שדרוג מהיר ותחזוקה קלה: כל מה שכדאי לדעת על חיפוי קירות המטבח בזכוכית

למעט הצורך להיזהר מסדקים, שברים ושריטות, הרי שמדובר באחד החיפויים האלגנטיים ביותר, שמעניקים תמורה טובה למחיר. קל מאוד לנקות משטחי זכוכית, והם משדרגים מטבח ישן ברגע. המגוון הגדול מאפשר התאמתם לסגנונות עיצוב רבים. הנה כל מה שכדאי לדעת בשלב שבו מחדשים או מזמינים מטבח

עוד במדריך
עמיד לאורך זמן וקל לתחזוקה: יתרונותיו של חיפוי הזכוכית שקופה או אקסטרה קליר: הזכוכיות המתאימות לחיפוי המטבח תוספת צבע והדפסה: מגוון רחב של עיצובים מבחירת העיצוב ועד הדבקתו על הקיר: תהליך התקנת חיפוי הזכוכית האותיות הקטנות: איך מתמחרים את העבודה והאם יש אחריות? חיפוי זכוכית במטבח: כמה זה עולה ומה ישפיע על המחיר?

היא מתאימה כמעט לכל סגנון עיצוב, ויכולה להיות פתרון מיידי ומהיר גם לחידוש מטבח ישן. הזכוכית, היא פתרון נפלא שלא יצריך מכם פירוק של האריחים הקיימים ושיפוץ שישאיר המון לכלוך, בלגן ואולי גם נזק לשיש ולארונות המטבח.

כל שצריך לעשות הוא לבחור את הצבע, את הרקע ואת סוג הזכוכית, ולהדביק אותה על הקיים. בין אם הקיים הוא קיר בנוי או קיר עם אריחים ישנים, את הזכוכית פשוט תצטרכו להדביק וליהנות מיידית ממטבח משודרג ומעודכן. ישנם סוגים רבים של זכוכיות, הדפסים וגוונים ולכן היא מתאימה כמעט לכל סגנון עיצוב.

מעבר לנוחות ההתקנה ולמראה הוורסטילי שלה, הזכוכית היא גם חומר מאוד נוח לתחזוקה לטווח ארוך. קל להסיר ממנה כתמי לכלוך ושומנים, ולמעט הצורך להיזהר מפני שריטות, היא למעשה תעשה לכם חיים קלים במטבח.

אז מה כדאי לדעת בשלב הבחירה וההתקנה ומה אמור להשפיע על המחיר? כל התשובות במדריך זה.

עמיד לאורך זמן וקל לתחזוקה: יתרונותיו של חיפוי הזכוכית

חיפוי קירות המטבח בזכוכית, נחשבת לחיפוי עמיד וחזק במיוחד, כשמרכיבים אותו מזכוכית מחוסמת. זו, עוברת תהליך חימום בטמפרטורה גבוהה וזה הופך אותה לחזקה עד פי 4 מזכוכית רגילה. לכן, היא לא נשברת בקלות.

יתרון בולט נוסף של חיפוי הזכוכית הוא התחזוקה המינימלית הנדרשת לשמירה עליו שלם ונקי. זכוכית היא חומר קל מאוד לניקוי, שאינו מצריך שימוש בחומרי ניקוי מיוחדים, למעט מטלית לחה ומעט חומר ניקוי עדין (אפילו חומץ 5 אחוז יסיר את מרבית הכתמים ממשטח הזכוכית).

בנוסף, חיפוי הזכוכית מגיע כלוח אחיד, ללא חורים או חריצים שעלולים לצבור לכלוך עם הזמן. זאת, בשונה מאריחים קטנים שביניהם יש מילוי רובה, הנוטה לצבור לכלוך בקלות רבה יותר.

עיצוב הזכוכית הוא כמעט אינסופי, ולכן יכול להתאים לכל סגנון עיצובי שתבחרו. ניתן לצבוע אותו בצבעים ייחודיים, להדפיס עליו תמונות ובכך להתאים אותו לכל סוגי המטבחים, הישנים והחדשים כאחד.

גם אם תחליטו לצבוע את הזכוכית, הצבע יישמר ולא יינזק גם במצבים של שינויי טמפרטורה או לחות.

מעבר לכל יתרונות העיצוב והתחזוקה, חיפוי הזכוכית קל מאוד להתקנה ולעומת חיפויים אחרים כמו עץ או קרמיקה, הוא מגיע בפלטה אחת, שמצריכה רק הדבקה לקיר. כמובן שעל המידות להיות מדויקות במיוחד (ברמת המילימטר), אך מעבר לכך, לא מדובר בהתקנה מסובכת למדי.

הליך ההתקנה נע לרוב בין שעה לשעתיים ובסיום, תוכלו ליהנות ממטבח נקי, שכן אין צורך בביצוע קידוחים ובהשארת לכלוך רב בסיום ההתקנה.

שקופה או אקסטרה קליר: הזכוכיות המתאימות לחיפוי המטבח

לצורך חיפוי קירות המטבח בזכוכית, תוכלו לבחור בין שני סוגי זכוכית עיקריים: זכוכית שקופה רגילה או זכוכית אקסטרה קליר (שקופה במיוחד). את סוג הזכוכית, עליכם לבחור בהתאם לסגנון העיצוב שתרצו לאמץ למטבח שלכם.

לדוגמה, אם יש לכם מטבח כהה (חום או שחור) ותרצו להוסיף חיפוי זכוכית שקוף, החיפוי שיתאים לכם יהיה חיפוי עם זכוכית שקופה. זכוכית זו, מכילה בתוכה כמות גדולה של עופרת שגורמת לה לקבל גוון מעט ירקרק ולכן, על מטבח כהה הצבע לא יבלוט במיוחד.

לעומת הזכוכית השקופה, זכוכית האקסטרה קליר היא זכוכית שעברה תהליך של הוצאת העופרת שנמצאת בתוכה וכך, היא הופכת לשקופה לחלוטין. זכוכית זו, תתאים למטבחים בהירים ולצבעי רקע מאחורי הזכוכית או לציור המוטבע עליה, שתרצו שיישארו בגוון המקורי, ללא תוספת גוון של הזכוכית עצמה.

תוספת צבע והדפסה: מגוון רחב של עיצובים

בהנחה שתרצו לקבל מראה נקי, אלגנטי ומודרני במסגרת התקנת חיפוי הזכוכית, תוכלו לבחור בצבע אחיד וחלק ללא טקסטורות או דוגמאות מיוחדות.

אולם, אם תחליטו להכניס קצת צבע ועניין למטבח, בהחלט תוכלו לשלב דוגמאות ועיטורים שיודפסו ישירות על הזכוכית או לצבוע את הזכוכית בצבע ייחודי עם אמירה עיצובית מודגשת.

מבחירת העיצוב ועד הדבקתו על הקיר: תהליך התקנת חיפוי הזכוכית

תהליך התקנת חיפוי הזכוכית מורכב מכמה שלבים וכמו בכל התקנה, התכנון הוא השלב הראשון. במסגרת התכנון, חשוב לקחת בחשבון את ההבדלים שבין חיפוי קירות של מטבח קיים לבין חיפוי של מטבח חדש.

אם מדובר בבניית מטבח חדש, תחילה יהיה עליכם לתכנן את מיקום שקעי החשמל ומתגי התאורה. רק לאחר מכן, תוכלו לבצע את הזמנת הזכוכית. זאת מפני שמשטח הזכוכית מגיע בפלטה אחת שעוברת חיתוך מדויק למידות הקיר ולפתחים הדרושים לצורך השקעים והמתגים.

לאחר שבחרתם את הצבע ואת הדוגמה שתרצו לזכוכית, הזגג ימדוד את שטח הקיר במדידת לייזר מדוייקת ברמת המילימטרים, שכן כל סטייה תהיה בלתי אפשרית לתיקון בהמשך.

מרגע ההזמנה ועד רגע קבלת הזכוכית, לרוב יחלפו כ-14 ימי עסקים. אז, הזגג יגיע לצורך הדבקת החיפוי על הקיר, עבודה שתימשך שעה-שעתיים במקרה הרגיל, ולא יותר מכמה שעות אם מדובר במספר קירות ובהתקנה מורכבת יותר.

האותיות הקטנות: איך מתמחרים את העבודה והאם יש אחריות?

לא כל הזגגים מתמחרים באותו האופן את עבודה זו. יהיו זגגים שיתמחרו את ההתקנה לפי מטר רץ, כלומר, לפי רוחב הקיר והשיש שעליו יותקן החיפוי.

בשונה מהם, יהיו זגגים שיעדיפו לתמחר את ההתקנה לפי מטר רבוע. כלומר, לפי גובה ורוחב הקיר מקו השיש ועד לקו הארונות העליונים של המטבח.

האחריות שנהוג לקבל עבור חיפוי זכוכית הוא של 12 חודשים מרגע ההתקנה. אלו, לא כוללים מצב של שבר בזכוכית. לכן, עוד בטרם הזגג עוזב את ביתכם, ודאו שהזכוכית אכן הגיעה והותקנה כשהיא במצב שלם ללא שברים או סדקים עדינים שיכולים לבלוט מאוחר יותר.

חיפוי זכוכית במטבח: כמה זה עולה ומה ישפיע על המחיר?

כאמור, מחיר ההתקנה משתנה וייקבע לפי שיטת התמחור של הזגג, אך ההבדל הגדול במחיר ינבע מהחומר שתבחרו. כלומר, סוג הזכוכית והאם תרצו לחרוט עליה או להזמין זכוכית בעיצוב ייחודי עם חיתוכים לא שגרתיים.

לכן, אם אתם מעוניינים בחיפוי זכוכית נקי ואחיד, המחיר יהיה זול יחסית. אם תרצו להתקין חיפוי זכוכית מרשים ובעל טקסטורות ייחודיות, הדבר בהחלט יוביל לייקור העבודה.

חיפוי זכוכית למטבח יעלה לכם בין 950 ל-1300 שקל, והוא כולל את הזכוכית ואת העבודה. חיפוי ייחודי שכולל הדפסה דיגיטלית על משטח הזכוכית יעלה בין 1,350 ל-1,700 שקל.

כך או כך, חשוב לשים לב שהצעת המחיר כוללת את הזכוכית, את עלויות החיתוך ואת העיצוב. אם אינכם בטוחים מה כלול במחיר, אל תוותרו על הצעת מחיר מסודרת ודאגו שהיא תהיה כמה שיותר מפורטת, תכלול את סוג החומרים, מע"מ וכל תוספת אפשרית למחיר שיכולה לצוץ. דאגו לתמחר הכל מראש, שכן תוספת מחיר מפתיעה, לא תאפשר לכם יכולת מיקוח כלשהי אחרי שכבר ביצעתם הזמנה.

צריכים זגג? לבעל מקצוע בפיקוח שלנו לחצו כאן

למדריכים נוספים בתחום זכוכיות לחצו כאן

מחירון זגגים

המחירים כוללים מע”מ

שבר בחלון: כל השלבים עד לפתרון

יש לכם שבר בחלון? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים לפני שמזמינים זגג, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם

חיפוי זכוכית במטבח: כל מה שצריך לדעת

אם אתם רוצים לשדרג את המטבח ולהוסיף לו חיפוי זכוכית , אתם במקום הנכון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מעצב זכוכית, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות בפנים.

התקנת דלת זכוכית: כל מה שחשוב לדעת

רוצים לשדרג את המשרד ולהתקין דלתות זכוכית? הגעתם למקום הנכון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים זגג, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות בפנים.

התקנת מעקה זכוכית: כל מה שחשוב לדעת

מתחשק לכם לשדרג את המדרגות בבית ולהתקין לצידן מעקה זכוכית? אנחנו פה בשבילכם. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים זגג, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow