כיצד להתקין כספת לאקדח?

קיבוע לרצפה או לקיר? האם יש תקן מחייב לכספת? מה כולל הליך ההתקנה? כדי שתשמרו על הכללים ועל הבטיחות שלכם ושל יקיריכם הנה כל מה שחשוב לדעת וליישם.

עוד במדריך
רמת מיגון, עובי הכספת ועובי הדלת: התקנים שחשוב להכיר כספת מקובעת לרצפה או כספת מקובעת לארון: מה עדיף? התקנת כספת ביתית: מה כולל תהליך ההתקנה? התקנת כספת ביתית לנשק: כמה זה עולה ומה ישפיע על המחיר?

אחרי שקיבלתם אישור להחזקת אקדח, תהיו חייבים להתקין כספת שתשמש כמקום האחסון הבטוח שלו. התקנת הכספת הביתית היא התקנה מהירה שכוללת את קיבוע הקיר הכספת לקיר, לרצפה או לארון. זאת, על מנת שהיא תהיה יציבה ובטוחה.

מה ההבדל בין כספת המקובעת לרצפה לבין כספת המקובעת לארון, איך תתאימו את סוג הכספת לסוג הנשק ומה ישפיע על מחיר ההתקנה? המדריך המלא, לפניכם.

רמת מיגון, עובי הכספת ועובי הדלת: התקנים שחשוב להכיר

בישראל, כל מי שנושא אקדח חייב לאחסן אותו  בכספת שרמת המיגון שלה היא C1 (הנחשבת לרמת מיגון גבוהה יחסית).

מלבד רמת המיגון, חשוב לוודא שהכספת עשויה מפלדה ושיש בה מעצור מוגבה שימנע את דחיפת דלת הכספת פנימה.

פרמטרים נוספים שחייבים לעמוד בתקן הישראלי הם עובי גוף הכספת ועובי הדלת. גוף הכספת צריך להיות בעובי של 4 מ"מ, ודלת הכספת צריכה להיות בעובי של 8 מ"מ.

בשונה מנשיאת אקדח, המחייב כספת ביתית סטנדרטית, עבור נשק ארוך תצטרכו להתקין כספת גדולה יותר. כספת המיועדת לנשק ארוך, היא כספת מסיבית, ולכן גם יקרה יותר.

כספת מקובעת לרצפה או כספת מקובעת לארון: מה עדיף?

במידה שתרצו לבצע התקנה על פי התקנים, תהיו מחויבים לקבע את הכספת לקיר או לרצפה. כך, תוכלו להעלות את רמת האבטחה ולמגן בצורה טובה יותר את האקדח שברשותכם.

המקום המומלץ ביותר להתקנה של כספת ביתית הוא חדר הממ"ד, כיוון שהוא מאפשר גישה נוחה ובטוחה לאקדח גם במצבי חירום.

בשונה משיטת הקיבוע של הכספת לרצפה או לקיר, קיבוע הכספת לארון תהיה דווקא השיטה הפחות מומלצת כיוון שהיא מוכרת לפורצים וקלה יותר לפריצה

התקנת כספת ביתית: מה כולל תהליך ההתקנה?

תהליך ההתקנה מתבצע על ידי מנעולן מקצועי או הנדימן וכולל בתוכו שני שלבים. בשלב הראשון, המנעולן יבחן את חדרי הבית השונים ויבחר יחד איתכם את מקום ההתקנה הבטוח ביותר.

בשלב השני, המנעולן יקדח חורים במיקום הנבחר ויקבע את הכספת בעזרת ברגים ייעודים (ברגי ג'מבו). את חיבור הכספת, הוא ייעשה דרך החורים הקיימים בה – שני חורים בדופן האחורי ושני חורים בתחתית.

בזמן ההתקנה, חלקה האחורי של הכספת יוצמד לקיר. החלק התחתון של הכספת, יוצמד לרצפה. כך, יושג קיבוע מקסימלי שיהיה עמיד בפני פריצות וימנע את עקירת הכספת החוצה.

התקנת כספת ביתית לנשק: כמה זה עולה ומה ישפיע על המחיר?

טווח המחירים של התקנת כספת ביתית לנשק הוא טווח רחב שמשתנה ותלוי בעיקר בסוג הכספת ובשיטת ההתקנה שלה. ככל שתבחרו בכספת יקרה ובטיחותית יותר, כך גם עלות ההתקנה תתייקר בהתאם.

מלבד סוג הכספת, ישנם גורמים נוספים שישפיעו על מחיר העבודה כמו: גודל הכספת, מנגנון הנעילה והתכונות שלה. ככל שתבחרו בכספת חכמה יותר, כך המחיר יתייקר בהתאם.

עם זאת, הגורם המרכזי שיהפוך את ההתקנה ליקרה יותר (ואת הכספת לבטוחה יותר) הוא מנגנון הנעילה. בשונה מהכספת הדיגיטלית, מנגנון הנעילה של הכספת המכאנית נחשב לאיכותי יותר שכן הוא בטוח יותר וקשה יותר לפריצה.

תכונות נוספות שישפיעו על מחיר העבודה וגם על בטיחות הכספת והשימוש בה, הן תכונות כמו: חסינות מפני אש או בחירה במנגנון פתיחה המשלב טביעת אצבע. את כלל המחירים בתחום, תוכלו לראות במחירון המומלץ שלנו. 

למדריכים נוספים בתחום תיקונים קטנים לבית לחצו כאן

מחירון הנדימן

המחירים כוללים מע”מ

תליית תמונה: כל המידע והשלבים להתקנה

צריכים עזרה עם תליית תמונה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול ההנדימן, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תליית תמונה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תליית מדף: כל המידע והשלבים להתקנה

צריכים עזרה עם תליית מדף? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול ההנדימן, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תליית מדף? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תליית וילון: כל השלבים והמידע

צריכים עזרה עם תליית וילון? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול ההנדימן, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תליית וילון? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תליית טלוויזיה: כל מה שצריך לדעת כשמזמינים הנדימן

אתם צריכים לתלות טלוויזיה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים עד שתשבו מרווחים בסלון ותצפו במסך. מה צריך לעשות לפני שמזמינים הנדימן, איך מתנהלים מולו וכמה תליית טלוויזיה עולה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow