איך תדעו אם הבית שלכם בסכנת פריצה?

גרים בשכונה חדשה? יש לכם כלב גזעי או פריט אמנות יקר ערך? אתם ובני משפחתכם נמצאים תקופות ממושכות מחוץ לבית? מצבים אלו מעלים את הסיכוי והסיכון לפריצה בדירה שלכם.

עוד במדריך
ממה חשוב להיזהר בשכונה חדשה? איך תרחיקו את הפורצים מהבית? האם תכולת דירה מגדילה את הסיכוי לפריצה?

הבית הוא המקום בו אנחנו מרגישים בטוחים ומוגנים. על מנת לאפשר את הביטחון, אנו משתמשים במערכות מיגון מגוונות, החל ממנעולי הדלת ועד מצלמות אבטחה ובקרה המראים לנו את המתרחש בחוץ מבלי שנהיה שם. 

ככל שהטכנולוגיה מתפתחת, כך גם שיטות הפריצה והידע של הפורצים שהולך וגדל. איך תזהו את הסיבות לפריצה ומה מומלץ לעשות כדי למנוע את הפריצה הבאה? כל התשובות. 

ממה חשוב להיזהר בשכונה חדשה?

בבנייה חדשה מסתובבים עובדים רבים, חלקם ללא אישור ולא תמיד ניתן לבדוק את הרקע שלהם. לכן, במהלך הבנייה, השכונה נחשבת מפתה מאד עבור גנבים מקצועים שיכולים גם להתחזות לאנשי מקצוע מהענף. היעדר מערכות האבטחה המותקנות בשלב מאוחר יותר גם הופכות את הפריצות "לקלות" יותר עבורם. בנוסף, ישנם מצבים בהם יש מחסור בסורגים ואמצעי הגנה נוספים שטרם נבנו בבית והם מהווים כניסה מהירה יותר לנכס.

איך תרחיקו את הפורצים מהבית?

יש מספר פעולות חשובות שניתן לאמץ לשגרת היום יום על מנת לנסות ולהימנע ככל שניתן מפריצות עתידיות. לדוגמה, השאירו אור דולק בחצר בשעות הלילה והימנעו מהנחת ציוד בסמוך או בצמוד לבית כמו אופניים, נעליים וכד'. 

הקפידו להשאיר את דלת הכניסה נעולה תמיד ובעת נקישה, וודאו דרך העינית את מי שעומד בכניסה. הפרידו את מפתחות הבית, הרכב או העסק אחד מהשני. כך, במידה וירצו לבצע פריצה לאחד מהם, היא תהיה נקודתית ולא תוביל את הפורץ לכל הנכסים שלכם. 

בזמנים בהם אתם בחופשה או נמצאים מעל לכמה ימים מחוץ לבית, דאגו להשאיר מפתח אצל השכן או אצל קרוב משפחה שלכם שיגיעו אחת ליום לדירה, יבדקו את תקינותה וירוקנו עבורכם את תא הדואר. מראה של תא דואר מלא, יעיד על בית ריק והמחשבה לפריצה אליו תהיה הגיונית יותר עבור הפורצים.

האם תכולת דירה מגדילה את הסיכוי לפריצה?

לכולנו יש חפצים יקרי ערך בבית, הדרך הנכונה והטובה ביותר לשמור עליהם היא תחילה להרחיק אותם מפתח הבית. כך, במידה ויש פריצה, הפורץ יתמהמה ויקח לו זמן למצוא את הדברים החשובים שלנו. אם יש לכם כסף מזומן בבית או תכשיטים יקרים, הניחו אותם בתוך כספת קטנה ואת הכספת, הסתירו במקום חשוך ועמוק (בתוך הארונות). 

בנוסף, התקנה של מצלמת אבטחה, בה ניתן בעזרת חיישן לקבל התראה של תזוזה בתוך הבית תקל עליכם מאד. עם קבלת ההתראה, תוכלו להבין שיש מישהו זר שמסתובב בבית ותוכלו מראש להזמין עזרה. 

התקנת מערכת אזעקה: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת מערכת אזעקה? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לדעת על התקנת מערכת אזעקה, איך מתנהלים מול הטכנאי ומה המחיר של התקנת מערכת אזעקה? כל התשובות.

מערכת האזעקה לא עובדת: כל השלבים עד לפתרון

מערכת האזעקה לא עובדת? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מערכות אזעקה ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות לפניכם.

אזעקות שווא במערכת אזעקה: כל השלבים עד לפתרון

יש לכם אזעקות שווא במערכת אזעקה? אל דאגה, אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים כשיש אזעקת שווא, איך מתנהלים מול טכנאי מערכות האזעקה וכמה עולה התיקון? כל התשובות לפניכם.

לוח המקשים במערכת האזעקה לא מגיב: כל המידע והשלבים לפתרון

לוח המקשים במערכת האזעקה לא מגיב? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מה חשוב לדעת על לוח המקשים שבמערכת האזעקה, איך מתנהלים מול טכנאי מערכות אזעקה וכמה זה יעלה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

איך אפשר להרחיק את הפורצים מהדירה?
פעולות קלות ובסיסיות יכולות לתעתע את הפורצים ולגרום להם לחשוב שיש אנשים בבית ולכן, לא כדאי להם להתקרב. אור דולק מחוץ לבית, נותן תחושה שיש אנשים ויכול בהחלט להרחיק אותם. דרך נוספת היא לא לאסוף ציוד ליד או בסמוך לדלת כיוון וזה עלול להתפרש כבית נטוש מעט. במידה ואתם נעדרים מהבית למספר ימים, השאירו שכן או קרוב משפחה שאתם סומכים עליו כדי שיגיע אחת לכמה ימים להשקות את העציצים ויקח את הדואר, כך יראה שהבית בפעילות יום יומית.