מה עושים כשהחלון נשבר?

זכוכית שנשברת זה עניין מטריד ומעצבן, ובמקרים רבים גם מסוכן. במדריך הבא נסביר מה לעשות כשהחלון נשבר, איך מייעלים את עבודת הזגג ואיך בוחרים זכוכית לחלון?

עוד במדריך
מה לעשות כשהחלון נשבר? איך מייעלים את עבודת הזגג? איך בוחרים זכוכית לחלון?

זכוכית של חלון עשויה להישבר כתוצאה ממכה של חפץ כהה, מזג אוויר קיצוני ולעיתים אפילו מתהליך ייצור לקוי - אבל איך מתמודדים עם זה?

במדריך הבא נסביר מה לעשות כשהחלון נשבר, איך מייעלים את עבודת הזגג ואיך בוחרים זכוכית לחלון?

מה לעשות כשהחלון נשבר?

אספו ונקו את שברי הזכוכית - דבר ראשון שעליכם לעשות כשהחלון נשבר, הוא לאסוף את כל שברי הזכוכית והרסיסים. כמובן שאין לעשות זאת בידיים חשופות, אלא להשתמש במטאטא ויעה, או בכפפות בטיחות עבות.

לאחר מכן שטפו את רצפת הבית, ואל תסתפקו במקום בו נשברה הזכוכית, שכן השברים עשויים להימצא בכל פינה בבית. כדי להגיע למקסם את ניקוי השברים, עברו שוב על הרצפה עם צמר גפן רטוב לאחר השטיפה.

אטמו את החור עם שקית - שבר או סדק בזכוכית החלון יכול להוות סכנת נפילה ולסכן חיים. לכן, חשוב לאטום את החור זמנית עד להגעת זגג מקצועי למקום. ניתן לעשות זאת בשיטה הישנה של הדבקת שקית אל החלון עם נייר דבק.

במידה שהזכוכית נסדקה אך לא נשברה לגמרי, תוכלו להדביק נייר דבק באזורים הסדוקים כדי למנוע את הרחבת הסדקים. מדובר כמובן בפתרון זמני בלבד, ועליכם להזמין זגג מקצועי שיחליף את הזכוכית הסדוקה לפני שהיא תתנפץ או תישבר לגמרי.

איך מייעלים את עבודת הזגג?

מדדו את החלון – החלק המהותי בהתקנת זכוכית חדשה לחלון הוא מדידת החלון. מדידה נכונה של החלון יכולה לקצר משמעותית את זמן ההמתנה שלכם לחלון חדש, שכן הזגג לא יצטרך  להגיע אליכם פעמיים.

צלמו את החלון – בנוסף למדידת החלון, צלמו את החלון כולל המסגרת, כך שהזגג יידע להתאים את הזכוכית החדשה לחלון בצורה הטובה ביותר.

כאשר מדובר בזכוכית מחוסמת, צלמו את תו התקן שנמצא על גבי הזכוכית ושלחו אותו לזגג, כך הוא יידע איזה סוג זכוכית זו בדיוק.

כמה זמן צריך לחכות לזכוכית חדשה?

כשפונים לזגג מקצועי, קחו בחשבון שמרגע שהתקשרתם אליו ועד לרגע בו תותקן זכוכית חדשה על חלונכם, זה עשוי לקחת כשבועיים לפחות.

במידה והחלון שלכם נשבר בתקופת החורף, וודאו מול הזגג מראש שהתיקון ייקח מספר ימים בלבד. רוב הזגגים מבינים את הדחיפות שבתיקון החלון בחורף והם לא ישאירו אתכם בלי מענה לתקופה של שבועיים.

איך בוחרים זכוכית לחלון?

זכוכית מחוסמת דו-שכבתית היא העמידה ביותר. בעוד שזכוכית חד-שכבתית נשברת ועשויה להתפזר, זכוכית דו-שכבתית מפחיתה את הסיכויים שזה יקרה.

תוצרת הארץ מול תוצרת חוץ - הזכוכיות מיובאות לארץ מכל העולם והאיכויות שלהן שונות. עם זאת, ברגע שזכוכית מיובאת, היא מחויבת לתקן הישראלי.

באמצעות תו תקן אפשר להגיע למקור הייצור שיתאים לזכוכית שלכם בדיוק. לכן, אל תמהרו לבחור בזכוכית תוצרת הארץ – היא לא תהיה תמיד החזקה ביותר.

מחירון זגגים

המחירים כוללים מע”מ

שבר בחלון: כל השלבים עד לפתרון

יש לכם שבר בחלון? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים לפני שמזמינים זגג, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם

חיפוי זכוכית במטבח: כל מה שצריך לדעת

אם אתם רוצים לשדרג את המטבח ולהוסיף לו חיפוי זכוכית , אתם במקום הנכון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מעצב זכוכית, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות בפנים.

התקנת דלת זכוכית: כל מה שחשוב לדעת

רוצים לשדרג את המשרד ולהתקין דלתות זכוכית? הגעתם למקום הנכון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים זגג, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות בפנים.

התקנת מעקה זכוכית: כל מה שחשוב לדעת

מתחשק לכם לשדרג את המדרגות בבית ולהתקין לצידן מעקה זכוכית? אנחנו פה בשבילכם. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים זגג, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מהם סוגי הזכוכיות הנפוצים לחלון?
הזכוכית הנפוצה ביותר לחלונות היא זכוכית הטריפלקס שמורכבת לרוב משני לוחות המחוברות באמצעות יריעת PVB. זכוכית נפוצה נוספת היא השקופה שנחשבת לזולה יותר ופחות בטיחותית מפני שהיא שבירה. אופציות נוספות הן הזכוכית הבידודית שמתאימה לבידוד תרמי וזכוכית האנטי-סאן שמסננת את קרני השמש.