רק נראות שבירות: כל מה שצריך לדעת על מדרגות זכוכית

השימוש בזכוכית הפך לפופולרי בכל ענפי הבנייה השונים ולאחרונה, ניתן לראות יותר ויותר בנייה גם של מדרגות זכוכית במקומות ציבוריים ופרטיים כאחד. המדרגות נראות עדינות אך, הן חזקות ועמידות לאורך זמן.

עוד במדריך
אסתטיות לצד עמידות וחוזק: היתרונות של מדרגות הזכוכית מידות טובות: כך תבנו מדרגות זכוכית תקניות צפות או נשענות על קונסטרוקציה: איך מתקינים מדרגות זכוכית? חשיבותו של הקונסטרוקטור בתהליך הבנייה האותיות הקטנות: שיטת התמחור והאחריות על העבודה

היתרון הבולט של המדרגות הוא המראה הייחודי ויוקרתי שהן מעניקות לבית או למשרד. אולם, מעבר לאסתטיקה מדובר על מדרגות חזקות שניתנות להתקנה במספר דרכים ובמידות משתנות.

בדומה למדרגות העשויות מברזל או שיש, גם למדרגות הזכוכית יש תקנים ומידות שחשוב להקפיד עליהם בזמן ההתקנה. כל מה שצריך לדעת על התקנת מדרגות זכוכית, במדריך שלפניכם.

אסתטיות לצד עמידות וחוזק: היתרונות של מדרגות הזכוכית

במדרגות הזכוכית תוכלו למצוא יתרונות רבים, כשהבולטים שבהם הם היוקרתיות והאסתטיקה, שליטה וויסות כמות האור שנכנסת לחלל והעמידות והחוזק (גם אם נראה שהן עלולות להישבר בכל צעד).

התקנת מדרגות זכוכית בבית או בבניין משרדים תוסיף לעיצוב הכללי ותהפוך את הבית והמשרד למרשימים ויפים. הזכוכית השקופה נותנת הרגשה של מרחב גדול ופתוח והופכת את החלל לנעים יותר. מלבד המרווח והתחושה הפתוחה, שילוב הזכוכית בחלל יאפשר את ויסות האור (בהתאם לבחירת רמת השקיפות). בחירה בזכוכית חלבית לדוגמה, תאפשר חדירה מלא של האור לחללי הבית. 

הזכוכית, איננה מושפעת מתנאי מזג האוויר המשתנים ומהלחות ולכן, ניתן להתנהל מולה עם מים וחומרים שיכולים להיות מסוכנים עבור חומרים אחרים כמו עץ או ברזל. 

מידות טובות: כך תבנו מדרגות זכוכית תקניות

כאמור, מדרגות הזכוכית מייצרות אפקט ייחודי ויוקרתי לבית כולו והן יתאימו לבתים מודרניים ולמשרדים מתקדמים. במסגרת התקנת המדרגות, יש לבנות תחילה קונסטרוקציה מתאימה, אותה יאשר קונסטרוקטור מוסמך בעוד שאת התקנת המדרגות עצמן ייעשה זגג מקצועי.

מדרגות הזכוכית ייבנו מזכוכית מחוסמת ועליהן לעמוד בתקני הבטיחות שנקבעו על מנת להבטיח בטיחות בסיום ההתקנה ובזמן השימוש: המרחק בין המדרגות ינוע בין 16.5 ל-18 ס"מ, רוחב המדרגה ינוע בין 28 ל-30 ס"מ ועל רום המדרגה להיות 10 ס"מ לפחות. עם בחירת המידות חשוב לדייק אותם בכל אחת מהמדרגות בגרם.

המידות והתקנים מיועדים למניעת נפילות ותאונות ולכן, הבנייה מחויבת להיות על פי התקנים בלבד. לצד התקנים, תוכלו לבחור בבנייה של מדרגות צפות, מדרגות מתעגלות וסיבוביות או מדרגות רגילות שקיימות בכל בית. במסגרת העיצוב תוכלו לבחור גם את רמת השקיפות ולבחון אפשרות של שילוב חומרים נוספים לצד הזכוכית.

צפות או נשענות על קונסטרוקציה: איך מתקינים מדרגות זכוכית?

למדרגות הזכוכית יש שתי שיטות התקנה מרכזיות: התקנה על קונסטרוקציה והתקנה שמחוברת לקיר (ויוצרת מראה של מדרגות צפות). על ההתקנה להתאים לסוג הבית ולסגנון העיצוב שתבחרו ולכן, חשוב להתייעץ עם אדריכל וקונסטרוקטור לקבלת אישורים ולטובת בדיקות הבטיחות הנדרשות.

בהנחה שהמדרגות יותקנו על קונסטרוקציה, על הקונסטרוקטור לאשר אותה ולוודא את תקינותה. המדרגות, יותקנו על הקונסטרוקציה שתשמש כמסגרת ברזל תומכת.

אפשרות נוספת, היא התקנה צמודה לקיר שמייצרת אשליה של מדרגות מרחפות. במסגרת ההתקנה, המדרגות יחוברו ישירות לקיר או יתחמו בעזרת מחיצת זכוכית מתאימה באחד הצדדים. במדרגות אלה, חשוב לקחת בחשבון את הבטיחות כיוון שלא ניתן להתקין בצמוד אליהן מעקה ולכן, הן הופכות לפחות בטיחותיות לשימוש בקרב מבוגרים וילדים.

חשיבותו של הקונסטרוקטור בתהליך הבנייה

כאמור, בניית מדרגות הזכוכית מותנות בקבלת אישורי בטיחות של קונסטרוקטור ועליה להתבצע לפי הדגשים והתקנים שנקבעו מראש. האדריכל והקונסטרוקטור יהיו מעורבים בכל השלבים, החל מהתכנון והתוכניות ועד בדיקות הבטיחות והיציבות אחרי ההתקנה.

את הזמנת הקונסטרוקטור תוכלו לעשות בעצמכם לפי חוות דעת והמלצות, אך תוכלו גם לבקש את המלצתו של האדריכל האחראי על התכנון יחד עם הקונסטרוקטור. חשיבותו של הקונסטרוקטור חשובה והכרחית, הוא זה שבודק את תנאי השטח שמקדימים את התכנון ועל פי שיקוליו מתבצעת ההתקנה בפועל. תוכניות הבנייה מתבססות על סוג המדרגות, גול החלל והקונסטרוקציה, סוג הזכוכית ועל המיקום הנבחר לבנייה.

האותיות הקטנות: שיטת התמחור והאחריות על העבודה

שיטת התמחור של התקנת המדרגות מורכב משלושה פרמטרים עיקריים: מחיר המדרגות, מחיר הקונסטרוקציה ומחיר הליווי של הקונסטרוקטור. עבור כל אחד מהפרמטרים תקבלו הצעת מחיר נפרדת וביחד, ניתן יהיה להרכיב את הצעת המחיר הסופית.

בנוסף, שיטת התמחור של הזגגים יכולה להשתנות ולהיות פי מטר רבוע או לפי כמות המדרגות וסוגן. אם התמחור יהיה לפי מדרגה, העלות תנוע בין 1,500 ל-3,000 שקל בעוד שיטת תמחור לפי מ"ר תנוע בין 1,200 ל-2,400 שקל.

גורם נוסף וחשוב הוא האחריות על ההתקנה. במקרים בהם המדרגות נפגעות או שהתגלו בהן כשלים הנדסיים, כל בעל מקצוע יצטרך לקחת אחריות על השלב שלו בבנייה. ולכן, סוג הנזק יותאם לסוג בעל המקצוע. במקרה של נזק הנדסי, תצטרכו לפנות לקונסטרוקטור ובמקרה של נזק בזכוכית, האחריות תוטל על הזגג.

מחירון זגגים

המחירים כוללים מע”מ

שבר בחלון: כל השלבים עד לפתרון

יש לכם שבר בחלון? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים לפני שמזמינים זגג, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם

חיפוי זכוכית במטבח: כל מה שצריך לדעת

אם אתם רוצים לשדרג את המטבח ולהוסיף לו חיפוי זכוכית , אתם במקום הנכון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מעצב זכוכית, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות בפנים.

התקנת דלת זכוכית: כל מה שחשוב לדעת

רוצים לשדרג את המשרד ולהתקין דלתות זכוכית? הגעתם למקום הנכון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים זגג, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות בפנים.

התקנת מעקה זכוכית: כל מה שחשוב לדעת

מתחשק לכם לשדרג את המדרגות בבית ולהתקין לצידן מעקה זכוכית? אנחנו פה בשבילכם. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים זגג, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow