יותר. ניתן להפוך רק חלק מהזכוכית לחלבית, ובכך להשיג שקיפות חלקית רק בחלק מהמשטח. דבר זה נפוץ במשרדים בהם רוצים לשמור על פרטיות בסביבת העבודה (לרוב בגובה הישיבה) ועל פרטיות בתוך שטח המקלחון בבית.

כיצד לבחור את עובי הזכוכית ואת סוג הפתיחה של דלת הזכוכית?

עובי הזכוכית: דלת הזכוכית נעה בין 8 מ"מ ל-12 מ"מ. העובי נתון לשינוי בהתאם לגודלה של הדלת ולסוג השימוש בה. למשל, לדלת זכוכית של מקלחון ניתן להסתפק בעובי של 8 מ"מ, בעוד שלדלת של משרד או חדר ישיבות, על הדלת להיות בעובי של 10 מ"מ.

סוגי הפתיחה: בדומה לשאר הדלתות, גם בדלת הזכוכית קיימים סוגי פתיחה שונים. תוכלו לבחור בדלת הזזה או בדלת הנפתחת על ציר. גם דלת ציר מגיעה בשני מצבים: כזו שנפתחת רק כלפי פנים או רק כלפי חוץ, וכזו שנפתחת בציר של 180 מעלות (פנימה והחוצה).

סוג הפתיחה נבחר בהתאם לסוג החלל ולסוג השימוש בדלת. לדוגמה, עבור דלת שמותקנת במרפסת, מומלץ לבחור בדלת הזזה. זו, תהיה נוחה לשימוש ולא תתפוס שטח מיותר במרפסת.

במשרדים ובחדרי ישיבות, קיימת אפשרות של התקנת משאבה שתפקידה לסגור אוטומטית את הדלת לאחר כל פתיחה, ולמנוע מצב של טריקת דלת הזכוכית. 

התקנת דלת זכוכית: כמה זה עולה ומה משפיע על המחיר?

מחיר ההתקנה משתנה בהתאם למיקום הדלת ולגודלה. כאמור, גם סוג הזכוכית ורמת השקיפות ישפיעו על המחיר. התקנת דלת זכוכית במקלחת נעה בין 1,200 ל-2,500 שקל. התקנת דלת זכוכית במשרד או חדר ישיבות כולל משאבה תעלה בין 3,500 שקל ל-5,000 שקל.

פרמטר נוסף ולא פחות חשוב הוא סוג העיצוב. אם תרצו להתקין דלת מעוצבת, להדפיס עליה תוכן או לצבוע אותה בצבע ייחודי, מחיר ההתקנה יכול להתייקר גם באלפי שקלים.

מחירון זגגים

המחירים כוללים מע”מ

שבר בחלון: כל השלבים עד לפתרון

יש לכם שבר בחלון? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים לפני שמזמינים זגג, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם

חיפוי זכוכית במטבח: כל מה שצריך לדעת

אם אתם רוצים לשדרג את המטבח ולהוסיף לו חיפוי זכוכית , אתם במקום הנכון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מעצב זכוכית, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות בפנים.

התקנת דלת זכוכית: כל מה שחשוב לדעת

רוצים לשדרג את המשרד ולהתקין דלתות זכוכית? הגעתם למקום הנכון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים זגג, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות בפנים.

התקנת מעקה זכוכית: כל מה שחשוב לדעת

מתחשק לכם לשדרג את המדרגות בבית ולהתקין לצידן מעקה זכוכית? אנחנו פה בשבילכם. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים זגג, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow